مهاجرت به انگلیسویزای انگلیس

بحران ویروس کرونا و ویزای سرمایه گذاری Tier 1 انگلیس

By ۱۳۹۹/۰۳/۲۸No Comments

چند ماه اخیر قطعاً روزهای بسیار سختی برای شرکت‌های فعال در بازار بورس لندن بوده است. بحران ویروس کرونا در این مدت سبب شد تا خیلی از سهامداران نسبت به فروش سهام خود اقدام کرده و شاخص سهام لندن برای اولین از بحران اقتصادی سال 2008 افت شدیدی را تجربه کند. در زمان نوشتن این مطلب شاخص سهام در مقایسه با مدت مشابه پارسال 20.86 درصد افت داشته و خیلی‌ها باور دارند این افت کماکان ادامه خواهد داشت. در حالی که کاهش قیمت سهام ممکن است فرصت خوبی برای متقاضیان ویزای سرمایه گذاری Tier 1 انگلیس ایجاد کند، ولی کسانی که هم اکنون با این ویزا در انگلیس هستند ممکن است نگرانی‌هایی در مورد تأثیر تحولات اخیر بورس روی وضعیت مهاجرتی خود داشته باشند.

ویزای سرمایه گذاری Tier 1 انگلیس: حفظ میزان سرمایه

برای این که دارندگان این ویزا بتوانند از اقامت دائم انگلیس استفاده کنند، کسانی که با این ویزا از تاریخ 6 نوامبر سال 2014 وارد انگلیس شده‌اند بایستی حداقل 2 میلیون پوند ظرف 90 روز از تاریخ ورود در این کشور سرمایه گذاری کرده و میزان سرمایه را در دوره اقامت خود حفظ نموده باشند.

برای این که ثابت شود میزان سرمایه حفظ شده است، دارنده ویزای سرمایه گذاری Tier 1 انگلیس بایستی مجموعه‌ای از گزارش‌های سرمایه گذاری را در دوره‌های مورد نیاز ارائه کنند که تأیید می‌نمایند میزان سرمایه حفظ شده است.

خبر خوب برای اکثریت دارندگان ویزای سرمایه گذاری Tier 1 انگلیس این است که وزارت کشور انگلیس برای بررسی این که آیا میزان سرمایه حفظ شده یا نه، ارزش سرمایه گذاری را نه مطابق ارزش فعلی، بلکه در تاریخ‌هایی که گزارش شده بررسی خواهد کرد.

این بدان معناست که تحت قوانین مهاجرتی انگلیس، اگر ارزش سرمایه گذاری انجام شده شما تحت ویزای Tier 1 در اثر بحران ویروس کرونا و نوسانات بازار به زیر 2 میلیون پوند کاهش پیدا کرده، نیازی به انجام سرمایه گذاری بیشتر نخواهید داشت.

تأثیر فروش سهام روی وضعیت سرمایه گذار

با توجه به نوسانات اخیر بازار و کاهش ارزش سهام ممکن است برخی دارندگان ویزای Tier 1 انگلیس تصمیم به فروش تمام یا بخشی از سهام خود گرفته باشند. این دسته از مهاجران انگلیس برای حفظ وضعیت مهاجرتی خود بایستی برخی اقدامات انجام بدهند.

اگر یک سرمایه گذار Tier 1 دیگر بخشی از سرمایه گذاری اولیه خود را در نتیجه اقداماتی که شخصاً انجام داده در اختیار ندارد، مثلاً به علت فروش سهام، در این حالت وی کسری میزان سرمایه گذاری خواهد داشت.

چه سرمایه گذار از فروش سهام سود یا ضرر کرده باشد، در هر دو حالت این وضعیت برای او پیش می‌آید.

اگر شما نیز چنین وضعیتی دارید، برای حفظ میزان سرمایه خود باید سرمایه گذاری دیگری در انگلیس انجام بدهید، زیرا همان طور که گفته شد میزان ارزش سرمایه گذاری شما نباید زیر 2 میلیون پوند باشد.

طبق قوانین مهاجرتی انگلیس شما باید سود ناخالص فروش (کل مبلغ حاصل از فروش بدون کسر مالیات و هزینه‌های مرتبط) را سرمایه گذاری کنید.

این سرمایه گذاری جدید باید در سرمایه گذاری‌های واجد شرایط قبل از پایان دوره گزارشی دهی بعدی شما، یا طی شش ماه از زمان فروش سهام (هر کدام که نزدیک‌تر باشد) انجام شود.

مشاوره اقامت انگلیس

تماس با سیمرغ سفر

برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت انگلیس، ویزای انگلیس و آماده کردن پرونده اولیه برای دریافت ویزای سرمایه گذاری Tier 1 انگلیس، تمدید ویزای Tier 1 شما می‌توانید با دفتر مهاجرتی سیمرغ سفر در تهران یا بیرمنگام تماس بگیرید.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - اقامت ،مهاجرت ، ویزا