بسیاری از گردشگران و دوستداران سفر به اروپا تصور می‌کنند، سفری چند روزه به کشور‌های مورد علاقه خود بسیار پرهزینه و نشدنی است. اما این تصو‌رها خیلی هم به واقعیت نزدیک نیست، چرا که با رعایت یکسری نکات می‌توانید سفری راحت و کم هزینه به اروپا داشته باشید و از یک سفر رویایی و به یاد ماندنی لذت ببرید. سیمرغ سفر در ادامه شما را با نکات سفر ارزان به اروپا آشنا می‌کند.

اقامت در هتل های ارزان اروپا

قطع با توجه به نوسانات نرخ ارز در کشور و کاهش ارز پول ملی سفر به کشورهای اروپایی بسیار گران تر از سفرهای داخلی و یا کشورهای اطراف است. به همین دلیل باید سعی کنید برخی عادت‌ها مانند اقامت در هتل‌های لوکس و با امکانات کامل را ترک کنید. بسیاری از گردشگران ایرانی نسبت به هتل محل اقامت خود بسیار حساس هستند و می خواهند هتلی با امکانات بالا داشته باشند. اما باید بدانید که یک گردشگر واقعی نباید  سهم زیادی از بودجه خود را خرج هتل کند چرا که هتل بخش کوچک و نه چندان مهمی در یک سفر است و آنچه که در یک سفر در خاطره‌ها می ماند بازدید از جاذبه ها، خوردن غذاهای محلی، آشنایی بافرهنگ، موسیقی و مردمان جدید، آشنایی با معماری و سبک های شهرسازی جدید و… است. بنابراین اگر می‌خواهید سفرتان کم هزینه‌تر شود سعی کنید هتلی ارزان قیمت در یک مکان با دسترسی مناسب را انتخاب کنید که البته ویژگی مهمی مثل تمیز بودن را داشته باشد. سیمرغ سفر برای یک سفر اقتصادی و با حداقل هزینه، هتل هایی زیبا، تمیز در بهترین نقاط شهرهای مختلف اروپایی نظیر رم، میلان، ونیز، فلورانس، پاریس، آمستردام ، مادرید  و…. را درنظر گرفته است.

خرید سوغاتی از کشورهای اروپایی به حداقل برسانید

اکثر گردشگران ایرانی بخصوص خانم‌ها در سفرهای خارج از کشور نگاه کنجکاوانه‌ای به مراکز خرید و علاقه وافری به خرید پوشاک و… از خود نشان می‌دهند.  یک گردشگر واقعی کمتر وقت خود را در مراکز خرید می‌گذارند و بیشتر سعی می‌کند از سفر خود و تفریح لذت ببرد. با توجه به بالا رفتن نرخ ارز سعی کنید خرید خود را به حداقل برسانید و در ازای آن یک خرید کوچک از شهری که در آن اقامت دارید به عنوان یادگاری داشته باشید. این خرید می تواند شامل وسایل زینتی و تزیینی، نماد آن شهر و یا کشور و… باشد. اگر هم قصد خرید دارید هزینه ای را به خرید اختصاص بدهید، سعی کنید به مراکز خرید ارزان قیمت مراجعه کنید. قطعا در هر شهری مراکز خریدی وجود دارد که قیمت‌های مناسبی دارند، برای آشنایی با این مراکز می‌توانید از مردم و یا سایر گردشگران پرس و جو کنید.

از ایرلاین‌های ارزان قیمت استفاده کنید

برای سفر به اروپا ایرلاین‌های مختلفی مشغول فعالیت هستند که از آنها می‌توان استفاده کرد. اما قیمت بلیت‌ها تفاوت زیادی دارند. بنابراین باید سعی کنید از ایرلاین‌های ارزان قیمت استفاده کنید. البته پروازهای مستقیم ایرلاین های ایرانی بصرفه ترین پیشنهاد است. باید بدانید که بسیاری از ایرلاین ها در برخی تاریخ‌ها تخفیف‌های خوبی برای بلیط های خود لحاظ می‌کنند. سیمرغ سفر به مشتریان عزیز خود در پیداکردن بلیت‌های ارزان قیمت هواپیما به همراه تخفیف‌ها در مسیرهای مختلف مشاوره‌های لازم را می‌دهد.

از وسایل حمل و نقل عمومی در اروپا استفاده کنید

 به طور کلی هزینه استفاده از تاکسی در کشورهای اروپا گران و بعضا غیرمنصفانه است. اگر قصد دارید سفری ارزان قیمت داشته باشید تا جایی که ممکن است از وسایل حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس، مترو و… استفاده کنید تا هم هزینه سفر خود  را کاهش دهید و ضمن استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی با قسمت‌های مختلف شهرهای اروپایی آشنا بشوید.

کالاهای گران در اروپا را از ایران تهیه کنید

بسیاری از کالاها و اجناس در اروپا قیمت بسیار بالایی دارند و با توجه به بالا رفتن نرخ ارز در ایران، خریداری چنین اقلامی از کشورهای اروپایی مقرون بصرفه نیست. به همین علت گردشگران قبل از سفر باید با شناسایی و تهیه لیستی از اقلام گران قیمتی که در سفر به اروپا به آن نیاز دارند، آنها را از ایران تهیه کنند. به عنوان مثال، بسیاری از مسافران سیمرغ سفر، در سفرهای که با تورهای ما داشته اند، از قیمت بالای آب معدنی گله مند بوده اند. بنابراین بهتر است چند بطری آب معدنی را همراه خود داشته باشید. اگر دوست دارید باز هم هزینه سفر خود را کاهش دهید، بهتر است چند وعده غذایی خود را بصورت کنسرو از ایران  تهیه و همراه خود ببرید.

هزینه بالای رستوران در اروپا

اگر بخواهید در طول سفر خود به اروپا به رستوران‌های معروف بروید، باید بدانید هزینه سفر شما بسیار بالا خواهد رفت. باید سعی کنید از رستوران‌های زنجیره ای، سوپر مارکت ها و یا بوفه های غذای آماده، غذاهای مناسبی  نظیر ساندویچ را تهیه کنید. البته این غذاها بسیار خوشمزه و مقرون بصرفه هستند و کیفیت سفر شما را کاهش نمی دهند.

 تنها به اروپا نروید!

بطور کلی اگر تنها به اروپا سفر کنید، هزینه سفر شما گران تر خواهد شد. هزینه اقامت در هتل برای یک نفر قیمت بالاتری دارد. اگر سعی کنید به همراه یک دوست و یا همکار به سفر بروید، هزینه اقامت نصف می شود.

در فصول گران به اروپا نروید

برخی روزها و فصل ها برای سفر به اروپا به دلیل موج سفر گردشگران بسیار گران است. به خصوص در اواخر بهار و فصل تابستان این گرانی شدت هم پیدا می‌کند. اگر بتوانید سفر خود را در اواسط پاییز و زمستان انجام دهید برای تهیه بلیط و هتل نرخ‌های بهتری وجود دارد.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت