ویزای انگلیس یکی از معتبرترین و قدرتمند‌ترین ویزاهایی است که می تواند به هرپاسپورتی اعتبار و ارزش خاصی ببخشد. اخذ این ویزای ارزشمند میان شهروندان و گردشگران ایرانی هم محبوبیت خاصی دارد. اما متاسفانه در حال حاضر سفارت انگلیس سخت گیری‌های زیادی برای صدور انواع ویزا برای اتباع ایرانی اعمال می‌کند. این روند باعث شده عملا تقاضا واخذ این ویزا دردسرهایی برای متقاضیان واجد شرایط ایجاد شود، به طوری که هم اکنون ویزای انگلستان بالاترین آمار ریجکتی برای ویزا متقاضیان ایرانی را به خود اختصاص داده است.

دلایل اصلی ریجکتی ویزای انگلیس

شاید جای سوال پیش بیاید که به چه دلایلی تقاضای ویزا ممکن است رد شود آن هم در حالی که متقاضی تمامی شرایط را دارد! دلایل ریجکتی ویزا انگلیس با توجه انواع مختلف ویزای انگلیس (توریستی، دیدار خانوادگی، نامزدی و ازدواج، تحصیلی، تجاری، کاری، سرمایه گذاری و…) متفاوت است. به طور کلی اما مهمترین دلایل ریجکتی ویزای انگلیس را می توان به نداشتن شرایط تقاضای ویزای مورد نظر، نقص مدارک بر اساس نوع ویزا و همچنین عدم آشنایی با قوانین و مقررات خاص ویزای انگلیس دانست.

به عنوان مثال در خصوص ویزای توریستی سابقه سفر ناکافی در ۱۰ سال گذشته (تراول هیستوری )، نداشتن شرایط مناسب شغلی و مالی، تردید افسر ویزا در خصوص ترک خاک بریتانیا و عدم بازگشت، هدف و برنامه سفر نامشخص ودر نهایت عدم شفافیت مالی به تشخیص افسر ویزا بر اساس پرینت‌های بانکی ارائه شده از مهمترین دلایل رد ویزای انگلیس است.

  دو نمونه عینی از اعتماد به مراکز نامعتبر

در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان ویزای انگلیس با مراجعه به دفتر سیمرغ سفر ضمن در دست داشتن برگه ریجکتی ویزای انگلیس، ناامیدانه از نحوه ویزادهی سفارت انگلستان شکایت دارند. وکلای مجموعه سیمرغ سفر به عنوان یک مرکز تخصصی خدمات ویزا و اقامت انگلستان در کشور جهت این که متقاضیان عزیز با مشکلات رد تقاضای ویزای و اقامت انگلیس مواجه نشوند توصیه می‌کنند قبل از هر گونه اقدام جهت تقاضای ویزای انگلیس یا مهاجرت به نکات مهم زیر توجه کنند:

          اگر شرایط حداقلی برای اخذ ویزای انگلیس را ندارید، بهتر است اقدام نکنید و شانس خود را امتحان نکنید! 

          شرایط اعطای هر ویزا بخصوص ویزای توریستی برای انگلیس سخت است؛ بنابراین اگر در فرایند مشاوره توسط وکلای سیمرغ سفر اعلام شد که شرایط شما برای درخواست ویزا مناسب نیست حتما نسبت به تکمیل مدارک و نواقص پرونده طبق مشاوره‌های ارائه شده اقدام کنید و به وعده دریافت ویزا توسط افراد سود جو بدون حائز شرایط بودن ،توجه نکنید!!

  در صورت هر گونه اشتباه در تقاضای ویزای انگلیس توسط افراد و شرکت‌های فاقد صلاحیت، همان اشتباه میتواند به گونه ای برداشت شود که متقاضی قصد منحرف کردن افسر ویزا را داشته و این امرممکن است سبب شود تا ۱۰ سال از امکان هر گونه تقاضا برای ویزای انگلیس محروم شوید.

          افراد غیر متخصص وشرکتهای نامعتبر پس از رد تقاضای شما ، فقط به منابع مالی و زمان شما آسیب وارد نمی‌کنند بلکه ضرر اصلی در احتمال پذیرش در تقاضای بعدی علی رغم واجد شرایط بودن شما خواهد بود. بنابراین حتما درخواست خود را از طریق وکیل رسمی و معتبر در انگلستان عضو کانون وکلای انگلیس یا ( OISC ) انجام دهید و توافق کنید در صورت رد شدن درخواست ویزا، پیگیریهای قانونی بعدی را نیز انجام دهند. قابل ذکر است اشخاص حقیقی ، برخی آژانس های مسافرتی غیر متخصص ، موسسات مهاجرتی فاقد وکلای رسمی و .. قادر به انجام این کار نیستند.

          توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدام  جهت خدمات ویزا و مهاجرت انگلیس با کارشناسان سیمرغ سفر در تماس باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه به عنوان یک مرکز تخصصی به پشتوانه وکلای رسمی ایرانی-انگلیسی با بیش از ۲۰ سال  تجربه در زمینه ویزا و مهاجرت انگلیس بهره‌مند شوید.

در ادامه این مقاله جهت آشنایی شما عزیزان  به دو تجربه ریجکتی ویزای انگلیس که متقاضیان جهت حل مشکل  رفع ریجکتی به وکلای شرکت سیمرغ سفر مراجعه کرده اند اشاره می کنیم:

همان طور کارشناسان سیمرغ سفر  همواره در مشاورهای خود تاکید می کنند داشتن دعوتنامه از انگلیس  یا سابقه ویزای متعدد  و شرایط شغلی و مالی مناسب  لزوما منتهی به اخذ ویزا نخواهد شد.  بطور مثال اگر به هر علتی افسر ویزا شک کند که قصد شما واقعا برای اتمام آن دوره نیست و شما قصد ماندن و احیانا تقاضای پناهندگی را دارید و یا در تقاضای ویزا و مدارک شما کوچکترین اشکالی و ابهامی  باشد  در این صورت ویزای شما رد خواهد شد.تقاضای انواع ویزا انگلیس علاوه بر نیاز به داشتن شرایط اولیه هر ویزا توسط متقاضی  امری فنی و تخصصی است .

پرونده ریجکتی اول مربوط به فردی است که با شرایط شغلی  (معلم بازنشسته آموزش و پرورش)سنی و مالی مناسب و داشتن دعوتنامه معتبر از فرزند خود در انگلستان و سابقه چهار ویزای مولتی انگلیس در سال های اخیر!! (اخرین ویزا مولتی 2 ساله انگلستان) به دلیل اشکال در تقاضای ویزا با مشکل ریجکتی ویزای انگلیس مواجه شده است. در حال حاضر این پرونده توسط وکلای سیمرغ سفر در انگلیس در حال پیگیری و رفع ریجکتی است.

پرونده ریجکتی دوم  که تصویر برگه ریجکتی آن در پایین آمده مربوط به خانواده ای است که فریب تبلیغات دروغین اخذ ویزای تضمینی انگلیس بدون مدارک را خورده اند!!!

ریجکتی ویزای تورستی انگلیسریجکتی ویزای انگلیس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همان طور که افراد غیر متخصص وشرکتهای نامعتبر پس از رد تقاضای شما ، فقط به منابع مالی و زمان شما آسیب وارد نمیکنند بلکه ضرر اصلی در احتمال پذیرش در تقاضای بعدی شما خواهد بود.  در نهایت مشکلات بعدی گریبان گیر شخص متقاضی ویزا خواهد شد و ممکن است تا سال ها قابل جبران نباشد.

در این پرونده موسسه ای که به این خانواده قول اخذ ویزای انگلستان را داده با ارائه پرینت بانکی جعلی به سفارت انگلیس باعث شده تا  متقاضی تا 10 سال در لیست سیاه قرار بگیرد. قرار گرفتن در لیست سیاه به این معنا است که متقاضی  از هر گونه تقاضای ویزای انگلیس محروم شده است ! دردلایل ریجکتی صراحتا ارائه مدارک جعلی و پرینت بانکی جعلی بانک … ذکر شده است!

روش‌های رفع ریجکتی و اعتراض ویزای انگلیس

در صورت ریجکتی ویزای انگلیس توجه داشته باشید که امکان اعتراض به صورت آنلاین وجود ندارد. رفع ریجکتی ویزای انگلیس امری فنی ،حقوقی و تخصصی است. وکلای رسمی سیمرغ سفر درداخل انگلیس اقدام به رفع ریجکتی از طریق تجدید نظر حقوقی  می کنند. ( اقدام به تجدید نظر نباید با اعتراض اشتباه گرفته شود چون مدتهاست که مقررات مهاجرت عوض و اجازه اعتراض از متقاضیان این نوع ویزا گرفته شده مگر در موارد خاصی که نقض صریح حقوق بشر متقاضی مطرح شود)

در حال حاضر متقاضیان بسیاری که علی رغم داشتن  تمامی شرایط مورد نظر اخذ ویزا به دلایل مختلف تقاضای ویزای آنها رد شده است با پیگیری پرونده ریجکتی توسط وکلای مجرب و با سابقه سیمرغ سفر موفق به اخذ ویزا شده اند.

مجموعه سیمرغ سفر مرکز تخصصی انواع ویزای انگلیس در تهران  و دارای موسسه حقوقی و مهاجرتی رسمی در شهر بیرمنگام انگلیس و دارای مجوز و عضو رسمی کانون وکلای انگلیس (Law Society) و مجوز Office for the Immigration Services Commissioner – (OISC) از اداره مهاجرت انگلستان آماده مشاوره رایگان  انواع ویزا ،رفع ریجکتی و اقامت انگلیس به هموطنان عزیز است.