همه چیز درباره کد هس ترکیه

با شیوع کرونا مسافرانی که به ترکیه سفر می کنند، باید کد هس را اخذ کنند. در صورتی که قبل از سفر نسبت به اخذ این کد اقدام نکنید ممکن است اجازه ورود به ترکیه را به شما ندهند. اما کد هس چیست و راحت ترین روش اخذ آن چیست.

کد هس چیست؟

کلمه HES مخفف عبارت (Hayat Eve Sığar) در زبان ترکی است که به معنی Life Fits Into Home در انگلیسی است. کد هس (HES)  برای هر فرد جداگانه دریافت شود و در واقع یک کد شخصی است. این کد برای کنترل سفر مسافران با علائم مثبت یا تماس با بیمار مثبت در پروازهای داخلی و بین المللی ، توسط وزارت بهداشت ترکیه اجرا می شود.

لازم است بدانید اگر فرم کد هس را به درستی پر نکنید یا اطلاعات نادرست ارائه دهید ممکن است با جریمه های قانونی مواجه شوید یا اجازه ورود به ترکیه را نداشته باشید.

راحت ترین روش اخذ

راحت ترین راه اخذ این است که از طریق لینک https://register.health.gov.tr/ وارد سایت شوید وفرم مربوطه را پر کنید.

 


وب سایت کد هس

حال با پایین آمدن در وب سایت فوق، صفحه اول فرم کد هس را مشاهده می کنید. حال باید اطلاعات خواسته شده را طبق اطلاعات پاسپورت وارد کنید.

دقت داشته باشید در قسمت محل اقامت فعلی نام کشوری که قبل از سفر به ترکیه در آن اقامت دارید را پیدا کنید. اگر در ایران هستید کشور ایران را پیدا کنید. همچنین در بخش نام شرکتی که با آن سفر می کنید ( سفر هوایی) را وارد میکنید یک گزینه دیگر یعنی شماره پرواز را از شما می خواهد که باید از روی بلیط آن را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده روی فوروارد کلیک کنید و وارد بخش بعدی فرم هس شوید.

 


مرحله دوم کد هس

حالا در مرحله بعدی نام شهر و منطقه ای که قرار است در آن اقامت داشته باشید را پیدا کنید. در قسمت آدرس هم ادرس کامل محل اقامت را قرار دهید. اگر در هتل ساکن می شود آدرس هتل و اگر در آپارتمان و… باز هم آدرس کامل را اضافه کنید. اگر هم در دو محل متفاوت اقامت خواهید داشت با کلیک کردن روی گزینه add address می توانی شهر و آدرس جدیدی را اضافه کنید. حالا روی قسمت فوروارد کلیک کنید و وارد مرحله بعد شوید.

 


مرحله سوم

در این مرحله نام کشور یا کشورهایی را که در 10 روز اخیر در آن ساکن بوده اید را وارد کنید .اگر در ده روز اخیر مثلا در دو کشور بوده اید، روی گزینه add country کلیک کرد و نام کشور دوم را هم اضافه کنید. سپس روی گزینه فوروارد کلیلک کرده و وارد مرحله بعد می شود که کد هس برای شما صادر می شود و می توانید آن را دانلود کنید.

 کد هس

 

 

 

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه