تحصیل در انگلستان

سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا برای تحصیل در انگلستان به این کشور می‌آیند و به همین دلیل، انگلستان به اولین انتخاب برای تحصیل دانشجویان خارجی در اروپا و دومین در دنیا تبدیل شده است. یک سیستم آموزشی درجه یک و آینده کاری بسیار خوب حداقل مواردی هستند که تحصیل در انگلیس در اختیار شما قرار می‌دهد. در بازار شغلی بسیار پر رقابت امروز، بدون توجه به کشوری که در آن قرار دارید، اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و داشتن یک مدرک تحصیلی از انگلستان قطعاً امتیاز بزرگی برای شما محسوب خواهد شد.

چرا تحصیل در انگلستان

با تقریباً 162 موسسه آموزش عالی در سراسر بریتانیا و همچنین انواع مختلف مدارک دانشگاهی، می‌توان حدس زد که چرا انتخاب اول دانشجویان خارجی در اروپا انگلستان است. در این کشور در هر دانشگاهی که بخواهید تحصیل کنید، بهترین آموزش‌ها را از برترین اساتید دریافت خواهید کرد. تمام مدارک تحصیلی صادر شده در نظام آموزشی انگلستان در همه جای دنیا از اعتبار بسیار خوبی برخوردار هستند.

بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان همه ساله در رنکینگ‌های جهانی در رتبه‌های بالا قرار می‌گیرند. در رنگین جهانی دانشگاه‌های QS در سال 2019، انگلستان چهار دانشگاه در لیست 10 دانشگاه برتر داشت. در لیست 100 دانشگاه برتر همین موسسه در سال 2019 ما 18 دانشگاه بریتانیایی را می‌توانیم ببینیم. برترین دانشگاه انگلستان در رنکینگ مذکور دانشگاه آکسفورد است که در رتبه 5 قرار گرفته و بعد از آن در رتبه 6 و 8 به ترتیب دانشگاه کمبریج و ایمپریال کالج لندن قرار گرفته‌اند.

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس یا ویزای Tier 4 به سه دسته ویزای دانش آموزی یا Tier 4 (child) Student Visa، ویزای دانشجویی یا Tier 4 (General) Student Visa و ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلیس یا Tier 4 short term study visa تقسیم می‌شود که در ادامه به توضیح هر کدام از این انواع ویزای تحصیلی انگلیس خواهیم پرداخت.

ویزای دانش آموزی انگلیس Tier 4 (child) Student Visa

این نوع ویزای تحصیلی دانش آموزی انگلیس ویژه تحصیل در مدارس انگلستان جهت متقاضیان سنی 4 تا 16 سال صادر می‌شود. ویزای دانش آموزی به دو گروه سنی دانش آموزان کمتر از 12 سال و دانش آموزان بالای 12 سال تقسیم می‌شود. شرایط کلی اعطای ویزا برای هر دو گروه یکسان است، ولی دلیل تقسیم بندی این نوع ویزا توسط کارشناسان سیمرغ سفر به دو گروه این است که اگر دانش آموزی کمتر از 12 سال سن داشته باشد، یکی از والدین بواسطه ویزای فرزندشان می‌تواند به مدت ویزای فرزند خود، ویزای همراه بگیرد.

در صورتی که دانش آموز بیشتر از 12 سال سن داشته باشند، مطابق قوانین ویزای همراه به والدین تعلق نمی‌گیرد و وکلای سیمرغ سفر پس از اخذ ویزای دانش آموزی برای اخذ ویزای همراه والدین اقدام خواهند کرد. هزینه تحصیل برای دانش آموزان زیر 12 سال تا 10 هزار پوند در سال و برای دانش آموزان بالای 12 سال از 10 هزار پوند تا 30 هزار پوند در مدارس شبانه روزی با امکانات اقامتی متفاوت می‌باشد.

تحصیل در انگلستان

ویزای تحصیلی دانشجویی انگلیس Tier 4 (General) Student Visa

ویزای تحصیلی انگلیس یا ویزای دانشجویی ویژه افراد با شرایط سنی از 17 سال به بالا جهت مقاطع بالاتر از دیپلم است که تا پایان مدت تحصیل اعتبار خواهد داشت. شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس بر اساس سیستم امتیاز بندی (Point Based System) است. برای اخذ این ویزا شما نیاز به 40 امتیاز دارید. 30 امتیاز آن مربوط به تأیید ورود به دوره تحصیلی یا CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) است. CAS شماره یا کدی است که توسط دانشگاه و یا موسسه‌ای که در آن قرار است تحصیل کنید برای شما صادر خواهد شد و مرحله مهمی از فرآیند اخذ ویزا محسوب می‌شود. 10 امتیاز دیگر مربوط به وضعیت مالی شماست.

هزینه تحصیل در انگلیس

هزینه تحصیل در انگلیس در مقاطع مختلف بر اساس رشته و دانشگاه متغیر خواهد بود ولی به طور متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در حدود 10 هزار تا 15 هزار پوند در سال، در مقطع کارشناسی ارشد بین 11 تا 20 هزار پوند در سال و در مقطع دکترا 14 تا 30 هزار پوند در سال متفاوت است.

مدت زمان تحصیل در انگلستان

در حالت معمول مدت زمان دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ۳ سال، دوره کارشناسی ارشد 1 سال و دوره دکتری 3 سال طول می‌کشد. به طور کلی کمتر بودن مدت زمان تحصیل در انگلیس در مقایسه با کشورهای دیگر می‌تواند از نظر هزینه و زمان تحصیل برای دانشجویان مزیت خوبی به شمار آید و دانشجو می‌تواند سریعتر وارد بازار کار شود.

ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلیس (Tier 4 short term study visa)

این ویزا برای دورهای آموزشی کوتاه مدت (آموزش زبان و غیره) از 6 تا 11 ماه صادر می‌شود. هزینه یک دوره دیپلم بین المللی زبان انگلیسی در حدود 8 هزار پوند است.

شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه انگلیس

اخذ ویزای همراه انگلیس برای اعضای خانواده دانش آموزان و دانشجویان توسط وکلای سیمرغ سفر یکی دیگر از خدمات تخصصی انگلستان شرکت ماست. در ویزای دانش آموزی همان طور که گفته شد برای دانش آموزان زیر 12 سال یکی از والدین به واسطه ویزای فرزندشان می‌توانند به مدت ویزای فرزند خود، ویزای همراه بگیرند. در صورتی که دانش آموز بیشتر از 12 سال سن داشته باشند، برای پدر و مادر می‌توان اقدام به اخذ ویزای همراه کرد و در ویزای دانشجویی همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو امکان اخذ ویزای همراه تحصیلی انگلیس را خواهند داشت.

شرایط کار دانشجویی انگلیس حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی

قوانین کشور انگلیس به دانشجویان بین المللی برای این که بتوانند هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تأمین کنند 20 ساعت در هفته اجازه کار می‌دهد. با توجه به حداقل دستمزد در انگلیس یک دانشجو حدوداً 600 پوند در ماه می‌تواند درآمد داشته باشد. هزینه‌های زندگی ماهانه بر اساس شهر و شرایط شخصی و همچنین سبک زندگی هر فرد متفاوت است ولی به طور متوسط هزینه زندگی دانشجویی بین 700 تا 1000 پوند در ماه متفاوت خواهد بود.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های انگلیس، می‌توان از طریق دانشگاه و روش‌های مختلف جهت یافتن شغل مناسب و کاریابی اقدام کرد. با یافتن شغل مناسب امکان دریافت اقامت انگلیس پس از تحصیل ابتدا به صورت موقت و سپس اقامت دائم فراهم خواهد شد که این روش یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت انگلستان است.

مشاوره اقامت انگلیس

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس با سیمرغ سفر

داشتن پذیرش تحصیلی و شرایط مالی خوب لزوماً منتهی به اخذ ویزا نخواهد شد. سفارت انگلیس در حال حاضر سخت گیری زیادی برای صدور ویزا به اتباع ایرانی دارد و می‌تواند به علل مختلف تقاضای ویزا را رد کند. به طور مثال اگر به هر علتی آفیسر ویزا شک کند که قصد متقاضی واقعاً اتمام آن دوره نیست و قصد ماندن و احیاناً تقاضای پناهندگی را دارد و یا در تقاضای ویزا و مدارک کوچکترین اشکال و ابهامی باشد در این صورت تقاضای ویزای تحصیلی رد خواهد شد.

تقاضای انواع ویزای انگلیس علاوه بر نیاز به داشتن شرایط اولیه هر ویزا توسط متقاضی امری فنی و تخصصی است که وکلای رسمی سیمرغ سفر در انگلیس با تجربه موفق صدها ویزای دانشجویی و دانش آموزی در این مسیر از اولین قدم و مشاوره تخصصی جهت تحصیل در انگلیس و پذیرش تحصیلی تا اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در کنار شما خواهند بود و همچنین پس از اخذ ویزای تحصیلی انگلیس متقاضیان تنها نبوده و مجموعه سیمرغ سفر مستقر در انگلیس از زمان ورود شما به انگلیس در تمامی مراحل با شما عزیزان همراه خواهند بود.

ساید

املاک

املاک با موقعیتی بی نظیر

 • از 1850000 لیر
 • خواب: 1
 • 74 متر مربع
 • آپارتمان

واحد 85 متری-آنتالیا

 • 1,350,000تومان
 • خواب: 2
 • 85 مترمربع
 • آپارتمان

فروش واحد های ویژه در آنتالیا

 • از 68 هزار دلار
 • خواب: 1
 • 45 متر مربع
 • آپارتمان

فروش واحدهای هتل لوکس استانبول (2)

 • از 350 هزار دلار
 • 76 متر مربع
 • آپارتمان

واحدهای 83 متری در آنتالیا

 • از 450 هزار لیر
 • خواب: 1
 • سرویس: 1
 • 83 83
 • آپارتمان

مقایسه املاک

مقایسه