لندن، پایتخت انگلستان یکی از شهرهای منحصربفرد و متفاوت در دنیا است. شهر زیبای لندن در جنوب کشور انگلیس قرار داد و مجموعه ای جاذبه های توریستی زیبا را در خود جای داده است. گردشگرانی که به انگلستان و شهر لندن سفر کرده اند، می‌گویند لندن با دیگر شهرهای معروف دنیا کاملا متفاوت است. چرا که جذابیت ها و حال و هوای لندن در هیچ شهر دیگری پیدا نمی‌شود. در این مقاله، سیمرغ سفر در یک گشت و گذاری کوتاه به لندن زیبایی‌های آن را به شما معرفی می‌کند.

لندن، شهری با قدمت ۲ هزار ساله

لندن، پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهر انگلستان است. این شهر که قدمتی ۲ هزار ساله دارد در کنار رود معروف تیمز قرار گرفته است.  لندن در حال حاضر یکی از مهم ترین مراکز تجاری، فرهنگی و مالی در جهان  محسوب می‌شود. پایتخت انگلستان اثرگذاری مهمی در سیاست، معماری آموزش و پرورش، هنر، سرگرمی، رسانه‌ها و… دارد.  جالب است بدانید لندن یکی از قطب‌های مهم حمل و نقل بین‌المللی در محسوب می‌شود چرا که دارای پنج فرودگاه بین‌المللی است. این فرودگاه‌ها هیثرو، فرودگاه استانستد لندن، گاتویک، لوتن لندن و لندن سی‌تی نام دارند. از طرفی لندن یکی از قدیمی‌ترین و مجهزترین شهرهای جهان در بخش  حمل و نقل عمومی شهری است. متروی این شهر قدیمی با ۲۷۰ ایستگاه دومین مترو جهان از لحاظ مسافت است. از نظر گردشگری هم لندن یکی از پربازدیدترین شهرهای اروپا و دنیا محسوب می‌شود.

برج معروف لندن

کمتر کسی است که عکس یا نامی از برج معروف لندن یا همان تاور بریج ندیده و یا نشنیده باشد. این برج بر روی رودخانه تیمز ساخته شده است. تاور بریج از معماری زیبای گوتیک بهره می‌برد. بخشی از این پل قابلیت جمع شدن دارد و در مواقع مورد نیاز به سمت بالا جمع می‌شود تا کشتی‌های بزرگ بتواند عبور کنند.

LONDON EYES

چرخ و فلک چشم لندن

بلندترین چرخ و فلک اروپا به نام چشم لندن ( چرخ هزاره)  در پایتخت انگلستان واقع شده است. این چرخ و فلک با ارتفاع ۱۳۵ متری یکی از جاذبه‌های محبوب لندن است که جلوه و زیبایی خاصی به این شهر بخشیده است.

برج بیگ بن

برج معروف بیگ بن هم یکی از جاذبه‌های توریستی بی نظیر لندن است. یکی برج قدیمی بزرگ‌ترین و معروف‌ترین برج ساعت دنیا به حساب می‌آید. برج بیگ بن ارتفاعی حدود ۹۶ متر دارد.

 رودخانه تایمز

رودخانه تامیز هم یکی از جاذبه‌های همیشگی شهر لندن است که زیبایی خاصی به این شهر بخشیده است. رستوران ها و قایق‌های شناور زیبایی در اطراف  روخانه قرار دارد که از طریق آنها می‌توانید با دوستان و خانواده با صرف نهار و شام از وقتگذرانی لذت ببرید.

هایت پارک لندن

هاید پارک (Hyde Park)هم یکی از جاذبه‌هایی است که محبوب بسیاری از گردشگران است. اگر قصد سفر به شهر لندن را دارید، بازدید از این مکان زیبا را از دست ندهید.

کاخ باکینگهام

کاخ عظیم و دیدنی باکینگهام هم از جمله کاخ‌هایی است که امکان بازدید از آن برای گردشگران وجود دارد. این کاخ دیدنی اقامتگاه  ملکه انگلیس است و ۷۷۵ اتاق بزرگ و مجلل دارد. کاخ باکینگهام در حال حاضر یکی از بزرگترین و مجلل ترین کاخ های فعال سلطنتی در دنیا است.

 موزه مادام توسو

موزه مادام توسو در لندن یک از جاذبه های دیدنی و جذاب شهر لندن است که سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند. اگر می‌خواهید بدل چهره‌های معروف دنیا از عالم سیاست گرفته تا هنر و ورزش و… را از نزدیک ببینید، حتما سری به موزه مادام توسو بزنید.

اتوبوس‌های توریستی

استفاده از اتوبوس‌های توریستی لندن هم از جمله جذابیت‌هایی است که نباید فرصت سوار شدن و گشت و گذار با آنها را از دست داد. با این اتوبوس‌های توریستی می توانید با خرید یک بلیط ۲۴ ساعته از جاذبه‌های توریستی مهم  لندن بدون هیچ گونه محدودیتی بازدید کنید.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت