معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بیش از 51 درصد افزایش گردشگر ورودی به کشور در 6 ماهه نخست سال 97 داشتیم که شاخصی بی مانند در چند دهه گذشته بشمار می آید.

علی اصغر مونسان  افزود: شرایط کنونی با توجه به بسته های ارزان سفر به ایران، مناسب برای حضور گردشگران است و می تواند به ارزآوری کمک کند.
وی با اشاره به بیش از یک هزار و 900 طرح گردشگری در دست اجرا با ارزش نزدیک به 430 میلیارد ریال، اظهارداشت: حوزه گردشگری توانسته یکی از بهترین امکانات را در زمینه اشتغال و درآمدزایی فراهم کند، از این رو کشوری با تاریخی پربار مانند ایران می تواند در کنار بهره برداری اقتصادی، جهت ترویج فرهنگ ناب اسلامی از حضور گردشگران خارجی بهره جوید.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: این مساله حتی می تواند در تعمیق روابط فرهنگی دولت ها نیز نقش موثری ایفا کند، به ویژه که گردشگری در کشور بر پایه میراث فرهنگی و صنایع دستی استوار است که اهمیت زیادی در حوزه کسب و کار دارد.
وی با اشاره به آماده سازی 73 طرح هتلینگ در استان اصفهان اعلام کرد: سرمایه گذاران حوزه گردشگری حمایت می شوند و آمادگی برای همکاری از محل منابع صندوق توسعه ملی داریم.
مونسان ادامه داد : نزدیک به 600 واحد بوم گردی در دور دست ترین نقاط کشور امروز به کمک گردشگری آمده و بنا داریم که این رقم در آینده به نزدیک 2 هزار واحد برسد.
وی همچنین به رشد 16 درصدی صادرات صنایع دستی اشاره کرد و یادآور شد: بیش از 500 میلیون دلار سال گذشته صادرات چمدانی داشتیم که امید است با کمک استادکاران به 2 میلیارد دلار افزایش یابد. 
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فروش داخلی صنایع دستی را نزدیک به 14 هزار میلیارد ریال ذکر کرد.
منبع: ایرنا

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت