انگلیس به عنوان خانه برخی از بهترین موزه‌ها، رستوران‌ها، تیم‌های ورزشی و دانشگاه‌های دنیا، بدون شک یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت در دنیا برای کار، تحصیل یا به طور کلی زندگی محسوب می‌شود. به هر دلیلی قصد مهاجرت به انگلیس داشته باشید، این کشور با مناظر زیبا، شهرهای فوق العاده و فرهنگ غنی قطعاً انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

پروسه مهاجرت معمولاً برای همه می‌تواند کار سخت و طاقت فرسایی باشد، ولی با داشتن اطلاعات درست و آماده بودن برای این کار، مهاجرت به انگلیس می‌تواند به تجربه‌ای خوب برای شما تبدیل شود. در این مطلب به صورت قدم به قدم شما را با تمام آن چه باید مورد مهاجرت به انگلیس بدانید، از پیدا کردن شغل و محل زندگی گرفته تا باز کردن حساب بانکی، هزینه‌های زندگی و سیستم درمانی انگلیس آشنا خواهیم کرد. بعد از خواندن این مطلب راهنما، شما آمادگی بیشتری برای مهاجرت به انگلیس خواهید داشت.

اطلاعاتی در مورد انگلیس

جمعیت: 55.98 میلیون نفر

پایتخت: لندن

زبان رسمی: انگلیسی

آب و هوا: دریایی معتدل

شهرهای بزرگ: لندن، بیرمنگام، لیورپول، بریستول

میانگین درآمد سالانه: 27 هزار و 800 پوند

قدم اول: الزامات حقوقی مهاجرت به انگلیس

الزامات حقوقی مهاجرت به انگلیس

از هر کشور که بخواهید به انگلیس مهاجرت کنید، در ابتدا به یک پاسپورت معتبر برای ورود به این کشور نیاز خواهید داشت. از این مرحله، بسته به کشوری که از آن می‌خواهید به انگلیس بیایید، الزامات حقوقی مهاجرت به انگلیس می‌تواند برای شما متفاوت باشد.

قدم دوم: باید از پس هزینه‌های زندگی در انگلیس بربیایید

قیمت تخم مرغ در انگلیس

اگر مطمئن نیستید که با مهاجرت به انگلیس هزینه‌های زندگی شما چقدر افزایش خواهد یافت، در ادامه مطلب سعی کرده‌ایم تا برخی از هزینه‌های کلی را برای اطلاع شما درج کنیم. با مقایسه این موارد با هزینه‌های فعلی خود قطعاً به نتایج خوبی دست خواهید یافت.

هزینه‌های برخی اقلام در انگلیس

غذای کمبو مک دونالد: £5.00 پوند

یک لیوان آبجو: £3.50 پوند

12 عدد تخم مرغ: £1.88 پوند

بلیط حمل و نقل ماهانه: £60.00 پوند

یک لیتر بنزین: £1.08 پوند

یک دستگاه تویوتا کرولا صفر کیلومتر: £18,290 پوند

اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه: £769.01 پوند

قدم سوم: از لحاظ مالی آماده شوید

افتتاح حساب بانک بعد از مهاجرت به انگلیس

سیستم بانک داری در انگلیس یک پروسه نسبتاً ساده است و بسیاری از بانک‌های این کشور شعبه‌هایی از بانک‌های بین المللی بزرگ هستند. اگر قصد مهاجرت دائمی به انگلیس دارید، یکی از مهم‌ترین کارهایی که بعد از ورود به این کشور باید انجام بدهید افتتاح حساب بانکی است.

به منظور افتتاح حساب یا پرداخت پول در این کشور بایستی قبل از ورود به این کشور پول‌های خود را به پوند تبدیل کرده باشید. انجام این کار معمولاً داخل انگلیس و در بانک‌ها کار راحتی است، ولی همیشه بهتر است حواستان به نرخ تبدیل ارزی که در اختیار شما قرار داده می‌شود جمع باشد. بسیاری از بانک‌ها برای این که سود خود را از تراکنش شما بالاتر ببرند معمولاً نرخ‌ها را دست کاری می‌کنند. معمولاً بانک‌ها در این مورد به مشتری چیزی نمی‌گویند. قبل از انجام تراکنش بهتر است همیشه با گوگل کردن نام بانک یا استفاده از یک مبدل ارز آنلاین از این که نرخ خوبی به شما پیشنهاد شده یا نه اطمینان حاصل کنید.

قدم چهارم: پیدا کردن شغل در انگلیس

پیدا کردن شغل بعد از مهاجرت به انگلیس

به طور کلی پروسه اخذ ویزای کار برای خارجی‌ها در انگلیس می‌تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد. به طور کلی، پیدا کردن شغل در انگلیس کار سختی نیست، ولی به عنوان یک خارجی قطعاً باید توانایی‌های بیشتری نسبت به انگلیسی‌هایی که می‌توانند همان کار را انجام بدهند داشته باشید. در برخی از صنف‌ها ولی به دلیل کمبود نیروی تخصصی آموزش دیده، طی سال‌های اخیر شاهد استخدام بسیار زیاد مهاجران و خارجی‌ها هستیم.

قدم پنجم: پیدا کردن محل زندگی در انگلیس

اجاره منزل بعد از مهاجرت به انگلیس

خارج از شهرهای بزرگ، بازار اجاره مسکن انگلیس بسیار کوچک بوده و فقط 10 درصد از جمعیت اجاره نشین های این کشور را به خود اختصاص داده است. با این همه، پیدا کردن خانه‌ها و آپارتمان‌های اجاره‌ای در انگلیس کار سختی نیست و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

قدم ششم: اطمینان حاصل کنید تحت پوشش بیمه سلامت انگلیس هستید

بیمه سلامت بعد از مهاجرت به انگلیس

خبر خوب این که زندگی در انگلیس به معنی دسترسی به سیستم NHS یا خدمات ملی سلامت می‌باشد. به لطف سیستم بیمه سلامت انگلیس شما قادر خواهید بود با پرداخت هزینه بسیار کم یا حتی به صورت رایگان توسط پزشک ویزیت شوید. در صورتی که تحت پوشش NHS باشید، دیگر نیازی به بیمه‌های خصوصی دیگر نخواهید داشت.

با کمک سیستم NHS Choices پیدا کردن پزشک در انگلیس کار بسیار راحتی است. روی هم رفته، بیمه سلامت انگلیس برای افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند بسیار خوب بوده و پاسخگوی نیازهای آن‌ها خواهد بود.

قدم هفتم: زبان انگلیسی خود را تقویت کنید

یادگیری زبان انگلیسی

در همه جای انگلیس، زبان رسمی انگلیسی است. اگر هنوز به طور روان نمی‌توانید انگلیسی صحبت کنید، حتماً پیشنهاد می‌کنیم قبل از مهاجرت به انگلیس روی تقویت زبان خود کار کنید. پیشنهاد می‌شود در صورتی که کلاس می‌روید حتماً انگلیسی را با لهجه بریتیش بیاموزید تا مشکلی در این کشور از بابت لهجه نداشته باشید.

قدم هشتم: در انگلیس دوستان جدید پیدا کنید

پیدا کردن دوستان جدید بعد از مهاجرت به انگلیس

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای عبور از دوران دشوار مهاجرت پیدا کردن دوستانی جدید در کشوری است که آن جا می‌خواهید بروید. پیدا کردن مهاجران دیگر در انگلیس کار سختی نیست، صدها گروه اینترنتی را می‌توانید پیدا کنید که دقیقاً به همین منظور تأسیس شده‌اند.

قدم نهم: شماره‌های اضطراری انگلیس را داشته باشید

شماره تماس اضطراری انگلیس

همان طور که می دانید در بسیاری از کشورها معمولاً یک شماره تلفن برای مواقع اضطراری وجود دارد. زمانی که وارد یک کشور جدید می‌شود بهتر است شماره‌های اضطراری آن کشور را حتماً بدانید. در ادامه شما را با شماره تماس‌های اضطراری در انگلیس آشنا خواهیم کرد:

پلیس: 999 (112 هم پشتیبانی می‌شود)

آمبولانس: 999 (112 هم پشتیبانی می‌شود)

آتش نشانی: 999 (112 هم پشتیبانی می‌شود)

خط مستقیم بیمه سلامت: 111 (زمانی که به کمک پزشکی نیاز دارید، ولی وضعیت شما اضطراری نیست)

مشاوره اقامت انگلیس

با دانستن همه این موارد، قطعاً پروسه مهاجرت به انگلیس برای شما می‌تواند کار بسیار راحت‌تری باشد. مناظر زیبا، خطوط ساحلی چشم نواز و فرهنگی غنی و دوست داشتنی در انگلیس منتظر شماست! موفق باشید.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت