ویزای تحصیلی انگلیس

انواع ویزای انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس یا ویزای Tier 4 به سه دسته  ویزای دانش آموزی Tier  4 (child) Student Visa ویزای دانشجویی  Tier 4 (General) Student Visa ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلیس (Tier 4 short term study visa) تقسیم می‌شود. که در ادامه به توضیح هر کدام از انواع ویزا تحصیلی می‌پردازیم:

  • ویزای دانش آموزی انگلیس Tier  4 (child) Student Visa

ویزای دانش آموزی ویژه تحصیل در مدارس انگلستان جهت متقاضیان سنی 4 تا 16 سال صادر خواهد شد. ویزای دانش آموزی به دو گروه سنی تقسیم می‌شود.

  • ویزا برای دانش آموزان کمتر از 12 سال
  • ویزا برای دانش آموزان بالای 12 سال

شرایط کلی اعطای ویزا برای هر دو گروه یکسان است  ولی دلیل تقسیم بندی کارشناسان سیمرغ سفر  به دو گروه این است که اگر دانش آموزی کمتر از 12 سال سن داشته باشد، یکی از والدین بواسطه ویزای فرزندشان می‌توانند به مدت ویزای فرزند خود، ویزای همراه بگیرند. در صورتی که دانش آموز بیشتر از 12 سال سن داشته باشند، مطابق با قوانین ویزای همراه به والدین تعلق نمی‌گیرد و وکلای سیمرغ سفر پس از اخذ ویزای دانش آموزی اقدام به اخذ ویزای همراه جهت والدین خواهند کرد.

هزینه تحصیل جهت دانش آموزان زیر 12 سال تا 10000 پوند در سال و برای دانش آموزان بالای 12 سال از 10000 پوند تا 300000 پوند در مدارس شبانه روزی  با امکانات اقامتی می‌باشد.

ویزای تحصیلی انگلیس

  • ویزای دانشجویی انگلیس Tier 4 (General) Student Visa

ویزای عمومی تحصیلی انگلیس یا ویزای دانشجویی ویژه افراد با شرایط سنی از 17 سال به بالا جهت مقاطع بالاتر از دیپلم است که تا پایان مدت تحصیل اعتبار خواهد داشت. شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس  بر اساس سیستم امتیاز بندی (Point Based System) است. برای اخذ این ویزا شما نیاز به 40 امتیاز دارید. 30 امتیاز آن مربوط به تأیید ورود به دوره تحصیلی یا

 CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) است. CAS شماره یا کدی است که دانشگاه و یا موسسه‌ای که در آن قرار است تحصیل کنید برای شما صادر می‌کند و مرحله مهمی از ویزا محسوب می‌شود.

10 امتیاز دیگر مربوط به وضعیت مالی شماست.

هزینه تحصیل در انگلیس

هزینه تحصیل در انگلیس  در مقاطع  مختلف بر اساس رشته و دانشگاه متغیر خواهد بود ولی به طور متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در حدود 10 هزار تا 15 هزار پوند در سال، در مقطع کارشناسی ارشد بین 11 تا 20 هزار پوند در سال و در مقطع دکترا 14 تا 30 هزار پوند در سال است.

مدت زمان تحصیل در انگلیس

در حالت معمول  مدت زمان دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ۳ سال ، دوره کارشناسی ارشد 1 سال و دوره دکتری 3  سال طول می‌کشد. به طور کلی کمتر بودن  مدت زمان تحصیل در انگلیس در مقایسه با کشورهای دیگر می‌تواند از نظر هزینه و زمان تحصیل برای دانشجویان مزیت خوبی به شمار آید و دانشجو می‌تواند سریعتر وارد بازار کار شود.

  • ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلیس (Tier 4 short term study visa)

این ویزا برای دورهای آموزشی کوتاه مدت (آموزش زبان و غیره) از 6 ماه تا 11 ماه صادر می‌شود. هزینه یک  دوره دیپلم بین المللی زبان انگلیسی در حدود 8000 پوند است.

شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه انگلیس

اخذ ویزای همراه انگلیس  برای اعضای خانواده دانش آموزان و دانشجویان توسط وکلای سیمرغ سفر یکی دیگر از خدمات تخصصی انگلستان ماست. در ویزای دانش آموزی همان طور که گفته شد برای دانش آموزان زیر 12 سال یکی از والدین بواسطه ویزای فرزندشان می‌توانند به مدت ویزای فرزند خود، ویزای  همراه بگیرند. در صورتی که دانش آموز بیشتر از 12 سال سن داشته باشند، برای پدر و مادر می‌توان  اقدام به اخذ ویزای همراه کرد و در ویزای دانشجویی همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو امکان اخذ ویزای همراه تحصیلی انگلیس را خواهند داشت.

شرایط کار دانشجویی در انگلیس حین  تحصیل و پس از فارغ التحصیلی

قوانین کشور انگلیس به دانشجویان بین المللی برای این که بتوانند هزینه‌های تحصیل و زندگی  خود را تأمین کنند 20 ساعت در هفته اجازه کار می‌دهد. با توجه به حداقل دستمزد در انگلیس یک دانشجو حدوداً 600 پوند در ماه می‌تواند درآمد داشته باشد. هزینه‌های زندگی ماهانه بر اساس شهر و شرایط شخصی سبک زندگی هر فرد متفاوت است ولی به طور متوسط هزینه زندگی  دانشجویی  بین 700 تا 1000 پوند در ماه متفاوت است.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های انگلیس، می‌توان از طریق دانشگاه و روش‌های مختلف جهت یافتن شغل مناسب و کاریابی اقدام کرد. با یافتن شغل مناسب امکان دریافت اقامت انگلیس پس از تحصیل  ابتدا به صورت موقت و سپس اقامت دائم فراهم خواهد شد که  این روش یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت انگلستان است.

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس با سیمرغ سفر

داشتن پذیرش تحصیلی و شرایط مالی  لزوماً منتهی به اخذ ویزا نخواهد شد. سفارت  انگلیس در حال حاضر سختگیری زیادی برای صدور ویزا به اتباع ایرانی دارد و می‌تواند به علل مختلف  تقاضای ویزا را رد کند. به طور مثال اگر به هر علتی آفیسر ویزا شک کند که قصد متقاضی واقعاً اتمام آن دوره نیست و قصد ماندن و احیاناً تقاضای پناهندگی را دارد و یا در تقاضای ویزا و مدارک کوچکترین اشکال و ابهامی باشد  در این صورت  تقاضای ویزای تحصیلی رد خواهد شد.

تقاضای انواع ویزای انگلیس علاوه بر نیاز به داشتن شرایط اولیه هر ویزا توسط متقاضی امری فنی و تخصصی است که وکلای رسمی سیمرغ سفر در انگلیس با تجربه موفق صدها ویزای دانشجویی و دانش آموزی  در این مسیر از اولین قدم و مشاوره تخصصی جهت تحصیل در انگلیس و پذیرش تحصیلی تا اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در کنار شما خواهند بود و همچنین پس از اخذ ویزای تحصیلی انگلیس متقاضیان تنها نبوده و مجموعه سیمرغ سفر مستقر در انگلیس از زمان ورود شما به انگلیس در تمامی مراحل با شما عزیزان همراه خواهند بود.