سازمان جهانی گردشگری (WTO) اعلام کرد که گردشگری بین‌المللی در حالی طی سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد که منطقه خاورمیانه بالاترین رشد را به ثبت رسانده است.

 بر این اساس، گردشگری بین‌المللی در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی با متوسط رشد ۴ درصدی رو به رو بوده است که گرچه آماری کمتر از دو سال گذشته است اما همچنان نشانه‌ای بسیار مثبت است.

در این میان منطقه خاورمیانه با ۸ درصد و منطقه آسیا پاسیفیک با ۶ درصد، بالاترین رشد را در جذب گردشگران بین‌الملی در سه ماه اول سال جاری میلادی رقم زده‌اند و پس از اروپا و آفریقا هر کدام با رشد ۴ درصدی و آمریکا با ۳ درصد رشد قرار گرفته‌اند.

صنعت گردشگری همچنان از رشد جهانی اقتصاد فراتر است

«زوراب پولو لیکاشویلی» دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در این‌باره گفت: گردشگری بین‌الملل همچنان با قدرت به واسطه اقتصاد مثبت، افزایش ظرفیت سفرهای هوایی و تسهیلات اخذ ویزا به مسیر خود ادامه می‌دهد. سفر گردشگران خارجی پس از دو سال استثنایی، امسال رشد کمتری داشته است اما صنعت گردشگری همچنان از رشد جهانی اقتصاد فراتر است.

اروپا، بزرگترین منطقه گردشگری در حالی رشد ۴ درصدی را در مقایسه با آمار مشابه سال گذشته میلادی رقم زده است که به ترتیب مقاصد جنوب، مدیترانه، اروپای مرکزی و شرق اروپا بهترین عملکرد را داشته‌اند.

اما در آفریقا، منطقه شمال آفریقا با ۱۱ درصد بالاترین نرخ رشد را به خود اختصاص داده است و در آمریکا نیز منطقه کارائیب پس از آمارهای ناامیدکننده سال ۲۰۱۸، امسال را با رشد ۱۷ درصدی در سه ماه ابتدایی آغاز کرده است.

دبیر کل سازمان جهانی گردشگری همچنین افزود: این رشد مسئولیت بیشتری برای تبدیل این فرصت به اشتغال بهتر و زندگی بهتر ایجاب می‌کند. ما همچنان باید به سرمایه‌گذاری در نوآوری، انتقال دیجیتال و آموزش ادامه دهیم تا بتوانیم از همه منافعی که گردشگری به همراه دارد استفاده کنیم و در عین حال با مدیریت بهتر گردشگری، آثار منفی آن بر روی محیط زیست را به حداقل برسانیم.

سازمان جهانی گردشگری پیش از این متوسط رشد بین ۳ تا ۴ درصد را برای کل سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی کرده است.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت