غذاهای انگلیسی

غذاهای انگلیسی در دنیا به لذیذ و خاص بودن زبانزد هستند. بسیاری از گردشگران به عشق چشیدن مزه‌های متفاوت و دوست داشتنی غذاهای انگلیس راهی انگلستان می‌شوند. جالب است بدانید که بسیاری از سرآشپزان معروف دنیا در رستوران لندن حضور دارند و بهترین غذاهای مختلف انگلیسی از جمله غذاهای سنتی را به دوستداران و مشتریان خود عرضه می‌کنند. به طور کلی در غذاهای انگلیسی همه اجزای غذا در یک بشقاب سرو می‌شود که اتفاقا این بشقاب ها تنوع بسیار بالایی دارند. سیمرغ سفر در ادامه این مقاله معروفترین غذاهای انگلیسی را به گردشگران و افرادی که قصد دارند در آینده‌ای نزدیک از کشورانگلستان بازدید کنند، معرفی می‌کنند.

غذاهای انگلیسی

فیش‌اند چیپس

قطعاً فیش‌اند چیپس انگلیسی نه تنها معروفترین و محبوبترین غذا در انگلستان بلکه در دنیاست. فیش‌اند چیپس انگلیسی با قزل آلای تازه و یا ماهی کاد و طبخ فوق العاده چیپس آن غذایی است که هر گردشگری باید آن را امتحان کند. طعم فیش‌اند چیپس انگلیسی بی نظیر است. معمولاً در کنار فیش‌اند چیپس لوبیای فرنگی، پوره سیب زمینی، پیاز کاراملی و… هم سرو می‌شود. فیش‌اند چیپس غذای ملی انگلستان محسوب می‌شود.

غذاهای انگلیسی

بشقاب صبحانه انگلیسی

کمتر کسی است که بشقاب صبحانه انگلیسی را نشناسد. شاین بشقاب معروف از آیتم‌های مختلفی تشکیل شده است. تخم مرغ نیمرو، سیب زمینی، قارچ، گوجه فرنگی، خوراک لوبیا، بیکن، سوسیس و… تشکیل شده است. این بشقاب خوشمزه یک وعده غذایی کامل و فوق العاده لذیذ محسوب می‌شود. در بسیاری از رستوران‌های معروف دنیا و همچنین رستوران‌های ایران بشقاب صبحانه انگلیسی در منوها دیده می‌شود. این سبک صبحانه طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. 

غذاهای انگلیسی

کباب یکشنبه

Sunday roast یا همان کباب یکشنبه یا یکشنبه کباب یک غذای سنتی انگلیسی است که معمولاً در روزهای یکشنبه سرو می‌شود. این غذای سنتی با گوشت گوساله کبابی شده، به همراه سیب زمینی، پیاز کاراملی، سس قارچ و سبزیجات سرو می‌شود. در کنار یکشنبه کباب یک پودینگ معروف به نام یورکشایر هم استفاده می‌شود.

غذاهای انگلیسی

Bangers and mash

غذاهای انگلیسی به بَنگرز اند مش هم یک غذای خوشمزه انگلیسی است. بَنگرز اند مش غذایی است که از یک بشقاب شامل پوره سیب زمینی و سوسیس تشکیل شده است. این غذا بسیار خوشمزه و پرطرفدار است. بسیاری از رستوران‌ها در انگلستان این غذای خوشمزه را در منوی خود دارند.

غذاهای انگلیسی

Sausage Toad

Sausage Toad هم جزو غذاهای خوشمزه و سنتی انگلیسی محسوب می‌شود. Sausage Toad به این صورت است که سوسیس در پودینگ یورک شایر به همراه کره فراوان قرار داده می‌شود. از پیاز کاراملی هم طبق معمول در این غذا استفاده می‌شود. این غذا ظاهر جذابی هم دارد چرا که سوسیس‌ها در یک پودینگ بزرگ قرار داده می‌شوند.

غذاهای انگلیسی

شپردز پای

این غذاها یک غذای سنتی تمام عیار انگلیسی است. شپردز پای غذایی از خانواده سوفله و لازانیا است. شپردز پای از گوشت، نخود فرنگی، پیاز، کرفس، هویج، پوره سیب زمینی و.. استفاده می‌شود. روی این مواد هم لایه‌ای از پنیر قرار می‌گیرد.

غذاهای انگلیسی

پودینگ یورکشایر

غذاهای انگلیسی نیز پودینگ یورکشایر هم جزو خوراکی‌های خوشمزه‌ای است که در بشقاب غذاهای انگلیسی زیاد دیده می‌شود. پودینگ یورکشایر از تخم مرغ، آرد، شیر و آب تشکیل شده است. معمولاً در اکثر غذاهای انگلیسی پودینگ یورکشایر دیده می‌شود.

غذاهای انگلیسی

Steak and kidney pie

 استیک گوشت گوساله و قلوه جزو اصلی این غذای خوشمزه انگلیسی محسوب می‌شود. در کنار این دو جز اصلی از ترکیباتی مانند پیاز کاراملی، سس قارچ و یک پای خوشمزه استفاده می‌شود.

غذاهای انگلیسی

Chicken tikka masala

چیکن تیکا ماسالا غذایی است که تا حدی مواد آن بین انگلیسی‌ها و هندی‌ها مشترک است. در این غذای فوق العاده خوشمره از تکه‌های مرغ که مزه دار و ادویه دار پخته شده، استفاده می‌شود. در این غذا از یک سس کاری کرم رنگ هم استفاده می‌شود. این سس کاری را مردم هند هم در غذاهای خود استفاده می‌کنند. در کنار چیکن تیکا ماسالا از برنج هم استفاده می‌شود.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت