شینگن

شینگن

اخذ ویزای شینگن در سال های اخیر برای  گردشگران ایرانی به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است. سختگیری های سفارت خانه های مختلف اروپایی از جمله فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا و… برای اعطای این ویزا به متقاضیان ایرانی زیاد و در برخی مواقع ناعادلانه است.

این مسئله نارضایتی گردشگران ایرانی را در پی داشته  و ریجکت شدن های پی در پی آنها را ناامید کرده است. هر چند که سخت گیری ها در سال های اخیر برای اعطای ویزای شینگن به دلایل مختلف از سوی سفارت خانه ها بیشتر شده ، اما برخی اشتباهات متقاضیان در تکمیل پرونده خود جهت ارائه به سفارتخانه ها نیز عامل مهمی در ریجکت شدن است.

ویزای شینگن اطلاعات و مشاوره های اشتباه برخی شرکت ها و افراد ناآشنا باعث شده پرونده بسیاری از متقاضیان که اتفاقا شرایط مناسبی برای اخذ این ویزای ارزشمند را دارند از سوی سفارتخانه ها رد و با دردسر ریجکتی دست به گریبان شوند. متقاضیان ویزای شینگن به این موضوع توجه کنند که برای اخذ ویزای شینگن بر اساس قوانین هر سفارتخانه نکات مهم و کلیدی وجود دارد که نباید نادیده گرفته شود. اخذ ویزا از طریق برنامه تور با پشتیبانی و مشاوره متخصصین امر ویزا بهترین انتخاب در این مسیر خواهد بود.

به شما عزیزان توصیه می کنیم با توجه حساسیت و اهمیت فرایند اخذ ویزای شینگن و نیازمندی به تجربه ،تخصص و دانش کافی در این زمینه از آزمون و خطا و انجام خدمات اخذ ویزا توسط افراد و شرکت های نامعتبر و غیرتخصصی خودداری کنید چرا که در نهایت مشکلات بعدی گریبان گیر شخص متقاضی ویزا خواهد شد. خصوصا این حساسیت برای افرادی که تاکنون سابقه ویزای شینگن نداشته و برای بار اول متقاضی ویزا شینگن هستند دو چندان است.

متاسفانه بسیاری از متقاضیان با سهل انگاری و یا با انگیزه کاهش هزینه مالی دچار مشکلاتی در این زمینه شده اند و شانس دریافت این ویزا ارزشمند را از دست داه اند. آژانس مسافرتی سیمرغ سفر به عنوان یک مرکز تخصصی در زمینه  اخذ ویزا شینگن و مجری تور های اروپا به پشتوانه تجربیات ارزشمندی که دردطول سال ها در این زمینه کسب کرده است با توجه به شرایط هر متقاضی، شما را در مسیر صحیح دریافت ویزای شینگن قرار می دهد.

ما از ابتدا تا پایان راه و اخذ ویزا شینگن  قدم به قدم  در کنار شما هستیم و تمامی خدمات ویزا و مشاوره های لازم را به شما ارائه خواهیم داد.

اگر هم در گذشته بنا به دلایلی ریجکت شده اید نگران نباشید، با بررسی دلایل ریجکتی توسط کارشناسان ویزا بهترین راهکار جهت رفع ریجکتی و اخذ ویزا شینگن در اختیار شما قرار خواهد گرفت. جهت اخذ انواع ویزای شینگن و اطلاع از تعرفه های آن می توانید با کارشناسان سیمرغ سفر تماس بگیرید.

اخذ ویزای شنگن

منطقه شینگن کجاست؟

حوزه شینگن یا منطقه شینگن (به انگلیسی: Schengen Area) به ۲۶ کشور اروپایی گفته می‌شود که قانون کنترل گذرنامه در بدو ورود را برای شهروندان این منطقه حذف کرده‌اند.با گرفتن روادید هرکدام از کشورهای این منطقه٬ می‌توان به دیگر کشورها نیز بدون نیاز به روادید تازه٬ سفر کرد. بعدها نام این منطقه به پیمان شینگن تغییر یافت. در حوزه شینگن٬ حرکت و مبادله هرنوع کالا، اطلاعات، پول و افراد٬ بشرط قانونی بودن٬ جایز و بدون هرگونه ملاحظات گمرکی خواهد بود. مرزهای بین کشورهای اروپایی در کل منطقه‌ی شینگن تنها بر روی نقشه وجود دارند و سفر آزادانه‌ی بیش از ۴۰۰ میلیون اتباع کشورهای منطقه شینگن که شامل ۲۶ کشور می شود در بخش‌های کنترل پاسپورت و کنترل مرزی در داخل و خارج از منطقه تضمین شده است، زیرا مانند کشوری واحد است و حقوق سفر و جابجایی در تمام این کشورها یکسان است.

ویزای شینگنکدام کشورها عضو شینگن هستند؟ 

از ۲۶ کشوری که توافق شینگن را امضا کرده‌اند، ۲۲ کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا و ۴ کشور دیگر عضو EFTA ( انجمن تجارت آزاد اروپا ) هستند. در حال حاضر ، کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن محسوب می‌شوند.

کدام کشورها عضو شینگن نیستند؟

کشورهای عضو شینگن را نباید با کشورهای عضو اتحادیه اروپا اشتباه بگیریم.  به عنوان مثال،  نروژ و ایسلند بخشی از شینگن هستند اما جزو اتحادیه اروپا نیستند یا بالعکس مثلا انگلستان و ایرلند عضو اتحادیه اروپا هستند اما جزو محدوده شینگن نیستند.به همین دلیل ویزای(روادید) انگلستان و ایرلند جهت ورود به شینگن بی اعتبار است و ساکنین و اتباع انگلستان و ایرلند باید به هنگام ورود و خروج از کشورهای عضو شینگن مورد کنترل مرزی قرار می گیرند.۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا هستند این کشورها عبارتند از: بلژیک, بلغارستان, قبرس, دانمارک, استونی, فنلاند, فرانسه, یونان, ایرلند, ایتالیا, لتونی, لوکزامبورگ, لیتوانی, مالت, هلند, لهستان, پرتغال, رومانی, اسلواکی, اسلوانی, اسپانیا, بریتانیا, سوئد, چک, آلمان, مجارستان, اتریش.

 جالب است بدانید  فقط ۱۵ کشور عضو اتحادیه اروپا  از پول واحد “یورو” استفاده می کنند که عبارتند از: بلژیک, قبرس, فنلاند, فرانسه, یونان, ایرلند, ایتالیا, لوکزامبورگ, مالت, هلند, پرتقال, اسلونی, اسپانیا, آلمان و اتریش.

معنی کلمه شینگن چیست؟

برای بسیاری این سوال پیش می آید که معنی کلمه شینگن چیست. شینگن نامه روستایی در لوکزامبورگ است که توافقنامه شینگن در  ۲۶ مارس ۱۹۹۵  ابتدا در آنجا امضا شد.

ویزای شینگن چیست؟

برای ورود به منطقه شینگن  به ویزای شینگن (Schengen Visa) نیاز دارید. این ویزا مجوزی برای ورود به ۲۶ کشور عضو این پیمان است. ماهیت و هدف از سفر متقاضی، تعیین کننده نوع و مدت زمان ویزای شینگن خواهد بود. به بیان با توجه به اینکه هدف از سفر شما گردشگری یا انجام فعالیتی تجاری و یا صرفا توقف چند ساعته در یکی از کشورهای عضو، باشد نوع ویزای شینگن صادر شده متفاوت است. نکته مهمی که متقاضیان باید بدانند، این است که ورود شما به اولین کشور حوزه شینگن باید همان کشوری باشد که از آن ویزای شینگن را درخواست و اخذ کرده اید.

شنگن یا شینگن؟

در ایران به جای شنگن ، اصطلاح شینگن رایج شده است.

انواع ویزای شینگن

 انواع ویزای شینگن تعیین کننده بنا بر  شرایط ورود مسافر به یک یا چند کشور حوزه شینگن به ۳ دسته کلی تقسیم می شود:

1-ویزای اتحادیه شینگن یا Uniform Schengen Visa )USV)
2-ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای یا Limited territorial validity visa )LTV)
3-ویزای ملی یا National Visa

ویزای اتحادیه شینگن

ویزای اتحادیه شینگن در واقع همان ویزای گردشگری اروپا است. دارنده این ویزا حق دارد هر ۶ ماه یک‌بار به مدت حداکثر ۹۰ روز به کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر کرده و در آن اقامت داشته باشد.

بر اساس هدف متقاضی از سفر به هر یک از کشورهای عضو پیمان، ویزای اتحادیه شینگن به ۳ دسته ویزای A, B, C  تقسیم می‌شوند که طبعا یکی از آنها به متقاضی تعلق می‌گیرد.

1- ویزای شینگن نوع A
ویزای نوع A نوعی ویزای ترانزیت فرودگاهی است که تنها به فرد اجازه می‌دهد تا در یکی از فرودگاه‌های حوزه شینگن پرواز خود را تعویض و به کشوری خارج از حوزه شینگن سفر کنید. این ویزا تنها برای استفاده از فرودگاه‌های محدوده شینگن معتبر است و فرد اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.

-2- ویزای شینگن نوع B
ویزای نوع B نیز نوعی ویزای ترانزیتی است که الصاق آن به پاسپورت، به فرد اجازه خواهد داد تا ظرف حداکثر ۵ روز از خاک کشوری در منطقه شینگن عبور کنید.

3- ویزای شینگن نوع C
ویزای نوع C در واقع ویزای کوتاه ‌مدت برای سفر به حوزه شینگن است و فرد مجاز است در طول زمانی که هنگام دریافت این نوع ویزا مشخص می‌شود، در کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشد. ویزای نوع C  خود بسته به اهداف سفر و شرایط متقاضی به ۳ دسته تقسیم بندی می‌شوند:

ویزای سینگل شینگن یا ویزای یک بار ورود
ویزای دوبار ورود شینگن
ویزای مولتیپل شینگن یا ویزای چند بار ورود

 ویزای سینگل شینگن یا ویزای یک بار ورود
ویزای سینگل شینگن (Single-entry) تنها برای یک ‌بار ورود به یکی از کشورهای حوزه شینگن اعتبار دارد و به‌ محض خروج از کشوری که با ویزای سینگل وارد آن شده‌باشید، اعتبار ویزای فرد فارغ از اینکه مدت‌ زمان آن به پایان رسیده یا نه، منقضی خواهد شد.

 ویزای دوبار ورود شینگن
ویزای دوبار ورود شینگن در بسیاری از موارد شرایط و الزاماتی مشابه با ویزای یک ‌بار ورود دارد با این تفاوت که فرد دارنده این ویزا اجازه دارد دو بار به کشوری در ناحیه شینگن وارد شود. البته شرایط و محدودیت‌های زمانی نیز برای این فرصت ۲ بار ورود وجود دارد.

 ویزای مولتیپل شینگن یا ویزای چند بار ورود
ویزای مولتیپل شینگن یا (Multiple-entry) به فرد اجازه می‌دهد بدون محدودیت و به دفعات وارد یکی از کشورهای حوزه شینگن شده و آن را ترک کند. تنها محدودیت ویزای مولتی شینگن به بازه زمانی آن باز می‌گردد. بدان معنی که این ویزا اقامت و تردد در منطقه شنگن را به مدت ۹۰ روز به ازای هر ۶ ماه از سال جواز خواهد داد. این محدودیت زمانی ۹۰ روزه به ‌محض ورود دارنده ویزای مولتی شینگن به هریک از کشورهای این حوزه محاسبه خواهد شد.

اخذ ویزای شنگن

ساید

املاک

املاک با موقعیتی بی نظیر

 • از 1850000 لیر
 • خواب: 1
 • 74 متر مربع
 • آپارتمان

واحد 85 متری-آنتالیا

 • 1,350,000تومان
 • خواب: 2
 • 85 مترمربع
 • آپارتمان

فروش واحد های ویژه در آنتالیا

 • از 68 هزار دلار
 • خواب: 1
 • 45 متر مربع
 • آپارتمان

فروش واحدهای هتل لوکس استانبول (2)

 • از 350 هزار دلار
 • 76 متر مربع
 • آپارتمان

واحدهای 83 متری در آنتالیا

 • از 450 هزار لیر
 • خواب: 1
 • سرویس: 1
 • 83 83
 • آپارتمان

مقایسه املاک

مقایسه