اپلای کردن برای اخذ ویزای انگلیس

اگر قصد سفر به انگلیس یا اخذ اقامت این کشور را دارید، در این صفحه از وب سایت سیمرغ سفر شما ‌می‌توانید اطلاعاتی دقیق، جزئی و بسیار مفید در مورد اخذ ویزای انگلیس کسب کنید. در این صفحه اطلاعاتی در مورد انتخاب ویزای انگلیس ارائه شده است.

بخش ها

انتخاب ویزا

آماده کردن پرونده

تعیین وقت ملاقات

تصمیم گیری در مورد پرونده شما

اقامت انگلیسانتخاب ویزای انگلیس

شما ممکن است برای تحصیل، کار، سفر تفریحی یا پیوستن به یک عضو خانواده نیاز به ویزای انگلیس داشته باشید.

انواع مختلف ویزای انگلیس بسته به موارد زیر وجود دارند:

از کدام کشور می خواهید اپلای کنید

چرا می خواهید به انگلیس بیایید

چه مدت می خواهید در انگلیس بمانید

شرایط شخصی و مهارت های شما

قبل از ثبت نام برای اخذ ویزا ابتدا باید بررسی کنید که به چه نوع ویزایی نیاز خواهید داشت. ما ایرانی ها برای سفر به انگلیس حتما ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کنیم.

پرونده شما قبل از سفر باید به تایید دولت انگلیس برسد.

اگر قصد سفر تفریحی به انگلیس دارید

بررسی کنید چه نوع ویزای انگلیس می خواهید بگیرید:

برای سفر تفریحی یا دیدار با اعضای خانواده و دوستان

برای سفر کاری یا شرکت در یک جلسه

برای ازدواج

اگر شما ویزای دیدار یا توریستی انگلیس را دارید نمی توانید در این کشور کار کنید. در صورتی که هدف اصلی شما برای سفر به انگلیس تحصیل نبوده، با این ویزا در دوره های تا 30 روز می توانید شرکت کنید.

اگر قصد عبور از انگلیس را دارید

اگر در مسیر سفر خود به یک کشور، قصد عبور از انگلیس را دارید، ممکن است به یک ویزا نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، اگر بین دو پرواز خود قصد اقامت کوتاه مدت در انگلیس را دارید.

ثبت نام برای ویزای ترانزیت انگلیس.

اگر قصد تحصیل در انگلیس را دارید

مدت زمان دوره تحصیل، نوع و مکان تحصیل روی نوع ویزایی که باید برای آن اپلای کنید تاثیر خواهند داشت.

یک ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس به شما اجازه می دهد تا شش ماه در این کشور اقامت داشته باشید. (اگر سن شما بالای 16 سال است و در حال گذراندن دوره آموزش زبان هستید این مدت به 11 ماه افزایش خواهد یافت.)

ویزای دانشجویی جنرال برای دوره های تحصیلی بلند مدت می باشند. برای اخذ این ویزا باید پذیرش یک کالج یا دانشگاه انگلیسی و همچنین محل اقامت تایید شده داشته باشید. با این نوع ویزا امکان کار کردن برای شما به میزان محدود وجود خواهد داشت.

ویزای تحصیلی دانش آموزی انگلیس برای افراد بین 4 تا 17 ساله است که می خواهند در یک مدرسه غیر دولتی تحصیل کنند. اگر سن شما بالای 16 سال است، با این ویزا امکان کار به میزان محدود برایتان وجود خواهد داشت.

اگر قصد کار یا سرمایه گذاری در انگلیس را دارید

شما با داشتن ویزای کار اجازه کار کردن در انگلیس به صورت کوتاه یا بلندمدت را خواهید داشت. در انگلیس انواع مختلفی ویزای کار وجود دارد.

ویزایی که شما به آن نیاز خواهید داشت به موارد زیر بستگی دارد:

مهارت ها و مدارک شما

این که پیشنهاد کار یا اسپانسرشیپ دارید یا نه

این که آیا می خواهید اعضای خانواده خود را همراه خود به انگلیس بیاورید یا نه

چه کاری می خواهید در انگلیس انجام بدهید، به عنوان مثال کار ورزشی، خیریه یا مذهبی

شما همچنین با داشتن ویزای سرمایه گذاری انگلیس امکان سرمایه گذاری در این کشور را خواهید داشت. با اخذ ویزای استارتاپ انگلیس یا ویزای مخترعین می توانید یک کسب و کار در این کشور راه اندازی کنید.

مشاوره اقامت انگلیس

اگر قصد پیوستن به یک عضو خانواده در انگلیس دارید

اگر شما نامزد، شریک زندگی یا عضو خانواده کسی هستید که شهروند انگلیس بوده یا اقامت دائم این کشور را دارید، می توانید برای اخذ ویزای خانواده اقدام نمایید. برای این نوع ویزا آن ها باید به دولت انگلیس ثابت کنند که امکان پشتیبانی مالی شما را در این کشور خواهند داشت.

شما ممکن است بتوانید بعد از یک مدت معین زندگی در انگلیس برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنید.

ویزای تجدید دیدار خانوادگی برای پناه جوها

اگر هنگام ترک اجباری کشور خود از همسر یا فرزندتان جدا شده اید، شما می توانید برای اخذ ویزای آن ها به منظور پیوستن به شما در انگلیس اقدام کنید.

برای اپلای کردن این نوع ویزا برای اعضای خانواده خود شما باید پناهنده انگلیس  بوده، یا تحت محافظت بشردوستانه 5 ساله قرار داشته و همچنین شهروند این کشور نباشید.

انگلستاندیگر روش ها برای اخذ اجازه زندگی در انگلیس

شهروندانی که دوباره به انگلیس باز می گردند

اگر شما اقامت دائم انگلیس ILR را داشته و به مدت بیش از 2 سال این کشور را ترک کرده اید، برای بازگشت به این کشور باید برای اخذ ویزای Returning Resident اپلای کنید.

دیگر ویزاهای انگلیس

ممکن است یک نوع ویزای دیگر وجود داشته باشد که بسته به شرایطتان، برای شما مناسب است. برای کسب اطلاع از این مورد می توانید به وب سایت دولت انگلیس مراجعه نمایید.

 بعدی: آماده کردن پرونده