ویزای انگلیس یکی از معتبرترین ویزاهای موجود است که اعتبار ویژه‌ای به پاسپورت می‌دهد. بسیاری از شهروندان ایرانی هم علاقه زیادی دارند تا این ویزا معتبر را در پاسپورت خود داشته باشند. از طرفی سفر به انگلیس و اقامت در این کشور هم هدف بسیاری از گردشگران و مهاجران هم محسوب می‌شود. اخذ انواع ویزای انگلیس سختی‌های خاص خود را دارد. به همین دلیل ضروری است اگر قصد دارید ویزاهای مختلف کشور انگلیس را داشته باشید، تقاضای ویزای خود را بسیار دقیق و با کمک افراد متخصص انجام دهید تا از خطر رجکتی مصون بمانید. اگر قصد دارید در آینده دور یا نزدیک نسبت به اخذ انواع ویزاهای انگلیس از توریستی گرفته تا تحصیلی و… اقدام کنید، ضروری است تا از خطرات رجکتی و دلایلی که نهایتاً باعث ریجکت شدن ویزا می‌شوند، اطلاعاتی داشته باشید. سیمرغ سفر در ادامه این مقاله به توضیح مهمترین دلایل رد ویزای انگلیس پرداخته است

انواع ویزای انگلیس

همان طور که میدانید کشور انگلستان انواعی از ویزا از توریستی گرفته تا تحصیلی، نامزدی، ویزای کار، ویزای خانوادگی و…را به متقاضیان ارائه می‌کند. با توجه به اینکه شما کدام ویزا را درخواست داده باشید، دلایل ریجکتی می‌تواند متفاوت باشد. اما معمولاً ویزای توریستی بیشترین تقاضا را دارد به همین دلیل عوامل ریجکتی این ویزا بسیار مهم است چرا که در صورت ریجکتی ممکن تا چندین سال نتوانید از امکان اخذ ویزا بهره مند شوید.

  • ارائه مدارک غیرواقعی: در صورتی که افسر پرودنده شما بر اساس شواهد به این نتیجه برسد که مدارکی که ارائه شده غیرواقعی، ساختگی و جعلی است، نه تنها تقاضای ویزای شما رد می‌شوند بلکه ممکن است در تقاضاهای بعدی هم به این دلیل مجدداً ریجکت شوید.
  • منابع مالی ناکافی: اگر پرینت‌های گردش حساب، تمکن و نامه اشتغال بکار نشاندهنده توان مالی ناکافی شما باشد، خطر ریجکت شدن بالا می‌رود و افسر پرونده می‌تواند به این دلیل تقاضای ویزای شما را رد کند.
  • هدف از سفر نامشخص: اگر هدف از سفر و مدارک مربوط به سفر شما نامشخص باشد و افسر پرونده را قانع نکند، تقاضای ویزای شما رد می‌شود.
  • تخلفات گذشته: اگر در گذشته توانسته‌اید ویزای انگلیس را اخذ کنید اما تخلفاتی مانند اقامت بیش از زمان قانونی و… داشته‌اید، تقاضای ویزای شما رد می‌شود.
  • عدم وابستگی خانوادگی: اگر برای افسر پرونده اثبات شود که شما به خانواده خود وابستگی ندارید، تقاضای ویزا رد می‌شود. معمولاً افراد مجرد بالای 25 سال جزو کسانی هستند که وابستگی خانوادگی ضعیف دارند و احتمال رد شدن تقاضای ویزای آنها زیاد است.

سابقه کیفری: کسانی که دارای سوپیشینه هستند و یا اینکه مدارک سوپیشینه خود را ارائه نکند، ریجکت می‌شوند.

  • نقص در پرونده: اگر هر یک از مدارک ویزا ناقص باشد و یا هر یک از مراحل تقاضای ویزا مانند پرداخت هزینه‌ها، انگشت نگاری و … بدرستی انجام نشده باشد، تقاضای ویزای شما رد می‌شود.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - اقامت ،مهاجرت ، ویزا