خرید ملک و اخذ پاسپورت ترکیه

در این مطلب تمامی نکات مهم ،سوالات و موضوعات مربوط به خرید ملک ، دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه بررسی و پاسخ داده خواهد شد.

خرید ملک در ترکیه و دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه

با توجه به سیاست های دولت ترکیه و با تصویب قانون جدید در اواخر سال 2018 مبلغ سرمایه گذاری برای خرید ملک در ترکیه و اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور از این طریق  از  مبلغ یک میلیون دلار به مبلغ 250 هزار دلار کاهش داده شد. در حال حاضر فرصت استثنایی فراهم شده تا باخرید ملک به مبلغ 250 هزار دلار علاوه بر سرمایه گذاری ارزی در بخش املاک در کشور ترکیه و دریافت سند قطعی مالکیت بتوانیدبا حداقل هزینه اقامت دائم،حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را نیز برای خود و اعضا خانواده به دست آورید. با سرمایه گذاری و اخذ شهروندی کشور زیبا ترکیه با جاذبه های توریستی منحصر به فرد، از مزایای بی شمار اقتصادی، شغلی، تجاری، تحصیلی و ارتباط با سایر کشور های جهان بدون محدودیت بهره مند خواهید شد.

خرید ملک

خرید ملک در استانبول و آنتالیا با سیمرغ گلوبال

در حال حاضر  شرکت املاک سیمرغ گلوبال در ایران و ترکیه با تمامی مجوز های رسمی از دولت ترکیه در  زمینه خدمات املاک و سرمایه گذاری، با کادر مجرب و کارشناسان املاک ایرانی _ترک و وکلای رسمی جهت خدمات حقوقی  خرید ملک مشغول به ارائه خدمات به متقاضیان در استانبول و آنتالیا است. تا با استفاده از تجارب و مشاوره کارشناسان مجرب املاک  و وکلای حقوقی سیمرغ گلوبال ،خرید و سرمایه گذاری مطمئن و موفقی  در ترکیه داشته باشید-

مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و دریافت پاسپورت ترکیه:

اخذ پاسپورت ترکیه و کارت شهروندی ترکیه برای خود ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال  در کمتر از۳ ماه

عدم نیاز به شرط زبان ترکی جهت دریافت پاسپورت

دسترسی به 114کشور بدون نیاز به ویزا و رتبه 36 پاسپورت ترکیه در جهان

امکان افتتاح حساب بین المللی و دریافت مسترکارت و وصل شدن به سیستم بانکی بین المللی بدون محدودیت

مراودات اقتصادی بدون محدودیت با سراسر جهان و دریافت مجوز کار در بازار ترکیه به عنوان یک شهروند ترکیه

حفظ همزمان تابعیت ایرانی متقاضی و عدم نیاز به حضور تمام وقت در ترکیه

سرمایه گذاری ارزی و سودآوری بالای خرید ملک در کشور توریستی ترکیه و امکان درآمد زایی ارزی با اجاره ملک

خرید ملک با امکانات عالی و سود آوری بالا به همراه دریافت  پاسپورت  دوم با کمترین هزینه در مقایسه با سایر کشورها

هزینه زندگی مناسب ،تحصیل رایگان برای فرزندان در ترکیه و تحصیل در دانشگاههای معتبر بین المللی

برخورداری از تمام مزایای شهروندی ترکیه مانند بازنشستگی، حق رای،خدمات درمانی رایگان و خدمات اجتماعی و…

  دسترسی آسان به تمامی سفارتخانه ها ودریافت آسان ویزا مولتی 10 ساله کانادا، مولتی شنگن، مولتی انگلیس وآمریکا با پاسپورت ترکیه

ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه

مجموعه سیمرغ در تهران ،استانبول و آنتالیا از اولین قدم و انتخاب ملک و دریافت سند مالکیت تا دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه در کنار شما خواهد بود. باتوجه به حساسیت و اهمیت  فرایند خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه سیمرغ گلوبال در استانبول و  آنتالیا با کارشناسان ومشاورین املاک  و وکلای مجرب بستری را فراهم کرده تا با آرامش، اطمینان و امنیت خاطر سرمایه گذاری موفقی را داشته باشید. فرایند خرید ملک درشهر های استانبول و آنتالیا   توسط سیمرغ گلوبال به شرح زیر است:

-حضور در محل دفتر تهران جهت هماهنگی اولیه و برنامه ریزی برنامه خرید ملک با توجه اهداف و خواسته متقاضیان و زمان بندی سفر به ترکیه

-استقبال نماینده سیمرغ گلوبال در فرودگاه  ترکیه و ترنسفر به محل اقامت

– جلسه مشاوره و معرفی پروژه با توجه به بودجه و اهداف  متقاضی از خرید ملک و بازدید های روزانه از پروژه ها به همراه کارشناس فارسی زبان تا مرحله خرید ملک مورد نظر شما،عقد قرارداد وتحویل سند مالکیت در کمتر از یک هفته

-انجام کلیه خدمات پس از خرید ملک شامل تمامی مراحل اخذ اقامت و پاسپورت و مراجعه به مراکز و ادارات مربوطه توسط وکیل رسمی، ترجمه و تایید مدارک در دفاتر رسمی، افتتاح حساب بانکی بین المللی در ترکیه، مشاوره خدمات انتقال پول(وجه خرید ملک) به صورت ارزی در صرافی توسط کارشناسان تیم مجرب سیمرغ گلوبال  در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام خواهد شد.

-پس از خرید ملک و تحویل سند مالکیت به شما فرایند اخذ تاییدیه شهروندی با مراجعه وکیل شرکت به اداره ثبت زمین و املاک ترکیه (Tapu)و دفتر مهاجرت و اداره کل جمعیت و شهروندی ترکیه آغاز می شود . در نهایت با طی تمامی مراحل قانونی توسط وکیل، پاسپورت و تاییدیه حق شهروندی شما واعضا خانواده در کمتر از4ماه به شما تحویل داده خواهد شد.

خدمات پس از  خرید ملک ودریافت شهروندی ترکیه

مجموعه سیمرغ به عنوان یک شرکت رسمی املاک و مهاجرت در ترکیه پس از خرید ملک  و زندگی در ترکیه در کنار شما است. مراحل مورد نیاز بعد از خرید ملک از قبیل اجاره ملک ، دکوراسیون و بازسازی ملک، خدمات ارزی، خدمات ارائه مترجم فارسی زبان و خدمات مشارکت در ساخت، مشاوره امور تجاری و سرمایه گذاری و تحصیلی فرزندان در کنار شما خواهد بود.

خرید ملک با مبلغ کمتر از 250 هزار دلار و دریافت اقامت ترکیه:

همان طور که ذکر شد بر اساس قوانین سرمایه گذاری خرید ملک در کشور ترکیه  جهت اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه نیاز به خرید یک یا چند ملک به ارزش مجموع 250 هزار دلار است. اگر متقاضی فقط قصد اخذ اقامت ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه  را داشته باشد(بدون اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه) می تواند با خرید ملک با مبلغ کمتر از 250 هزار دلار علاوه بر خرید ملک و سرمایه گذاری، اقامت ترکیه را  برای خود و اعضا خانواده به دست آورد. در روش سرمایه گذاری با مبلغ کمتر از 250 هزار دلاری اقامت یکساله موقت به متقاضی و همسر و فرزندان زیر 18 سال صادر می شود که تا زمانی که سند ملک به نام متقاضی باشد این اقامت به صورت سالیانه تمدید خواهد شد.

چرا سیمرغ گلوبال؟:

خرید  ملک در ایران نیز توسط کارشناسان املاک مجرب نتیجه  بسیار ارزشمندی در سرمایه گذاری را به همراه خواهد داشت ولی در کشور خارجی با توجه محدودیت ها و تغییر قوانین خرید ملک برای اتباع خارجی، مشکلات زبان، عدم شناخت و آشنایی  دقیق با محله ها و مناطق ،قوانین خرید ملک در ترکیه ،قیمت واقعی ملک در مناطق مختلف و ..اهمیت این موضوع دو چندان خواهد شد.

√برای اطلاع از قیمت واقعی ملک مورد نظرتان در مقایسه با موارد مشابه در آن منطقه و یا استعلام واطلاع از عدم بدهی ملک ، وام بانکی، مجوز های قانونی شهرداری و اداره اسناد ترکیه و بررسی قوانین خرید ملک ویژه اتباع خارجی ، اسناد ملک بطور دقیق توسط کارشناس و وکلای مجرب  سیمرغ گلوبال مورد کارشناسی و ارزیابی قرار می گیرد.

طرف قرارداد و تضمین خدمات خرید ملک   متقاضیان به صورت مستقیم یک شرکت معتبر ایرانی. دارای دفاتر رسمی با مجوز های قانونی در بخش املاک ترکیه در تهران،استانبول و آنتالیا  خواهد بود.

خرید مستقیم و بی واسطه و بدون پرداخت کمیسیون از دفاتر پروژه ها

طرف قرارداد با سازندگان معتبر ترکیه با کلیه پروژه های مسکونی،ویلایی،اداری رزیدانس ،در استانبول و آنتالیا

√خرید ملک به قیمت واقعی و کارشناسی شده

مشاوره سرمایه گذاری ،کارشناسی و خرید مطمئن و معرفی املاک و پروژه هایی که سود سرمایه گذاری بالایی دارند،

امکان دریافت تخفیف و بهترین قیمت های منطقه توسط مشاورین املاک سیمرغ گلوبال در ترکیه.

همراهی حقوقی وکلای مجرب  و کارشناسان خرید ملک از اولین قدم در زمان حضور در ترکیه تا قرارداد و خرید ملک ،اخذ سند و دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه

در اختیار داشتن گسترده ترین فایل املاک مطمئن و کارشناسی شده

ارائه خدمات پس از خرید ملک  شامل نگهداری ملک،اجاره ملک،خدمات بازسازی و دکوراسیون و خدمات و …

 اعتبار و ارزش پاسپورت ترکیه :

یکی از مهمترین موارد در اقدام به اخذ پاسپورت هر کشور توجه به اعتبار و ارزش پاسپورت آن کشور در رده بندی جهانی است. بنا بر آخرین رده بندی در سال 2019 پاسپورت کشور ترکیه در رده 36 پاسپورت های معتبر دنیا قراردارد. با پاسپورت ترکیه می توان در مجموع به114 کشور بدون ویزا یا صدور ویزا بلافاصله پس از ورود به فرودگاه مقصد سفر کرد.

در حال حاضر شهروندان ترکیه با پاسپورت این کشور به 72 کشور نظیر ژاپن، کره جنوبی، برزیل، آرژانتین، هنگ هنگ، سنگاپور، آفریقای جنوبی و… بدون ویزا و به 42 کشور نظیر کویت، بحرین و بسیاری از کشور های آفریقایی صدور ویزا بلافاصله پس از ورود به فرودگاه مقصد و 7 کشور نظیر استرالیا امکان صدور ویزا به صورت آنلاین امکان سفر خواهند داشت.

لازم به ذکر است که پروسه اخذ ویزا  مولتی شنگن و انگلستان و مولتی 10 ساله آمریکا و کانادا برای شهروندان ترکیه با توجه اعتبار بالای پاسپورت ترکیه در مقایسه با پاسپورت ایران به مراتب راحت تر است. از طرفی سهولت دریافت ویزا های مهم فوق با پاسپورت ترکیه یکی از مزایای مهم برای ایرانیان است و به دلیل ارتباط گسترده و خوب توریستی و اقتصادی ترکیه با سراسر جهان شهروندان ترکیه از مزیت پاسپورت قدرتمند به نسبت سایر کشور های منطقه بهره مند خواهند بود و با پیشرفت روز افزون ترکیه در عرصه بین الملل در صورت پیوستن به اتحادیه اروپا و ورود به حوزه 26 کشور شنگن اعتبار پاسپورت ترکیه در جهان بسیار ارزشمند خواهد شد. در حال حاضر ارزش پاسپورت ترکیه از بسیاری از کشور های آسیایی از قبیل چین،هند،تایلند،اندونزی و بسیاری از کشور های منطقه از قبیل عربستان،قطر ،کویت و .. بالاتر است.

پاسخ به سوالات متداول شما در زمینه خرید ملک در ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه:

*سیمرغ گلوبال در چه  شهر های از  ترکیه خدمات خرید ملک را ارائه می دهد؟

در حال حاضر سیمرغ گلوبال درآنتالیا واستانبول ترکیه در حوزه املاک و سرمایه گذاری به متقاضیان خدمات ارائه می دهد.

آیا جهت اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه فقط یک ملک به ارزش 250 هزار دلار باید خریداری کرد؟

خیر –شما می توانید چند ملک با قیمت پایین تر خریداری کنید ولی مجموع خرید شما باید به مبلغ 250 هزار دلار برسد.

آیا پس از اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه امکان فروش ملک خود را دارم؟

بر اساس قوانین شما در برابر دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه تا 3 سال اجازه فروش ملک خود را نخواهید داشت. ولی پس از 3 سال میتوانید ملک خود را مانند سایر شهروندان ترکیه به فروش برسانیدو هیچ گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. ولی چنانچه قصد اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه را نداشته باشید و فقط جهت سرمایه گذاری  قصد خرید داشته باشید هیچ گونه  محدودیت زمانی  شامل خرید و فروش ملک شما در ترکیه نخواهد بود و در هر زمان میتوانید ملک خود را بفروشید

آیا امکان اجاره ملک خود را در ترکیه خواهم داشت؟

بله – شما میتوانید بلافاصله پس از خرید، ملک خود را  همانند سایر شهروندان ترکیه به صورت سالیانه، ماهیانه و… اجاره دهید. یکی از خدمات شرکت املاک سیمرغ گلوبال دراستانبول و آنتالیا اجاره ملک است.

آیا با اخذ پاسپورت و شهروندی کشور ترکیه تابعیت ایران من دچار مشکل خواهد شد؟

خیر– یکی از نکات مثبت در خصوص  دریافت پاسپورت ترکیه امکان حفظ تابعیت اصلی متقاضی است و شما امکان داشتن تابعیت همزمان ایران و ترکیه را خواهید داشت.

پس از خرید ملک ،مزایا شهروندی و دریافت پاسپورت شامل چه کسانی خواهد شد؟

شهروندی و پاسپورت ترکیه شامل متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال خواهد شد. و پدر و مادر افرادی که شهروندی ترکیه را دریافت کرده اند فقط اقامت ترکیه را دریافت خواهند کرد.و فرزند بالای 18 سال نیز جهت اقامت توریستی و تمدید آن از امتیازات شهروندی پدر و مادر بهره مند خواهد شد.

-با خرید ملک کمتر از مبلغ 250 هزار دلار شرایط اقامت به چه صورت است؟ در صورتی که خرید ملک در ترکیه با هر قیمتی کمتر از مبلغ 250 هزار دلار انجام شود فقط اقامت یکساله ترکیه برای متقاضی و اعضا خانواده صادر می شود و تا زمانی که سند به نام متقاضی باشد اقامت به صورت سالیانه تمدید خواهد شد.

ارزش پاسپورت ترکیه در مقایسه با پاسپورت  سایر کشور ها و ایران به چه صورت است؟ در حال حاضر ارزش پاسپورت ترکیه از بسیاری از کشور های آسیایی از قبیل چین،هند،تایلند،اندونزی و بسیاری از کشور های منطقه از قبیل عربستان،قطر ،کویت و .. بالاتر است. و پاسپورت ایران در کنار سوریه ،عراق و .. در انتهای جدول ارزش پاسپورت قرار دارد . در حال حاضر شهروندان ترکیه با پاسپورت این کشور به 72 کشور نظیر ژاپن، کره جنوبی، برزیل، آرژانتین، هنگ هنگ، سنگاپور، آفریقای جنوبی و… بدون ویزا و به 42 کشور نظیر کویت، بحرین و بسیاری از کشور های آفریقایی صدور ویزا بلافاصله پس از ورود به فرودگاه مقصد و 7 کشور نظیر استرالیا امکان صدور ویزا به صورت آنلاین امکان سفر خواهند داشت.

لازم به ذکر است که پروسه اخذ ویزا  مولتی شنگن و انگلستان و مولتی 10 ساله آمریکا و کانادا برای شهروندان ترکیه با توجه اعتبار بالای پاسپورت ترکیه در مقایسه با پاسپورت ایران و سایر کشور هابه مراتب راحت تر است.

شایعاتی از قبیل تفاوت اسناد ملکی خارجی ها و شهروندان ترک یامالکیت موقت و  99 ساله یا فروش ملک یه صورت اعیان در ترکیه صحت دارد ؟

خیر- بر خلاف شایعاتی  که با اهداف مشخص  مطرح می شود سند ملکی و مالکیت در ترکیه به صورت قطعی و دائمی هست واین موضوع  متن صریح قانون کشور ترکیه است   و قوانین مالکیت برایه خریدار خارجی و ترک یکسان هست.و بر خلاف  برخی کشور های خلیج فارس که فروش ملک به خارجی ها شامل عرصه یا زمین نمی شود و صرفا اعیان است در ترکیه مالکیت از عرصه و اعیان است و به صورت قطعی و دائمی است. همین ویژگی خرید ملک در ترکیه که قوانین مالکیت و مالیات ها بین خریدار خارجی و ترک یکسان  است ، خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه را نسبت به سایر کشورها متمایز کرده است.

مالیات ملک در ترکیه به چه صورت است و آیا تفاوتی از نظر قوانین بین مالیات پرداختی خریدار ترک و خارجی وجود دارد؟ قوانین مالیاتی ملک در ترکیه برای شهروند ترکیه و خارجی تفاوتی ندارد. به طور کلی مالیاتی بابت دارائی پرداخت نخواهد شد و صرفا عوارض سالیانه ملک همانند ایران پرداخت خواهد شد و در صورتی که ملک خود را قبل از 5 سال به فروش برسانید به سود  خالص حاصل از خرید وفروش ملک  مالیات بر درآمد تعلق می گیرد.

هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه و سند به چه صورت است؟

هزینه های جانبی خرید ملک شامل هزینه انتقال سند که 4 درصد است ( معمولا بین خریدار و فروشنده تقسیم خواهد شد) هزینه مالیات ارزش افزوده  یا KDVبین 1 تا 18 در صد( که برای مبلغ بالای 1 درصد توسط وکلای شرکت مطابق با قوانین مربوط به سرمایه گذاران خارجی معافیت مالیاتی اخذ خواهد شد) و هزینه های حق انشعابات (اب،گاز،برق) هزینه کارشناسی ملک(اکسپرتیز) وبیمه داسک است که بر اساس ملک ،منطقه،متراژ متغییر خواهد بود .

سرمایه گذاری ملکی در  ترکیه چه مزایایی دارد؟

ترکیه یکی از بزرگترین مراکز گردشگری و اقتصادی و پل ارتباطی شرق به غرب  جهان است . به دلیل اشتراکات فرهنگی  ،آب و هوا معتدل، جذابیت گردشگری و خرید، هزینه پایین زندگی در مقایسه با کشورهای اروپایی،نظام بهداشت و سلامت معتبر، دانشگاه های معتبر بین المللی ، نزدیکی به ایران و آسانی سفر از ترکیه به سایرنقاط جهان ،سهولت، امنیت و رشد سرمایه گذاری و قیمت مناسب در بخش املاک، در حال حاضر ایرانیان زیادی همانندسرمایه گذارن از سایر ملیت ها از قبیل اروپا، امریکا، روسیه وکشورهای عربی متقاضی خرید املاک در استانبول و آنتالیا  هستند. رشد اقتصادی، ارتباط گسترده توریستی و اقتصادی با سراسر جهان، زیرساخت های قوی گردشگری و سرمایه گذاری بالا توسط اروپا، آمریکا و سایر کشورها در ترکیه ، حضور شرکت های ساختمانی معتبر بین المللی و ساخت و ساز مدرن مسکن منطبق با استاندارد های جهانی ، مشوق های دولت ترکیه در جهت جذب سرمایه ، فضای امنی جهت سرمایه گذاری در بخش املاک و سود آوری ارزی فراهم کرده است. و متقاضیان علاوه بر سرمایه گذاری ارزی در بخش املاک و رشد سرمایه از مزایای شهروندی و پاسپورت دوم نیز بهره مند خواهند شد و با شهروندی ترکیه از حقوق برابر با سایر شهروندان ترک برخوردار خواهند بود. و برای خود و اعضای خانواده به خصوص فرزندان، سرمایه گذاری آینده دار و مطمئنی خواهند داشت.از طرفی به گفته کارشناسان از جمله دلایل استقبال ایرانیان از خرید ملک در ترکیه علاقه سنتی ایرانیان به سرمایه گذاری  دربازار ملک  به نسبت سایر بازارها،و مشکلاتی از قبیل کاهش ارزش پول ملی،قیمت بالای ملک و تورم بالا ،رکود بازار مسکن در کشور،افزایش ریسک سرمایه گذاری در بازار و نوسانات زیاد در پارامترهای مهم اقتصادی کشور و کاهش اعتبار و جایگاه پاسپورت ایران ،برخی محدودیت های اجتماعی و مشکلات مراودات اقتصادی با جهان را برشمرد.

ساید

املاک

املاک با موقعیتی بی نظیر

 • از 1850000 لیر
 • خواب: 1
 • 74 متر مربع
 • آپارتمان

واحد 85 متری-آنتالیا

 • 1,350,000تومان
 • خواب: 2
 • 85 مترمربع
 • آپارتمان

فروش واحد های ویژه در آنتالیا

 • از 68 هزار دلار
 • خواب: 1
 • 45 متر مربع
 • آپارتمان

فروش واحدهای هتل لوکس استانبول (2)

 • از 350 هزار دلار
 • 76 متر مربع
 • آپارتمان

واحدهای 83 متری در آنتالیا

 • از 450 هزار لیر
 • خواب: 1
 • سرویس: 1
 • 83 83
 • آپارتمان

مقایسه املاک

مقایسه