کارهایی که طی هفته اول بعد از مهاجرت به انگلیس باید انجام بدهید

مهاجرت به انگلیس

بعد از مهاجرت به انگلیس و به محض ورود به این کشور، برخی کارهایی هستند که باید انجام بدهید که از آن جمله می‌توان به باز کردن حساب بانکی، دریافت کد ملی، پیدا کردن شغل و به طور کلی جا افتادن در این کشور اشاره کرد.

به انگلستان خوش آمدید! اخیراً وارد انگلیس شده‌اید و احتمالاً به خاطر تعداد کارهای زیادی مانند پیدا کردن شغل، پیدا کردن مهد کودک برای فرزندان و پیدا کردن بیمارستان محلی که بایستی انجام بدهید گیج شده‌اید.

در این مطلب راهنمای مهاجرت به انگلیس سیمرغ سفر، ما تمام کارهایی که باید در هفته اول مهاجرت خود به انگلیس انجام دهید را آورده‌ایم. لطفاً در ادامه مطلب با سیمرغ سفر همراه شوید.

باز کردن حساب بانکی در انگلیس

زمانی که وارد انگلیس شدید، حتماً باید برای انجام مواردی مانند مدیریت پرداخت‌ها، دریافت حقوق ماهیانه یا پرداخت اجاره منزل یک حساب بانکی افتتاح کنید.

بانک‌های بسیار زیادی برای این کار وجود دارند. از بزرگ‌ترین بانک‌های فعال در انگلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

HSBC

Nationwide

Natwest

Barclays

Lloyds TSB

یکی از موارد مثبت در مورد افتتاح حساب بانکی در انگلیس این است که برای انجام این کار یا بستن یک حساب بانکی هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نخواهد شد.

دریافت کد ملی در انگلیس

اگر قصد کار کردن در کشور انگلیس را دارید، حتماً به یک کد ملی این کشور نیاز خواهید داشت. ثبت نام کردن برای دریافت کد ملی انگلیس کار بسیار راحتی است. تمام آن چه باید انجام دهید رزرو یک وقت در مرکز شغلی محل زندگیتان می‌باشد، باقی کارها را آن‌ها برای شما انجام خواهند داد.

خرید سیم کارت در انگلیس

خرید یک شماره تلفن محلی هزینه بسیار کم‌تری در مقایسه با خرید سیم کارت‌های بین المللی خواهد داشت. سرویس دهندگان موبایل زیادی در انگلیس وجود دارند که از بین پکیج‌ها با قیمت‌های متفاوت می‌توانید یکی را انتخاب کنید. برخی از ارائه دهندگان اصلی خدمات موبایل در انگلیس شامل موارد زیر هستند:

EE

O2

Virgin

TalkTalk

Three

بسیاری از شرکت‌های بزرگ پکیج‌های بین المللی داشته که با استفاده از آن‌ها می‌توانید هر ماه به میزانی مشخص با ایران و خانواده خود از طریق موبایل تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتری می‌توانید به نمایندگی مراجعه یا به سایت شرکت‌ها سر بزنید. همچنین تیم‌های پشتیبانی تلفنی شرکت‌ها مشاوره‌های خوبی در مورد انتخاب بهترین بسته به شما ارائه خواهند داد.

خرید اویستر کارت و بررسی روش‌های مختلف برای سفر

گزینه‌های حمل و نقلی در انگلیس بسیار گسترده و متنوع هستند. اگر قرار است در شهر لندن زندگی کنید و مخصوصاً اگر بین 16 تا 25 و 60 سال به بالا سن دارید پیشنهاد ما به شما خرید اویستر کارت یا ریل کارت است. به وسیله این کارت مخصوص سفر شما قادر به استفاده از حمل و نقل عمومی در شهر لندن بدون نیاز به خرید بلیت روزانه خواهید بود. با استفاده از ریل کارت هم از تخفیف 30 درصدی روی قیمت بلیت‌های قطارها می‌توانید بهره مند شوید. متروی لندن همیشه بسیار شلوغ بوده و با داشتن این کارت‌ها، دیگر نیازی به ایستادن در صف‌های طولانی برای خرید بلیت نخواهید داشت.

سفر با قطار در انگلیس

گرچه سفرهای داخل شهری در شهرهایی غیر از لندن به اندازه پایتخت استرس زا نیست، ولی ما پیشنهاد می‌کنیم همیشه گزینه‌های مختلف پیش روی خود برای خرید بلیت را بررسی کنید.

به مراکز کاریابی مراجعه کنید

اگر قبل از مهاجرت به انگلیس قادر به یافتن شغل نشده‌اید، به هیچ وجه نترسید. منابع بسیار زیاد و متنوعی وجود دارند که به شما در یافتن شغل در انگلیس کمک خواهند کرد. در انگلیس، به جای جستجوی آنلاین برای مشاغل مختلف، گاهی اوقات بهتر است به صورت حضوری به یک مرکز کاریابی مراجعه کنید. بسیاری از شرکت‌هایی که تقریباً همیشه نیروی کار می‌خواهند با این مراکز کاریابی همکاری دارند و ثبت نام کردن نزد مراکز کاریابی مختلف ممکن است سریع‌تر شما را به نتیجه برساند. در این مراکز می‌توانید تمامی سؤالات خود را بپرسید و مشاوران فعال تمام اطلاعات در مورد بازار شغلی انگلیس را در اختیار شما قرار خواهند داد.

بسته به شرایطی که دارید، ممکن است در هفته اول نیاز به انجام کارهای زیر نیز داشته باشید:

ثبت اطلاعات در اداره پلیس محلی

پیدا کردن یک پزشک عمومی و دندانپزشک محلی

ثبت نام برای رأی دادن

پیدا کردن مدرسه

گرچه شاید این پروسه بسیار پیچیده و سخت به نظر برسد، ولی اگر به صورت قدم به قدم همه مراحل را انجام دهید، پروسه مهاجرت به انگلیس شما قطعاً راحت‌تر و کم استرس تر به سرانجام خواهد رسید.

مشاوره اقامت انگلیس

در فروم های آنلاین ثبت نام کنید

شما همیشه می‌توانید در فروم های آنلاین مختلف ثبت نام کرده و با افراد متفاوتی که شرایطی مشابه شما را دارند آشنا شوید. در این فروم ها معمولاً به تمامی سؤالات شما پاسخ داده می‌شود و اطلاعات بسیار خوبی می‌توانید کسب کنید. علاوه بر این، فروم های آنلاین مکان بسیار خوبی برای یافتن دوستان جدید در انگلیس هستند.

ثبت نام مهد کودک در انگلیس

ثبت نام مهد کودک در انگلیس

اگر پدر یا مادر هستید و شغل مد نظر خود را در انگلیس پیدا کرده‌اید، قدم بعدی پیدا کردن یک مهد کودک خوب برای فرزند یا فرزندان شماست. گزینه‌های زیادی در انگلیس برای این کار وجود دارد که بسته به شرایط مالی و دیگر موارد می‌توانید از مهدکودک‌های دولتی تا مراکز خصوصی استفاده کنید. قیمت‌ها بسته به انتخاب شما قطعاً متفاوت خواهند بود.

نزدیک‌ترین بیمارستان به خانه را پیدا کنید

تقریباً تمامی شهرها در انگلیس حداقل یک بیمارستان که به عموم مردم خدمات ارائه می‌کند دارند. در انگلیس NHS متصدی بیمه سلامت عمومی بوده و گزینه‌های زیادی معمولاً برای درمان وجود دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم بیمارستانی انگلیس می‌توانید اینجا کلیک کنید.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه