انگلیس کشوری است که خارجی‌ها می‌توانند در آن در هر مقطعی تحصیل کنند. به واسطه سیستم آموزشی فوق العاده و امکانات بسیار خوبی که در انگلیس وجود دارد، تحصیل در این کشور همیشه برای همه جذابیت‌های زیادی داشته است. مجموعه سیمرغ سفر به عنوان مرکز تخصصی ویزای انگلیس در این مطلب شما والدین عزیز را با تمام آن چه باید در مورد تحصیل فرزند خود در مقطع ابتدایی بدانید آشنا خواهد کرد. در صورت تمایل می‌توانید پرونده اخذ ویزای تحصیلی انگلیس برای فرزند خود را به سیمرغ سفر بسپارید. ما تمامی نگرانی‌ها و انتظارات شما را درک کرده و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا فرزندتان بهترین تجربه را حین تحصیل در مقطع ابتدایی در انگلیس داشته باشد.

برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی که صرفاً دانشجوی تحصیلات تکمیلی پذیرش می‌کند، در انگلیس امکان تحصیل برای دانش آموزان در سنین پایین حتی در مقاطع ابتدایی وجود داشته و کسانی که دوست دارند فرزندشان در مدارس بسیار خوب تحصیل کنند، می‌توانند نیم نگاهی به انگلیس داشته باشند. دوره ابتدایی در انگلیس بین شش تا هفت سال طول می‌کشد و حتی کودکان 5 تا 6 ساله نیز می‌توانند از همان ابتدا در این کشور تحصیل کنند. کودکان شما در انگلیس شانس تحصیل در مدارس بسیار مجهز در سنین بسیار پایین را خواهند داشت و قطعاً چنین فرصتی می‌تواند آینده تحصیلی و شغلی آن‌ها را تحت تأثیر قرار بدهد.

تحصیل در انگلیس برای کودکان بین 5 تا 17 سال اجباری است. کودکان در این کشور تحصیل اجباری خود را از سن 5 سالگی شروع کرده و در سن 16 یا 17 سالگی با دریافت مدرک GCSE یا گواهی عمومی آموزش ثانوی آن را به اتمام می‌رسانند. در حالت عادی، سال تحصیل در انگلیس از ماه سپتامبر شروع شده و در ماه جولای به اتمام می‌رسد. نظام آموزشی در انگلستان به شرح زیر است:

مرحله اصلی ۱ از سن ۵ تا ۷ سالگی

مرحله اصلی ۲ از سن ۷ تا ۱۱ سالگی

مرحله اصلی ۳ از سن ۱۱ تا ۱۴ سالگی

مرحله اصلی ۴ از سن ۱۴ تا ۱۶ سالگی

به طور کلی، مراحل اصلی ۱ و ۲ در مدارس ابتدایی انگلیس برگزار می‌گردد و دانش آموزان در سن ۱۱ سالگی به مدارس متوسطه راه پیدا می‌کند و مراحل ۳ و ۴ را نیز به پایان می‌رساند.

تحصیل در مقطع ابتدایی در انگلیس

به شما برای اخذ ویزای Parent of Tier 4 Child انگلیس کمک خواهد کرد

اگر قصد دارید کودک خود را برای تحصیل در مقطع ابتدایی به انگلیس بفرستید، ممکن است بتوانید برای خود نیز ویزای Parent of Tier 4 Child انگلیس را اخذ کنید. این حالت یکی از بهترین و راحت‌ترین مسیرها برای کسانی است که دوست دارند در انگلیس زندگی کنند. این نکته را حتماً باید بدانید که ویزای Parent of Tier 4 Child که به آن ویزای Guardian نیز می گویند فقط برای کسانی صادر می‌شود که فرزند خود را برای تحصیل به انگلیس فرستاده‌اند. نکته دیگر این که دارنده ویزای Parent of Tier 4 Child امکان تحصیل یا کار در انگلیس را نخواهد داشت. دارنده ویزای Parent of Tier 4 Child این امکان را دارد تا به مدت تحصیل فرزند خود در انگلیس تا 12 سالگی، ویزای خود را به طور منظم تمدید کند.

همان طور که قبلاً نیز اشاره کردیم، مدارس انگلیس بالاترین سطح آموزشی را داشته و انگلیس تنها کشوری است که امکان تحصیل کودکان خارجی در مقطع ابتدایی و متوسطه در آن وجود دارد.

تحصیل در مقطع ابتدایی در انگلیس

آیا قصد دارید فرزند خود را برای تحصیل در مقطع ابتدایی به انگلیس بفرستید؟ پس حتماً ادامه این مطلب سیمرغ سفر را مطالعه کنید.

در انگلیس، همان طور که قبلاً اشاره کردیم، تحصیل بین سنین 5 تا 16 الزامی است. بین سن 16 تا 18 سال نیز دانش آموزان می‌توانند از طریق سیستم آموزشی به کالج رفته و تحصیلات خود را ادامه بدهند. فعالیت روزانه مدارس در انگلیس معمولاً بین ساعت 8 تا 9 صبح شروع شده و بین 3 تا 4 بعد از ظهر تمام می‌شود. همان طور که قبلاً نیز اشاره شد، سال تحصیلی از ماه سپتامبر شروع شده و در ماه جولای به پایان می‌رسد. والدینی که از نظر مالی امکانش را داشته باشند می‌توانند فرزندان خودرو برای تحصیل در مدارس خصوصی انگلیس ثبت نام کنند.

مدارس انگلستان: مدارس عمومی یا خصوصی

در انگلیس، برخی تفاوت‌های اساسی میان مدارس خصوصی و عمومی وجود دارد. بسیاری از مدارس خصوصی در این کشور امکانات اقامتی در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهند، کلاس‌های کوچک‌تری دارند و از برخی استانداردهای بسیار خوب آموزشی برخوردار هستند. در زمان ثبت نام، هزینه تحصیل ممکن است با توجه به توانایی‌های دانش آموز متفاوت باشد. در برخی مدارس با توجه به امکانات آموزشی هزینه تحصیل ممکن است بالاتر هم برود. در انگلیس، مدارس تک جنسیتی (دخترانه یا پسرانه) در دوره راهنمایی وجود دارند.

دبستان انگلیس

با وجود مدارس خصوصی ولی بسیاری از دانش آموزان انگلیسی در مدارس عمومی تحصیل می‌کنند. اگر قصد دارید فرزند خود را در مدارس عمومی انگلیس ثبت نام کنید حتماً لازم است تا قبل از اپلای کردن تحقیقات خوبی در مورد آن مدرسه انجام داده باشید، زیرا استانداردهای آموزشی بین مدارس ممکن است تفاوت‌های زیادی با هم داشته باشند. همچنین به یاد داشته باشید مدارسی که خارج از محدوده محل سکونت شما هستند الزامی به پذیرش فرزند شما ندارند.

تدریس به زبان انگلیسی است

در انگلیس، تمامی دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. البته در ولز یادگیری زبان ولزی به عنوان زبان دومی تا سن 16 سالگی اجباری می‌باشد و در ایرلند شمالی نیز برخی دروس را به زبان ایرلندی یا زبان گیلیک (یک زبان بومی اسکاتلندی) نیز می‌تواند یاد گرفت. این نکته را هم باید ذکر کنیم که برخی دروس خاص در زبان‌های مختلف نیز وجود دارند که دانش آموزان می‌توانند به زبان مادری خود در کلاس‌ها شرکت کنند. البته این دروس بسیار محدود بوده و معمولاً در مدارس خصوصی ارائه می‌شوند.

برنامه درسی مدارس ابتدایی انگلستان

مطابق برنامه تحصیلی ملی کشور انگلیس، کودکان بین سن 5 تا 11 سال در مدارس ابتدایی تحصیل می‌کنند. در بسیاری از مدارس، ساعت آموزش از بین 8 تا 9 صبح شروع شده و تا 3 یا 4 بعد از ظهر ادامه دارد. در مدارس ابتدایی انگلیس آموزش کودکان روی درس‌هایی مانند ریاضی، علوم و خواندن و نوشتن تمرکز دارد. در مدارس ابتدایی، کودکان همچنین باید در مورد موضوعات و دروسی مانند تاریخ، جغرافیا، تکنولوژی، هنر و موسیقی نیز آموزش ببینند و می‌توانند در کلاس‌های دروس تربیت بدنی و دینی نیز شرکت کنند. در سال ششم آموزش و همراه با پایان مرحله دوم ابتدایی، تمامی دانش آموزان ابتدایی امکان شرکت در یک امتحان جامع استاندارد را خواهند داشت.

هزینه تحصیل در مقطع ابتدایی در انگلیس

هزینه تحصیل در مدارس انگلیس سالانه بین 20 تا 35 هزار پوند است. این هزینه شامل مواردی مانند اقامت، غذا، شهریه، بیمه و غیره نیز می‌شود. به یاد داشته باشید که برای تحصیل فرزند خود در مقطع ابتدایی، حتماً باید بهترین مدارس با هزینه معقول را پیدا کنید. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم از پرداخت هزینه‌های زیاد خودداری کرده و برای پیدا کردن بهترین مدارس برای فرزند خود حتماً با سیمرغ سفر تماس بگیرید.

مشاوره اقامت انگلیس

چرا تحصیل در مقطع ابتدایی در انگلیس

یکی از بهترین مزایای تحصیل در مقطع ابتدایی در انگلیس این است که فرزند شما نیازی به مدرک زبان نخواهد داشت، چرا که زبان انگلیسی را در طول تحصیل در مدارس این کشور یاد می‌گیرد. فرزند شما همچنین از بهترین سطوح رفاه اجتماعی، امنیت و امکانات تفریحی در کنار انگلیسی‌های هم سن و سال خود بهره خواهد برد. به همین دلیل، اگر دوست دارید آینده‌ای تضمین شده برای فرزندتان فراهم کرده و در مسیر رسیدن به اهدافشان آن‌ها را یاری نمایید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن‌ها را برای تحصیل در مقطع ابتدایی در انگلیس ثبت نام کنید. در این زمینه می‌توانید روی کمک وکلای تخصصی سیمرغ سفر در انگلیس و تهران حساب کنید، ما با برخی از بهترین مدارس ابتدایی انگلستان ارتباط داشته و کارهای ثبت نام فرزند شما را به راحتی می‌توانیم برایتان انجام دهیم.

تضمینی برای اخذ شهروندی انگلیس

سیستم آموزشی انگلیس به گونه‌ای طراحی شده که در مقایسه با دیگر کشورها، دوره تحصیلات در این کشور کوتاه‌تر است و دانش آموزان دوره تحصیلی خود را سریع‌تر تمام می‌کنند. به همین دلیل ورود به بازار کار نیز در انگلیس سریع‌تر می تواند اتفاق بیفتد. همچنین در پروسه اخذ شهروندی دائمی انگلیسی، تحصیل در انگلیس همیشه یکی از انتخاب‌های اصلی برای مهاجران بوده است.

اخذ ویزای تحصیلی Tier 4 Child Student Visa انگلیس

دانش آموزان بین سن 4 تا 17 سال در صورتی تمایل به تحصیل در انگلیس داشته باشند بایستی برای دریافت ویزای Tier 4 Child Student Visa اپلای کنند. در صورت دریافت این ویزا دانش آموزان می‌توانند در مدارس دولتی یا خصوصی انگلیس تحصیل نمایند. برای دریافت این ویزا رضایت نامه والدین یا قیم قانونی و نامه اسپانسر لازم بوده و دانش آموز باید بتواند هزینه اقامت و تحصیل خود را بپردازد.

دانش آموز باید حداقل سه ماه قبل از شروع دوره تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی Tier 4 Child Student Visa انگلیس ثبت نام کند. بعد از ثبت نام و ارائه مدارک، نتیجه پرونده ویزا معمولاً طی سه هفته مشخص می‌شود. کودکان زیر 16 سال سن می‌توانند بسته به نوع دوره تحصیلی تا شش سال در انگلیس بمانند. کودکان 16 تا 17 ساله نیز بسته به نوع دوره تحصیلی امکان اقامت تا سه ساله در انگلیس را خواهند داشت.

دانش آموزان دبستانی انگلیسی

شرایط اسکان برای دانش آموزان خارجی در انگلیس

همان طور که گفته شد، تحصیل در انگلیس برای دانش آموزان هم در مدارس روزانه و هم شبانه امکان پذیر است. البته تنها در صورتی دانش آموزان خارجی می‌توانند در مدارس شبانه ثبت نام کنند که والدین آن‌ها در انگلیس اقامت نداشته باشند. از طرف دیگر شرط ثبت نام در مدارس روزانه انگلیس معرفی یک قیم از طرف خانواده دانش آموز است که مسئول نگهداری و قیم او در انگلستان خواهد بود. نکته دیگر این که تعدادی از خانواده‌های انگلیسی مورد تأیید دولت این کشور نیز گاها برای اقامت دانش آموزان نیز معرفی می‌شوند. این نوع اسکان تحت عنوان Home Stay در انگلیس می‌شود.

با ویزای Tier 4 تحصیلی چه کارهایی می‌توانید انجام بدهید؟

تحصیل در یک مدرسه خصوصی در انگلیس

اجازه کار تحت برخی شرایط خاص اگر بالای 16 سال هستید

اجازه کار تا 10 ساعت هفتگی

امکان کار تمام وقت در روزهای تعطیل

با ویزای Tier 4 تحصیلی چه کارهایی نمی‌توانید انجام بدهید؟

اجازه تحصیل در یک مدرسه دولتی را نخواهید داشت.

از بودجه دولتی نمی‌توانید استفاده کنید

کار تمام وقت نمی‌توانید انجام دهید

نمی‌توانید شهروند انگلیس شوید

نمی‌توانید خانواده خود را به انگلیس بیاورید. برای این کار اعضای خانواده شما باید برای دریافت ویزای Parent of a Tier 4 Visa ثبت نام کنند.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت