ویزای توریستی پنج ساله کانادا، ویزایی است که دارنده آن می تواند به مدت 5 سال به صورت نامحدود به هر نقطه ای از کانادا تردد داشته باشند. جالب است بدانید ویزای کانادا ده ساله است در واقع به مدت سالهای اعتبار پاسپورت متقاضی اما از آنجا که اعتبار پاسپورت ایرانی پنج ساله است برای توریستهای ایرانی به تعداد سالهای اعتبار پاسپورت این ویزا صادر می شود .اگر مایل هستید برای تفریح و گردش به این کشور پهناور سفر کنید یا به  قصد دیدار خانواده، دوستان و آشنایان خود عازم کانادا بشوید، با داشتن شرایطی می توانید این ویزا را اخذ کنید.

شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا ، متقاضی باید یک سری شرایط  اولیه را داشته باشد.

1-شرایط شخصی: شرایط شخصی عبارت است از داشتن پاسپورت ( با حداقل 6 ماه اعتبار)، شناسنامه، در صورتی که متقاضی متاهل باشد و زوجین بخواهند باهم اقدام کنند ترجمه سند ازدواج ضروری است.

2- شرایط شغلی : متقاضی باید ترجمه شرایط شغلی و بیمه نامه خود را تهیه کند و اگر متقاضی  دانشجو باشد نامه اشتغال به تحصیل .

3- شرایط مالی: متقاضی باید بتواند برگه تمکن مالی، پرینت چهار ماهه گردش حساب و در صورت داشتن دارایی هایی مانند ملک ،ترجمه آن را تهیه کند.

شرایط ثانویه

اگر متقاضی دارای شرایط فوق باشد بدون هیچ گونه محدودیتی با سفر به کشورهای همسایه می تواند برای اخذ ویزای توریستی درخواست دهد. اما باید بدانید یکسری شرایط مهم دیگر هم وجود دارد که در روند اعطای ویزا نقش مهمی دارد.

1-ویزای شنگن: داشتن ویزای شنگن در مدت 4 سال اخیر نقش مهمی در تسهیل شدن اخذ ویزای توریستی کانادا دارد. اگر تاکنون ویزای شنگن نداشته اید و مایل هستید شانس شما بالا برود ابتدا باید نسبت به اخذ شنگن اقدام کنید. سیمرغ سفر با اخذ تضمینی ویزای شنگن از کشورهای مختلف اروپایی ، این امتیاز مهم را برای شما فراهم می کند.

2-دعوتنامه : اگر اعضای خانواده شما ، یا ازبین دوستان و آشنایان فردی را دارید که در کانادا زندگی می کند با داشتن دعوتنامه از آنها می توانید شانس خود را بالا ببرید. سیمرغ سفر با پیش شرط داشتن شنگن ، برای متقاضیان دعوتنامه رسمی ومعتبر تهیه می کند.

نکات مهم و تاثیرگذار

به طور کلی در روند تهیه، تکمیل و ارائه مدارک ویزای توریستی کانادا، برخی نواقص و اشتباهات تاثیر مستقیمی در قبول و یا رد شدن تقاضای ویزا دارد. اکثر متقاضیان به دلیل آشنا نبودن و بعضا اطلاعات غلط افراد غیرمتخصص این نکات را رعایت نمی کند و در نهایت تقاضای ویزای آنها رد می شود. کارشناسان سیمرغ سفر از اول قدم تا آخرین مرحله کار، شما را در تهیه کامل ترین و بی نقص ترین  پرونده همراهی می کنند.

سوال های مهم

متقاضیان ویزای توریستی کانادا سوالاتی مختلفی در خصوص چگونگی اخذ این ویزا دارند که سیمرغ سفر در ادامه به مهمترین آنها پاسخ داده است.

1-کدام کشور همسایه برای ارائه درخواست مناسب تر است؟

پاسخ این است که شهروندان ایرانی به هر سه کشور همسایه یعنی ترکیه ، امارات متحده عربی و گرجستان مراجعه می کنند و هیچ فرقی هم در اینکه از کدام کشور درخواست خود را ارائه دهید وجود ندارد و اینکه بعضا گفته می شود یک کشور بهتر از کشور دیگر ویزا می دهد، شایعه ای بیش نیست .

2- از زمان ارائه پرونده چقدر طول می کشد تا پاسخ سفارت اعلام شود؟

به طور کلی پاسخ ویزای شما صرفا از طریق ایمیلی که در زمان تکمیل فرم ها به سفارت اعلام کرده اید ، اعلام می شود وسفارت کانادا از هیچ طریق دیگری به شما پاسخ ویزا را نمی دهد. زمان ارسال ایمیل سفارت مبنی براینکه شما ویزا شده اید یا خیر  نیز معمولا بین 1 تا 3 ماه پس از ارائه مدارک شما ، است. البته باید بدانید این بازه زمانی برای متقاضیان متفاوت است. ممکن برای فردی یک هفته و برای فرد دیگر حتی 4 و 5 ماه طول بکشد.

3- کسانی که درخواست ویزای آنها تائید می شود برای ارائه پاسپورت باز هم نیاز به سفر دارند؟

خیر. بعد از اینکه متقاضی ایمیل مبنی بر ویزا شدن را دریافت کرد دیگر نیازی یه سفر مجدد ندارد و با ارائه پاسپورت خود به آژانس مسافرتی، پیکاپ برای او انجام می شود. بازه زمانی برای پیکاپ ویزا معمولا یک هفته تا 10 روز است.

4- شانس خانواده هایی که عضوی از آنها در کانادا تحصیل می کند برای دریافت این ویزا بالاتر می رود؟

بله.  اعضای خانواده شخصی که ویزای تحصیلی دارند می توانند از طریق ویزای توریستی به نفر اصلی ملحق شوند که شانس دریافت این ویزا بسیار بالا می رود.

5-تاریخچه سفر در دریافت این ویزا تاثیر دارد؟

بله . افرادی که به هر دلیلی شنگن ندارند ، اما سفرهایی به کشورهای آسیایی مانند ژاپن، چین و … و دیگر کشورها مانند انگلیس ، استرالیا و … دارند ، از شانس خوبی برای دریافت ویزا برخوردارند.

6- افراد زیر 25 سال از شانس برای اخذ ویزا برخوردارند؟

متاسفانه شانس افراد زیر 25 سال برای اخذ این ویزا بالا نیست.

7- اگر با داشتن شرایط اولیه و ثانویه با پاسخ منفی سفارت کانادا مواجه بشویم ، آیا باز هم امکان درخواست مجدد برای ویزای توریستی وجود دارد؟

بله ، اگر به هر دلیلی (معمولا در ایمیل سفارت دلیل رد شدن تقاضای ویزا از سوی افسر سفارت کانادا اعلام می شود ) درخواست ویزای شما مورد قبول قرار نگرفت، هیچ محدودیتی برای امتحان کردن مجدد شانس شما وجود ندارد. حتی می تواند با برطرف کردن نقص و یا دلیل رد شدن ، مجددا اقدام کنید.

8-انجام تست پزشکی برای ارائه پرونده لازم است؟

خیر .

9- با ویزای توریستی تا چند ماه اجازه اقامت در کانادا وجود دارد؟

با این ویزا تا 6 ماه می توانید در کانادا حضور داشته باشد. اما می توانند به دفعات در طی این مدت ورود و خروج داشته باشید.

10- آیا داشتن اسناد ملکی شانس دریافت ویزا را بالاتر می برد؟

بله

11- آیا پس از دریافت ویزای توریستی راهی برای اقامت در کانادا وجود دارد؟

 به طور کلی امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در کانادا وجود ندارد. اما این امکان وجود دارد که شرایط شما برای بررسی راه های ورود به این کشور ارزیابی شود.

 

سیمرغ سفر ، مرکز تخصصی ، ویزا شنگن ، کانادا و وقت سفارت

 

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت