به عنوان کسی که در انگلیس به دنبال شغل هستید، یا فردی که فقط دوست دارد اطلاعاتی در مورد بازار کار انگلیس داشته باشد، شما باید به خوبی در مورد همه جوانب و مسائل بازار کار این کشور تحقیق کنید. در این مطلب مجله سیمرغ سفر، ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا اطلاعاتی کامل در مورد بازار کار انگلستان به شما ارائه کنیم. لطفا در ادامه مطلب با ما همراه باشید. در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت به انگلیس به صورت کاری دارید، هم اکنون می توانید با وکلای تخصصی ما هم در تهران و هم در بیرمنگام انگلیس تماس بگیرید.

بازار کار انگلیس

شهرهای بزرگ در انگلیس در حال حاضر رشد اقتصادی خوب و ثابتی را تجربه می کنند. بعد از بحران اقتصادی سال 2007 که به میزان قابل توجهی روی انگلیس تاثیر منفی گذاشت، آمار و ارقام نشان می دهند که اوضاع کاملا در این کشور به شرایط عادی بازگشته و صنایعی مانند مالی و اقتصادی، توریسم، خرده فروشی، تجارت و همچنین فناوری های نو با سرعت زیادی در حال رشد هستند.

کار پرستاری در انگلیس

کار پرستاری در انگلیس این روزها به یکی از مشاغل بسیار خوب برای ایرانی‌ها تبدیل شده است

بازار کار انگلیس به نوبه خود توانسته تاثیرگذاری خوبی روی رشد اقتصادی این کشور داشته باشد. از آن جایی که حجم معاملات شرکت ها بالاست، قراردادهای کار را بسیار راحت تر از همیشه می توان در انگلیس به دست آورد. افراد در بازار کار انگلیس معمولا سریع تر از کشورهای دیگر رشد می کنند. البته نکته ای که باید به آن اشاره کرد این که اخراج شدن در انگلیس به همان اندازه استخدام شدن کار راحتی است. یکی از بهتری کارهایی که می توانید انجام بدهید این است که به دقت قرارداد کاری خود را مطالعه کرده، با حقوق خود به عنوان کارگر آشنا شوید و هیچ وقت از این که به حقوق شما احترام بگذارند خجالت نکشید.

 نکته ای که باید بدانید:

در برخی قراردادهای کار دوره ای آزمایشی در نظر گرفته می شود که هم کارگر و هم کارفرما در طول این دوره می توانند یکدیگر را بررسی و ارزیابی کنند. دوره های آموزشی معمولا برای کسانی که همه پیش نیازهای یک شغل را ندارند بسیار رایج است. شرایط و مقررات دوره آزمایشی باید به طور واضح در قرارداد ذکر شود. معمولا دوره آزمایشی کار در انگلیس بین سه تا شش ماه طول می کشد.

اشتغال منطقه ای در انگلیس

به دلیل شرایط جغرافیایی خود، تقسیم کار و مشاغل در انگلیس همگن و یکسان نیست. پیدا کردن شغل در جنوب شرق انگلیس و دیگر شهرهای بزرگ نسبت به باقی مناطق بسیار راحت تر می باشد. همان طور که حدس زده اید اکثریت مشاغل و جذاب ترین آن ها معمولا در لندن، پایتخت انگلیس یافت می شوند. حتما بهتر است قبل از مهاجرت به انگلیس به طور دقیق در مورد مناطقی که در حوزه کاری شما بهترین مشاغل را دارند تحقیق کنید.

مشاوره اقامت انگلیس

 نکته مهم:

یکی از الزامات بسیار مهم در مورد اکثر مشاغل در انگلیس این است که متقاضی به خوبی بتواند انگلیسی صحبت کند. از سوی دیگر فعالیت در مشاغل کم مهارت نیاز به دانش انگلیسی خیلی زیادی ندارد.

پیدا کردن کار در انگلیس

همان طور که اشاره شد، در انگلیس طی سال های اخیر با رشد خوب اقتصاد اوضاع مشاغل نیز بسیار بهتر شده است. البته بسیاری از فرصت های شغلی در این کشور در شهرهایی مانند لندن، منچستر، لیورپول و بیرمنگام یافت می شوند.

بهترین نقطه برای شروع گشتن دنبال کار در انگلیس به صورت آنلاین است. شما می توانید پلت فرم های استخدامی مختلفی مانند Indeed، Monster, Top Language، Total Jobs و بسیاری موارد دیگر را برای این موضوع بررسی کنید.

بازار کار انگلیس

قبل از ارسال رزومه به کارفرماهای انگلیسی پیشنهاد می کنیم حتما رزومه خود را مطابق سبک و استانداردهای انگلیس تنظیم کنید. حتما اطمینان حاصل کنید که حساب هایتان در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و مخصوصا لینکداین کاملا به روز می باشد. از اسم و تصویر واقعی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که فعالیت های آنلاین شما می تواند شانستان برای یافتن یک شغل خوب و استخدام در آن را افزایش بدهد.

 

 نکته ای که باید بدانید:

مهارت های زبانی شما نباید تنها به زبان انگلیسی محدود شود. دانستن زبان های دیگر به جز انگلیسی در برخی صنایع می تواند امتیازی بسیار بزرگ برای شما محسوب شود.

به عنوان یک ایرانی، برای کار در انگلیس شما به یک ویزای کار نیاز خواهید داشت و یکی از مواردی که برای دریافت آن مورد نیاز است این که شما باید پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای معتبر انگلیسی داشته باشید. همچنین ممکن است لازم باشد تا کارفرمای شما برای اخذ ویزا اسپانسر شما نیز بشود. اگر اطلاعات بیشتری در مورد ویزای کار انگلیس نیاز داشتید، می توانید مطلب مجله سیمرغ سفر را در این ارتباط مطالعه کنید.

تامین اجتماعی (بیمه ملی) در انگلیس

در شرایطی که شما بالاتر از حداقل حقوق در انگلیس درآمد داشته باشید، باید ماهیانه مقداری بابت بیمه تامین اجتماعی پول بپردازید. مهاجرانی که به انگلیس می آیند نیز باید برای دریافت شماره بیمه ملی (NI) ثبت نام کنند، حتی اگر حضور آن ها در انگلیس موقتی است.

میزان مبلغی که باید پرداخت کنید بسته به میزان حقوقی که دریافت می نمایید متفاوت می باشد. به طور کلی، میزان آن حدودا 20 درصد برای کارگر (که به صورت اتوماتیک از حقوق ماهیانه کسر می شود) و 20 درصد از سود کارآفرین هاست.

در سال 2013، دولت انگلیس چارچوبی را با مزایای بسیار شامل سیستم اعتباری بین المللی تعریف کرده که اگر شرایطش را داشته باشید می توانید از آن استفاده کنید. به عنوان مثال، استاندارد میزان مساعده در انگلیس برای یک شخص بالای 25 سال 317.28 پوند با برخی مبالغ اضافی در صورت واجد شرایط بودن است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به سایت دولت انگلیس مراجعه کنید.

قرارداد کار در انگلیس

قرارداد کار در انگلیس

به محض استخدام در انگلیس، شما باید یک قرارداد کار امضا نمایید. حتما قبل از امضا به خوبی و با دقت آن را مطالعه کرده و موارد زیر را بررسی کنید:

زبانی که قرارداد به آن نوشته شده: قرارداد یا باید به زبان انگلیس نوشته شده باشد، یا ترجمه واضح انگلیسی آن در اختیار شما قرار بگیرد. این موضوع در صورتی که به کمک حقوقی در انگلیس نیاز داشته باشید اهمیت زیادی خواهد داشت.

دوره آزمایشی: مدت زمان و شرایط دوره آزمایشی باید کاملا واضح باشد.

مدت قرارداد: مدت قرارداد باید مشخص شده باشد، مخصوصا اگر تاریخ پایان قرارداد در آن درج شده است.

میزان حقوق: در این مورد حتما به نوع ارز، میزان مالیاتی که باید پرداخت کنید و همین طور قدرت مذاکره خود توجه کنید.

مزایا: قراردادهای کاری ممکن است برخی مزایا مانند مسکن، بلیت هواپیما، بیمه سلامت یا برخی خدمات حمایتی برای فرزندان شما داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که هر یک از این مزایا به صورت واضح داخل قرارداد قید شده باشند.

حقوق و حداقل دستمزد در انگلیس

حداقل دستمز در انگلیس بسته به گروه های سنی مختلف متفاوت است. جزئیات آن را در ادامه می توانید بخوانید:

4.35 پوند ساعتی برای افراد زیر 18 سال

6.15 پوند ساعتی برای افراد بین 18 تا 20 سال

7.70 پوند ساعتی برای افراد بین 21 تا 24 سال

8.21 پوند ساعتی برای افراد 25 سال به بالا

3.90 پوند ساعتی برای یک کارآموز

ساعات کاری در انگلیس

حداکثر ساعات کار در هفته در کشور انگلیس 48 ساعت است. کسانی که زیر 18 سال دارند فقط می توانند روزانه 8 ساعت کار کنند و نباید میزان ساعات کاری هفتگی آن ها از 40 ساعت بیشتر شود. حتما دقت کنید در قرارداد کار شما ساعات کاری به وضوح قید شده باشد.

بازار کار انگلیس

شرایط کار در انگلیس

تمام کارگران در انگلیس طبق قانون سالانه 5.6 هفته (28 روز مرخصی در سال برای کسی که 5 روز در هفته کار می کند) مرخصی با حقوق، مرخصی استعلاجی، 52 هفته مرخصی زایمان (با 39 هفته دریافت حقوق)، یک تا دو هفته مرخصی زایمان برای پدر و 26 هفته مرخصی اضافی برای پدر اگر همسر وی به سر کار خود بازگردد دارند.

کارگر طبق قانون حتی اگر کارفرما همیشه موافق نباشد می تواند درخواست آموزشی و ساعات کاری منعطف کند. حقوق کارگر در انگلیس طبق هر قرارداد کار و شرایط مرتبط با آن می تواند متفاوت باشد.

بازنشستگی در انگلیس

اگر در انگلیس کار می کنید، می توانید برای دوران بازنشستگی خود پس انداز کنید. این پس انداز می تواند از طریق دولت انگلیس، کارفرمایی که برای وی کار می کنید یا یک طرح بازنشستگی خصوصی انجام شود. البته، مهاجرات بعد از 10 سال کار واجد شرایط طرح بازنشستگی دولتی خواهند بود. به عنوان یک مهاجر ایرانی پیشنهاد می کنیم هنگام عقد قرارداد، در مورد شرایط و گزینه های بازنشستگی با کارفرمای خود مذاکره کنید.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - اقامت ،مهاجرت ، ویزا