معرفی کشور انگلستان

کشور انگلستان از هر نظر کشوری خاص است. از آداب و رسوم مردمان این کشور تا آب و هوا، معماری و شهرسازی، غذا ، فرهنگ رانندگی و … همه چیز منحصربفرد است. این خاص و متفاوت بودن، بسیاری را شیفته و مجذوب انگلستان کرده است. از سراسر دنیا همواره تقاضا و اشتیاق زیادی برای گردش و اقامت در انگلستان وجود دارد. البته بخشی هم از این اشتیاق برای زندگی در انگلستان به اقتصاد آن هم بر می گردد. انگلیس یکی از کشورهای پیشتاز و تراز اول در حوزه تجاری و اقتصادی است. در ادامه این مقاله شما با با اطلاعات مهم کشور انگلستان و ویژگی های مطرح این کشور آشنا خواهید شد.

همسایه‌ها و شهرهای مهم

انگلستان کشوری جزیره ای است که  از شمال با کشور اسکاتلند، از جنوب با ولز و از شرق با کشور ایرلند همسایه است. لندن پایتخت و مهمترین شهر انگلیس است. دیگر شهرهای مهم جزیره بیرمنگام ، منچستر، لیز، نیوکاسل، ساوثهمتون و… هستند.

جمعیت، مسافت و هوای انگلیس

بر اساس آخرین برآوردها، جمعیت کشور انگلستان چیزی نزدیک 60 میلیون نفر است. از طرفی مساحت انگلیس هم نزدیک به ۲۴۵۰۰۰ کیلومتر مربع است. از نظر آب و هوایی هم انگلیس جزو معدود کشورهایی است که در بیشتر روزهای سال بارانی و ابری است. البته آب و هوای انگلیس آنچنان هم قابل پیش بینی نیست و حتی ممکن در برخی فصول اصلا هم باران نبارد. اما به طور کلی دمای هوا در نقاط مختلف این کشور معتدل و نزدیک به هم است و در هر فصلی هوا دلچسب است. در فصل بهار هوا خنک و خشک است. در فصل تابستان که هوا به بیشترین درجه حرارت می رسد دما چیزی حدود 17 تا نهایتا 30 درجه است. در فصل پاییز هم اندک اندک ناپایداری هوا و رگبار و سردی هوا آغاز می شود و معمولا هوا بین 1 تا 12 درجه سانتی گراد است. در فصل زمستان هم هوا به اوج سردی خود می رسد و دما بین 0 تا 10 درجه در نوسان است. در نهایت می توان به این نتیجه رسید که دمای آب وهوا در فصول مختلف سال در جزیره مطبوع و قابل تحمل است.

دین، زبان و پول انگلیس

شاید برای بسیاری این سوال پیش بیاید که دین مردم انگلستان چیست. پاسخ این است که در حال حاضر دین و مذاهب مختلفی در کشور انگلیس وجود دارد. اما  دین اصلی مردم انگلستان مسیحی و  مذهب آنها پروتستان است، جمعیت مسیحی حدود 71 درصد هستند. البته سایر ادیان از جمله اسلام هم در این کشور وجود دارد. بطوریکه نزدیک به دو میلیون نفر جمعیت مسلمان در انگلستان ساکن هستند. زبان اصلی مردم انگلیس هم انگلیسی است که البته در نقاط مختلف لهجه ها کاملا با هم متفاوت است. تنوع لهجه ها در انگلیس بسیار زیاد است و هر کدام به نوعی جایگاه اجتماعی افراد هم نشان می دهد. پول انگلیسی ها هم پوند استرلینگ است. این واحد پول سومین واحد پول ارزشمند دنیا پس از دلار و یورو است.

اقتصاد انگلستان

اقتصاد انگلستان جزو 5 اقتصاد برتر و قدرتمند در دنیا است. برخی صنایع نظیر کشاورزی، خودروسازی، راهسازی، گردشگری، نفت، گاز و… اقتصاد این کشور توسعه یافته را تحت تاثیر خود قرار می دهند. انگلستان در سال 2015 توانست به رتبه پنجم برترین اقتصادهای دنیا به لحاظ تولید ناخالص داخلی دست پیدا کند.

شبکه حمل و نقل انگلیس

انواع مختلف شبکه حمل و نقل در انگلستان در پیشرفته ترین و کامل ترین حالت ممکن قرار دارد. شبکه حمل و نقل هوایی انگلیس جزو استانداردترین و کامل ترین ها در دنیا است. انگلیس دارای 5 فرودگاه معروف است که جزو پرترددترین فرودگاه ها در دنیا است. سامانه اتوبوس رانی هم در انگلستان کاملا مدرنیزه است و بصورت 24 ساعته به شهروندان خدمت رسانی می کنند. اتوبوس های دو طبقه هم که خود یکی از نمادهای انگلیس است یکی از ارزاترین و بهترین روش های حمل و نقل عمومی است.  مترو در انگلیس هم جزو بهترین و پیشرفته ترین نوع وسایل حمل و نقل است. برخی از انواع حمل و نقل به صورت فرعی هم در انگلیس  و بخصوص در لندن وجود دارد که از جمله آنها می توان به قایق های تندروی رود تیمز و شبکه ریلی سبک داکلندز (DLR) اشاره کرد.

شرایط اقامت و مهاجرت انگلیس

در حال حاضر راه های مختلفی برای اخذ اقامت انگلیس وجود دارد. مجموعه سیمرغ سفر به عنوان یک مرکز تخصصی در زمینه اقامت انگلستان واخذ انواع ویزاهای توریستی، ازدواج، تحصیلی، نامزدی و… با گروهی از وکلای انگلیسی شاغل در اداره مهاجرت انگلستان فعال است. مجموعه سیمرغ سفر دارای دو دفتر در تهران و شهر بیرمنگام است. سیمرغ سفر با همکاری وکلای رسمی اداره مهاجرت انگلیس در زمینه رفع ریجکنتی ویزای انگلیس هم فعالیت های گسترده ای دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت