پاسخ به 10 سوال مهم در مورد تست زندگی در انگلیس

تست زندگی در انگلیس

در مطلب امروز سیمرغ سفر، قصد داریم به 10 سوال مهمی که ممکن است در ذهن شما در مورد تست زندگی در انگلیس پیش بیاید پاسخ بدهیم. لطفا با سیمرغ سفر همراه باشید.

تست زندگی در انگلیس چیست؟

طبق قوانین مهاجرتی برای دریافت اقامت دائم انگلیس یا شهروندی این کشور، لازم خواهد بود تا شما اطلاعاتی کافی در مورد زندگی در انگلیس داشته باشید.  برای این که نشان بدهید این اطلاعات لازم و کافی در این مورد را دارید، بایستی در تست زندگی در انگلیس شرکت کنید.

چه کسانی از شرکت در این تست معاف هستند؟

افراد زیر از شرکت در تست زندگی در انگلیس معاف هستند:

  • افراد زیر 18 سال؛
  • افراد 65 سال به بالا؛
  • کسانی که قبلا در این تست شرکت کرده اند، بسیاری از افراد زمانی که درخواست اقامت می دهند در این تست شرکت می کنند؛
  • کسانی که بیماری فیزیکی یا روانی بلند مدت دارند.

فرد باید به یک بیماری یا معلولیت دچار باشد که به میزان شدیدی توانایی وی برای شرکت در تست را محدود می کند. این دسته از افراد باید یک گواهی از پزشک که وضعیت آن ها را تایید می کند ارائه نمایند.

وزارت کشور انگلیس کدام تست ها را قبول می کند؟

برای این که بتوانید این مورد را پاس کنید، شما باید به صورت موفقیت آمیز در تست زندگی در انگلیس در یکی از مراکز امتحان در بریتانیا شرکت کرده باشید. برای ثبت نام در این تست باید از طریق وب سایت رسمی دولت انگلیس اقدام کنید. هزینه شرکت در تست 50 پوند می باشد.

فرمت و قالب آزمون زندگی در بریتانیا چگونه است؟

آزمون زندگی در بریتانیا یک امتحان کامپیوتری است که 45 دقیقه طول می کشد. این آزمون از 24 سوال تستی تشکیل می شود که برای قبولی باید حداقل به 75 درصد آن ها بتوانید پاسخ مثبت بدهید. این آزمون شامل موضوعات مختلفی از جمله رسم و رسوم محلی انگلیس، تاریخ بریتانیا و قوانین و سیستم های سیاسی این کشور می شود.

دفترچه راهنمای تست زندگی در انگلیس چیست؟

سوالات این آزمون از روی دفترچه راهنمای تست زندگی در انگلیس طرح می شوند. این کتاب راهنمای زندگی در انگلیس برای مهاجران تازه وارد بدون و توسط وزارت کشور انگلیس تالیف شده است. دفترچه مذکور را می توانید از اینجا بخرید. این دفترچه شامل محتوای آموزشی مختلفی است که ممکن است به قبولی شما در آزمون کمک کند.

چگونه برای شرکت در آزمون زندگی در انگلیس ثبت نام کنم؟

برای شرکت در آزمون حتما باید از سه روز قبل به صورت آنلاین در سایت ثبت نام کرده باشید. برای ثبت نام در آزمون به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

  • مجوز اقامت بیومتریک (BRP) اگر BRP معتبر ندارید، می توانید از پاسپورت خود استفاده کنید. دیگر انواع کارت شناسایی عکس دار هم قابل قبول هستند.
  • جزئیات آدرس و کد پستی شما
  • کارت اعتباری
  • آدرس ایمیل
  • جزئیات درخواست های خاص شما

برای شرکت در آزمون چه مدارکی باید ارائه بدهم؟

لیستی از مدارک هویتی مورد نیاز برای ثبت نام در تست زندگی در انگلیس را می توانید در وب سایت دولت انگلیس مشاهده کنید. مدارکی که برای تایید هویت خود در روز آزمون ارائه می کنید باید همان مدارکی باشند که هنگام ثبت نام برای آزمون ارائه کرده بودید. جزئیات استفاده شده برای ثبت نام در تست باید با مدارک ارائه شده هم خوانی داشته باشند.

اگر مدارک شما نزد وزارت کشور انگلیس قرار دارد، برای ثبت نام در آزمون می توان درخواست بازپس گیری موقتی مدارک را ارائه کنید.

چگونه می توان ثابت کنم در آزمون قبول شده ام؟

نتیجه آزمون شما بعد از پایان مشخص می شود. اگر در تست قبول شوید، به شما یک نامه قبولی امضا شده و مهر شده توسط ناظر آزمون دریافت خواهید کرد. نامه قبولی در تست زندگی در انگلیس همیشه معتبر است.

از اول اکتبر سال 2019، دیگر نیازی به ارائه نامه قبولی آزمون همراه با پرونده نیست. به جای آن، شما باید تنها یک شماره رفرنس هفت رقمی را ارائه نمایید.

اگر در آزمون رد شدید، نامه ای دریافت خواهید کرد که توضیح می دهد در کدام بخش ها باید مطالعه بیشتری کنید.

اگر در آزمون نتوانم شرکت کنم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر امکان شرکت در تست ندارید باید آن را لغو کنید. اگر حداقل 3 روز قبل از برگزاری آزمون آن را کنسل کنید، 50 پوند پرداختی را باز پس خواهید گرفت. برای کنسل کردن آزمون، وارد اکانت Life in the UK خود شوید، تست های تایید شده را انتخاب کرده و سپس آن ها را کنسل کنید.

آیا می توانم درخواست بازگشت وجه بدهم؟

تنها در شرایطی که مرکز تست آزمون را کنسل کرده باشد می توانید درخواست بازگشت وجه بدهید. طی بازه زمانی سه ماهه بعد از آزمون می توانید از طریق پر کردن فرم درخواست بازگشت وجه این کار را بکنید. این فرم باید از طریق پست به آدرس زیر ارسال شود:

PSI e-Assessment

PO BOX 10678

Leicester

LE1 8EY

در صورتی که مریض هستید یا مدارک درست را به محل آزمون نبرده اید نخواهید توانست درخواست بازگشت وجه بدهید.

مشاوره اقامت انگلیس

تماس با سیمرغ سفر

سیمرغ سفر به عنوان مرکز تخصصی ویزای انگلیس، مهاجرت به انگلیس، اقامت انگلیس و رفع ریجکتی ویزای شنگن آماده ارائه خدمات تخصصی به شما در دفتر تهران و بیرمنگام خود است.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه