آیا برای ورود به انگلیس نیاز به ویزا خواهم داشت؟  این سوال ممکن است سوال خیلی از شما عزیزانی که قصد سفر و مهاجرت به انگلیس را دارید باشد. با وجود تمامی دغدغه‌های مهاجرتی که برای ایرانیان این روزها وجود دارد، این که به طور کامل از قوانین و مقررات ویزای انگلیس آشنا باشید اهمیت بسیار زیادی دارد. نترسید. این که بدانید برای ورود به انگلیس به ویزا و چه نوع ویزا نیاز خواهید داشت خیلی کار سختی نیست.

در این مطلب از وب سایت سیمرغ سفر شما را با تمام آن چه باید در مورد ویزای انگلیس بدانید آشنا خواهیم کرد.

ویزاهای توریستی انگلیس

به عنوان یک ایرانی متقاضی ورود به انگلیس شما حتماً باید از قبل ویزای این کشور را تهیه کنید. اخذ ویزای توریستی انگلیس برای ایرانی‌ها این روزها برای ایرانی‌ها سختی‌های بسیار زیادی دارد و به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود اگر با قوانین ویزای انگلستان آشنایی ندارید، حتماً پروسه اخذ ویزا را به متخصصین این امر، از جمله وکلای تخصصی سیمرغ سفر بسپارید.

ویزای توریستی و دیدار انگلیس

با توجه به حساسیت شدید دولت انگلیس روی ایرانی‌ها و آمار بالای ریجکتی ویزای این کشور، پیشنهاد ما این است حتماً از خدمات تخصصی اخذ ویزای انگلیس سیمرغ سفر برای ورود به انگلیس استفاده کنید. اگر قبلاً برای اخذ ویزا اقدام کرده‌اید و پرونده شما ریجکت شده، نگران نباشید، چرا که یکی از خدمات اصلی سیمرغ سفر رفع ریجکتی ویزای انگلیس است.

ویزاهای دانشجویی انگلیس

اگر قصد دارید در دوره‌های آموزشی تا شش ماه در انگلیس تحصیل کنید، باید از قبل برای اخذ ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس اپلای کنید. هزینه اخذ این ویزا در سال 2018 برابر با 97 پوند تا شش ماه بوده و اگر قصد شرکت در دوره آموزش زبان انگلیس داشته باشید، هزینه ویزا به مدت 11 ماه به 186 پوند افزایش پیدا می‌کند.

اگر سن شما بالای 16 سال بوده و قصد تحصیل در یک رشته دانشگاهی دارید، باید برای اخذ ویزای Tier 4 جنرال دانشجویی انگلیس ثبت نام کنید. هزینه این ویزا در سال 2018 برابر با 348 پوند بوده است. هنگام ثبت نام همچنین شما باید 150 پوند به ازای هر سال تحصیل هزینه بیمه سلامت را پرداخت کنید. قوانین اخذ ویزا برای تحصیل کودکان و ویزای تحصیل کودکان همراه با والدین متفاوت هستند. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس نیز این امکان را دارید تا از خدمات تخصصی سیمرغ سفر استفاده نمایید.

ویزاهای کار انگلیس

قوانین مختلف برای اپلای کردن به منظور اخذ ویزای کار انگلیس به نوع کاری که می‌خواهید انجام دهید، سمت شما در سازمان و مدت زمانی که می‌خواهید در این کشور کار کنید بستگی خواهد داشت. در زمینه ویزای کار انگلیس مطلبی جداگانه در وب سایت سیمرغ سفر آماده کرده‌ایم که در صورت تمایل می‌توانید آن را مطالعه کنید. کسانی که برای کار به انگلیس می‌آیند باید هزینه بیمه سلامت عمومی سالانه را پرداخت کنند.

ویزای توریستی انگلیس

دیگر ویزاهای خاص انگلیس

شما برای ورود به انگلیس به ویزای خاص نیاز خواهید داشت اگر:

✔شما قصد دارید به مدت طولانی کنار یک عضو خانواده که شهروند انگلیس است یا اقامت این کشور را به صورت دائم دارد زندگی کنید.

✔شما برای ازدواج کردن به انگلیس می‌خواهید بروید.

✔هزینه بیمه سلامت

در ماه آوریل سال 2015، دولت بریتانیا برخی قوانین جدید به منظور جلوگیری از ورود توریست‌های سلامت به انگلیس برای استفاده از خدمات رایگان بیمه سلامت عمومی وضع کرد. اگر قصد شما از ورود به انگلیس تحصیل یا کار بلند مدت است، بخشی از پروسه اپلای برای ویزای شما پرداخت هزینه بیمه سلامت خواهد بود. این مبلغ در واقع تمام سال‌های اقامت شما در انگلیس را پوشش خواهد داد. شاید در نگاه اول این مبلغ زیاد به نظر برسد، ولی قیمت آن در مقایسه با بسیاری از بیمه‌های سلامت خصوصی ارزان بوده و شما قادر خواهید بود مثل دیگر شهروندان انگلیس از خدمات بیمه سلامت عمومی استفاده کنید.

چگونه اطلاعات بیشتر کسب کنم؟

اگر هنوز مطمئن نیستید برای ورود به انگلیس به کدام نوع ویزا نیاز خواهید داشت، در وب سایت دولت این کشور یک پرسشنامه آنلاین وجود دارد که با پر کردن آن می‌توانید متوجه ویزای مورد نیاز خود شوید. این پرسشنامه مرحله به مرحله پر می‌شود و بهترین راه برای کسب اطلاع در این مورد است.