چشم لندن

چرخ و فلک لندن، جاذبه گردشگری زیبای انگلستان

چرخ و فلک چشم لندن یکی از زیباترین جاذبه‌های شهر لندن و بریتانیا است. اگر گشتی در شهر زیبای لندن بزنید به جز جاذبه‌های تاریخی معروف این شهر از برج بیگ بن گرفته تا تاور بریج، چرخ و فلک لندن نظر شما را به خود جلب می‌کند. این چرخ و فلک که در سال 2000 راه اندازی شد، بلندترین چرخ و فلک اروپا محسوب می‌شود و ارتفاعی نزدیک به 135 متر دارد. چرخ و فلک چشم لندن در شرق رودخانه تایمز خودنمایی می‌کند. این چرخ و فلک که به چرخ هزاره هم معروف شده پذیرای میلیون‌ها توریست از سراسر دنیا است.

جلوه‌ای خاص برای لندن

با وجود جاذبه‌های گردشگری قدیمی و فراوان لندن شاید کمتر کسی فکر می کرد که این سازه عظیم و جدید بتواند به سرعت جلوه ای جدید به لندن بدهد. اما چرخ فلک لندن به سرعت توانست به یکی از نمادهای اصلی پایتخت انگلیس تبدیل شود. این سازه عظیم و زیبا حالا چه در شب و چه در روز زیبایی خاصی به شهر می‌دهد و روزانه بیش از 10 هزار نفر از آن بازدید می‌کنند. سازه عظیم چرخ و فلک لندن به گونه‌ای است که حتی از فاصله نزدیک به 50 کیلومتر هم قابل رویت است.

چشم لندن چرخ و فلک

چرخ و فلک 32 کپسولی

چشم لندن از 32 محفظه شبیه کپسول ساخته شده است. درون این محفظه‌های کپسولی چندین نفر بصورت ایستاده و نشسته می‌توانند حضور داشته باشند و با قدم زدن درون کپسول و با نمایی 360 درجه نقاط مختلف شهر را ببینند. این چرخ و فلک در هر ساعت 1600 نفر را سوار می‌کند. به دلیل بزرگی چرخ و فلک لندن هر دور کامل آن حدود نیم ساعت زمان می‌برد. این زمان زیاد به شما اجازه می‌دهد در ارتفاعی زیاد هر چقدر که دوست دارید زیبایی‌های لندن را تماشا کنید.

سرمایش و گرمایش

یکی از امکانات منحصربفرد چرخ و فلک لندن تجهیز بودن به سیستم گرمایش و سرمایش است. پس هر موقع از سال که قصد داشته باشید از این چرخ و فلک زیبا استفاده کنید باید بدانید که هوای درون آن بسیار مطبوع و دلچسب است. از طرفی این چرخ و فلک به لحاظ امکانات و امنیت هم در سطح بسیار بالایی قرار دارد بطوریکه مثلاً صندلی‌های آن طوری طراحی شده که در آن احساس ترس و یا لغزش نمی‌کنید.

نمای داخل چرخ و فلک چشم لندن

آدرس چرخ و فلک لندن

-ساختمان ریورساید، تالار شهر

-جاده پل وست مینستر

-لندن SE1 7PB

 ساعات کار و تعطیلی‌ها

ساعات کار چرخ و فلک لندن در روزهای مختلف فصول سال متفاوت است و اندکی تغییرات دارد. به طور کلی در زمستان از ماه اکتبر تا مه هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب فعال است و در فصل تابستان و از ماه‌های ژوئن تا سپتامبر هم همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب می‌توان به این چرخ و فلک سر بزنید.

چرخ و فلک چشم لندن در شب

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت