به عنوان یک مهاجر، برای کار در انگلیس شما باید ویزای کار انگلیس و همچنین مجوز کار در این کشور (Work Permit) را بتوانید اخذ کنید. در این مطلب از وب سایت سیمرغ سفر شما را با تمام آن چه باید در مورد ویزای کار انگلستان و کار در انگلیس بدانید آشنا خواهیم کرد. حق کار کردن خارجی‌ها در کشور انگلیس به موارد مختلفی مانند ملیت بستگی دارد. اگر به قصد کار به انگلیس می‌خواهید بیایید، نیاز به یک ویزای کار انگلستان و همچنین یک پیشنهاد کار یا جاب آفر از این کشور خواهید داشت. بریتانیا اکنون عضو اتحادیه اروپاست، بدین معنی که اعضای سایر کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند بدون نیاز به ویزا به این کشور سفر کرده و در آن جا کار کنند. البته این موضوع با توجه به عملیاتی شدن برگزیت در آینده دست خوش تغییراتی خواهد شد.

برای غیر اروپایی‌ها که شامل ما ایرانی‌ها هم می‌شود، دولت انگلیس در سال 2008 سیستم مهاجرت کاری به انگلیس بر اساس امتیازبندی را معرفی کرده که طی آن، افراد غیر اروپایی می‌توانند در یک پروسه مهاجرت مدیریت شده برای کار به انگلیس بیایند. مهاجرت و همچنین حق زندگی و کار در انگلیس برای خارجی‌ها یک موضوع داغ بوده و دولت‌های اخیر این کشور همه ساله قوانین و مقررات مرتبط با آن را سخت گیرانه تر می‌کنند. در همین راستا دولت انگلیس کارفرماها و همچنین مالکان خانه‌های مسکونی که بررسی‌های کافی را روی کارمندان و مستاجران خود انجام نمی‌دهند را به شدت جریمه می‌کند. در تغییرات اخیری که روی این ویزای انگلستان اعمال شده می‌توان به افزایش حداقل حقوق، سخت گیرانه تر شدن الزامات زبان انگلیسی و همچنین بسته شدن برخی از انواع ویزای کار انگلیس اشاره کرد.

لازم به ذکر است در صورتی که قصد کار در انگلیس و اخذ ویزای کار این کشور را دارید، می توانید پرونده مهاجرت کاری به انگلیس خود را به وکلای تخصصی سیمرغ سفر بسپارید. وکلای زبده ما هم در دفتر تهران و هم در دفتر بیرمنگام انگلستان آماده ارائه خدمات تخصصی ویزای کار انگلیس به شما هستند. برای تماس با دفتر تهران سیمرغ سفر کافیست این لینک را لمس کرده یا روی آن کلیک کنید.

در ادامه این مطلب به موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

 • آیا می‌توانم در انگلیس کار کنم؟
 • کار کردن در لندن یا دیگر شهرهای انگلیس
 • سیستم مهاجرت کاری به انگلیس بر اساس امتیازبندی
 • انواع ویزای کار انگلیس
 • آیا می‌توانم در انگلیس در یک شغل کم مهارت کار کنم؟
 • آیا در انگلیس به عنوان یک فریلنسر یا در مشاغل خویش فرما می‌توانم کار کنم؟
 • ویزای کار انگلستان برای دوره‌های آموزشی و کار داوطلبانه
 • کار دانشجویی در انگلیس
 • اپلای کردن برای ویزای کار انگلیس
 • هزینه‌های ویزای کار انگلستان
 • ثبت نام برای اجازه اقامت بیومتریک

آیا می‌توانم در انگلیس کار کنم؟

همان طور که اشاره شد شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به کسب ویزا و اجازه برای کار در انگلیس ندارند. ولی به عنوان یک ایرانی، برای کار در انگلیس شما نیاز به اخذ ویزای کار انگلیس خواهید داشت. اهالی برخی کشورها می‌توانند بدون نیاز به ویزا به مدت شش ماه وارد انگلیس شوند، ولی در این مدت اجازه کار در ازای مزد نخواهند داشت. البته همان طور که حدس زده‌اید چنین آپشنی برای ایرانی‌ها وجود ندارد.

الزامات ویزای کار انگلیس

به عنوان یک شهروند ایرانی اگر می‌خواهید در انگلیس کار کنید، به یک اجازه کار انگلیس و همچنین ویزای این کشور احتیاج خواهید داشت. برای اخذ اکثر انواع این ویزا شما به یک اسپانسر که یک کارفرما در انگلیس می‌باشد نیاز خواهید داشت، به همین دلیل باید قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار انگلستان یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر خوب از این کشور داشته باشید. در حال حاضر ویزای کار انگلیس برای مشاغل کم مهارت به خارجی‌ها اعطا نمی‌شود. بنابراین دریافت ویزای برای یک شغل و سپس کار کردن در یک کار کم مهارت یا موقتی امکان پذیر نخواهد بود.

ویزای کار انگلستان

اطلاعات لازم در مورد اسپانسرشیپ ویزای کار انگلیس برای ویزای Tier 2 و Tier 5 را اینجا می‌توانید پیدا کنید. همچنین اگر قصد دارید به مدت بیش از 6 ماه در انگلیس اقامت داشته باشید، به اجازه اقامت بیومتریک نیاز خواهید داشت.

افراد زیر برای کار در انگلیس نیازی به دریافت ویزا این کشور را نخواهند داشت:

 • دیپلمات‌هایی که هنگام استخدام برای این شغل خارج از بریتانیا بوده‌اند
 • وزرای دولت‌های خارجی
 • اعضای نیروهای نظامی کشورهای مشترک المنافع که برای خدمت به بریتانیا اعزام شده‌اند
 • مقامات رسمی که برای دولت‌ها کار می‌کنند

کار کردن در لندن یا دیگر شهرهای انگلیس

برای این که واجد شرایط دریافت ویزای کار انگلستان باشید، در اکثر مواقع به یک جاب آفر و همچنین اسپانسر نیاز خواهید داشت. اگر به عنوان یک ایرانی قصد مهاجرت کاری به انگلیس دارید، ابتدا باید یک شغل مناسب پیدا کرده و جاب آفر دریافت کنید. همان طور که اشاره شد، در حال حاضر دولت انگلیس برای مشاغل کم مهارت ویزای کار صادر نمی‌کند، بنابراین باید یک پیشنهاد کاری برای موقعیت‌های کاری تخصصی داشته باشید.

زمانی که یک شغل خوب پیدا کردید، باید از طریق سیستم ویزا و مهاجرتی بریتانیا برای دریافت ویزا اپلای کنید. این کار را به صورت آنلاین و از طریق وب سایت اداره ویزا و مهاجرت انگلیس یا از طریق مرکز ویزای انگلیس در یکی از سفارت‌های این کشور می‌توانید انجام بدهید. برای مشاهده لیست کامل مراکز صدور ویزای انگلیس می‌توانید اینجا کلیک کنید.

سیستم مهاجرت کاری به انگلیس بر اساس امتیازبندی

این که شما واجد شرایط دریافت ویزای کار انگلیس هستید یا نه با توجه به تعداد امتیازاتی که در سیستم مهاجرت کاری به انگلیس بر اساس امتیازبندی به دست می‌آورید مشخص خواهد شد. در این سیستم امتیازات بر اساس موارد زیر به شما اعطا خواهد شد:

 • مدارک تحصیلی
 • میزان درآمد در آینده
 • اسپانسرشیپ
 • مهارت زبان انگلیسی
 • تمکن مالی

انواع ویزای کار انگلیس

در حال حاضر ویزای کار انگلستان شامل انواع زیر می‌شود:

ویزای Tier 1 (استعدادهای درخشان) انگلیس

یک نوع ویزای کار انگلستان است که برای استعدادهای درخشان در زمینه‌های علمی، انسانی، مهندسی، پزشکی، تکنولوژی‌های دیجیتال و هنر ارائه می‌شود. این نوع ویزا حتماً باید به تأیید وزارت کشور بریتانیا برسد و سالانه فقط هزار مورد از این نوع ویزا صادر می‌شود. اعتبار این ویزا 5 ساله بوده و به مدت یک دوره 5 ساله دیگر قابل تمدید است.

ویزای Tier 2 (جنرال) انگلیس

نوعی ویزای کار انگلیس است که برای کسانی که از این کشور جاب آفری با حقوق سالانه حداقل 25 هزار پوند دارد صادر می‌شود. برای اخذ این نوع ویزای کار انگلیس شما باید اسپانسرشیپ یک سازمان مجوزدار مرتبط با کارفرمای خود را نیز داشته باشید. اعتبار این نوع ویزا شش ساله است.

ویزای Tier 2 (انتقال داخل شرکت) انگلیس

نوعی ویزای کار انگلستان می‌باشد که به کسانی که کارفرمای خارجی آن‌ها دستور انتقال به یک شعبه موجود در انگلیس داده ارائه می‌شود. اخذ این نوع ویزا هم نیاز به اسپانسرشیپ دارد. بسته به موقعیت کاری پیشنهاد شده، این نوع ویزا می‌تواند بین شش ماه و نه سال اعتبار داشته باشد.

ویزای Tier 2 (مبلغ مذهبی) انگلیس

نوعی ویزای کار انگلستان است که برای کسانی که یک پیشنهاد شغلی از سوی یک جامعه مذهبی دریافت کرده‌اند ارائه می‌شود. این ویزا نیز به اسپانسر نیاز دارد. اعتبار آن سه ساله بوده و قابل تمدید می‌باشد.

ویزای Tier 2 (ورزشکار) انگلیس

نوعی ویزای کار انگلستان است که به ورزشکاران حرفه‌ای یا مربیان حرفه‌ای که توسط وزارت ورزش کشور مبدأ تأیید شده‌اند ارائه می‌گردد. این نوع ویزا سه ساله بوده و به مدت سه سال دیگر قابل تمدید خواهد بود.

ویزای Tier 5 (کار موقتی) انگلیس

نوعی ویزای کار انگلیس است که برای مشاغل موقتی مانند کارهای داوطلبانه، ورزشکاران، فعالان مذهبی و برخی موارد دیگر ارائه می‌شود. دریافت این نوع ویزا نیاز به اسپانسرشیپ خواهد داشت. ویزای کار موقتی انگلیسی بسته به پرونده بین 1 و 2 سال اعتبار خواهد داشت.

ویزای کارگران خانگی

نوعی ویزای کار انگلستان است که برای کارگران خانگی که حداقل به مدت یک سال برای کارفرمای خود کار کرده باشند صادر می‌شود. اعتبار این نوع ویزا حداکثر شش ماه است.

ویزای Permitted Paid Engagement انگلیس

نوعی ویزای کار انگلیس می‌باشد که برای کار موقتی با حقوق در انگلیس بدون نیاز به اسپانسرشیپ صادر می‌شود. اعتبار آن فقط یک ماه است.

آیا می‌توانم در انگلیس در یک شغل کم مهارت کار کنم؟

در حال حاضر دولت انگلیس هیچ نوعی ویزای کاری برای کسانی که قصد فعالیت در مشاغل کم مهارت دارند صادر نمی‌کند. اگر به دلیل برگزیت کشور بریتانیا با مشکل نیروی کار مواجه شود ممکن است این مورد در آینده تغییر کند. با معرفی سیستم مهاجرت کاری به انگلیس با سیستم امتیازبندی در سال 2008 قرار بود ویزای کار انگلیس Tier 3 برای مشاغل کم مهارت ایجاد شود، ولی این طرح هیچ وقت عملیاتی نشد.

کار در انگلیس

آیا در انگلیس به عنوان یک فریلنسر یا در مشاغل خویش فرما می‌توانم کار کنم؟

در ادامه لیستی از ویزاهایی که برای کار فریلنسری یا خویش فرمایی در انگلیس ارائه می‌شود آمده است:

ویزای Tier 1 (کارآفرینی) انگلیس

نوعی ویزای کار برای کسانی است که می‌خواهند کسب و کار خود را در بریتانیا راه اندازی کرده و حداقل 50 هزار پوند سرمایه دارند. اعتبار این ویزا تا 3 سال اعتبار داشته و می‌توان به مدت 3 سال دیگر آن را تمدید کرد.

ویزای Tier 1 (کارآفرین فارغ التحصیل) انگلیس

نوعی ویزای کار انگلستان برای فارغ التحصیلانی می‌باشد که ایده کسب و کار داشته و ایده آن‌ها توسط وزارت تجارت بین المللی بریتانیا یا یک موسسه آموزش عالی مجاز بریتانیایی تأیید شده است. اعتبار این نوع ویزا یک ساله بوده و به مدت یک سال دیگر قابل تمدید خواهد بود.

ویزای Tier 1 (سرمایه گذاری) انگلیس

ویزای کاری انگلیس برای کسانی است که قصد دارند حداقل 2 میلیون پوند در بریتانیا سرمایه گذاری کنند. اعتبار این نوع ویزا سه ساله بوده و به مدت دو سال دیگر قابل تمدید خواهد بود.

ویزای کار انگلستان برای دوره‌های آموزشی و کار داوطلبانه

اگر برای شرکت در دوره‌های آموزشی یا کار داوطلبانه به انگلیس می‌آیید، می‌توانید برای دریافت ویزای Tier 5 (موقتی) به منظور کارهای داوطلبانه خیریه و یا شرکت در دوره‌های آموزشی خاص اپلای کنید. شما همچنین می‌توانید با یک ویزای تحصیلی موقت که تا شش ماه اعتبار دارد برای شرکت در دوره‌های آموزشی به انگلیس بیایید. با اخذ ویزای Permitted Paid Engagement نیز به مدت یک ماه می‌توانید در انگلیس اقامت داشته باشید.

مشاوره اقامت انگلیس

کار دانشجویی در انگلیس

اگر در انگلیس در حال تحصیل با ویزای Tier 4 دانشجویی در حال تحصیل باشید، می‌توانید در بسیاری از مشاغل با مجوز ویزای دانشجویی انگلیس خود کار کنید. البته با این نوع ویزا امکان کار در برخی مشاغل مانند ورزش حرفه‌ای یا مربیگری نخواهید داشت. دانش آموزان زیر 18 سال که در یک مدرسه خصوصی با ویزای دانش آموزی Tier 4 تحصیل می‌کنند اجازه ده ساعت کار در هفته در طول ‌ترم و کار فول تایم در تعطیلات خواهند داشت.

اپلای کردن برای ویزای کار انگلیس

برای ارائه درخواست و اپلای کردن برای این ویزا می‌توانید به سفارت انگلیس در کشور خود مراجعه کنید. با کلیک روی اینجا می‌توانید لیستی از مراکز صدور ویزای انگلیس در سراسر دنیا را ببینید. شما همچنین می‌توانید به صورت آنلاین با مراجعه به وب سایت اداره ویزا و مهاجرت وزارت کشور انگلیس برای اخذ ویزای کار این کشور ثبت نام کنید.

مدارکی که برای ثبت نام نیاز خواهید داشت بسته به نوع ویزای کار انگلیس که برای آن اپلای می‌کنید می‌توانند متفاوت باشند. اگر برای اخذ ویزای کار Tier 2 جنرال اقدام می‌نمایید به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • یک پاسپورت معتبر
 • مدرک تمکن مالی
 • مدرک زبان
 • مدرک اثبات پرداخت هزینه بیمه تکمیلی

زمانی که پر کردن فرم ثبت نام ویزای کار انگلیس را تمام کردید، باید وقت سفارت انگلیس بگیرید. مدت زمان صدور ویزا بسته به نوع ویزا و همچنین کشوری که از آن اپلای می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید زمان استاندارد صدور انواع ویزای کار انگلستان را از اینجا ببینید.

وب سایت اداره ویزا و مهاجرت انگلیس اطلاعاتی در مورد مدیریت پرونده ویزای شما از جمله اطلاعاتی درباره مواردی مانند پس گرفتن مدارک و گزارش تغییرات در شرایط شما دارد. برای مطالعه این اطلاعات سری به اینجا باید بزنید. زمانی که وارد انگلیس می‌شوید، حتماً باید ویزای خود را نزد پلیس این کشور ثبت کنید. با کلیک روی این لینک می‌توانید هزینه‌های بیمه تکمیلی خود را محاسبه کنید.

ویزای کار انگلیس

مدت زمان اعتبار ویزای کار انگلیس شما به مدت زمان قرارداد کاری شما وابسته است و اگر حداکثر زمان اقامت با توجه به نوع ویزای خود را پر نکرده باشید، ممکن است بتوانید آن را تمدید کنید. برای تمدید ویزا می‌توانید هم به صورت آنلاین اقدام کرده و هم به یکی از مراکز صدور ویزا مراجعه حضوری داشته باشید.

هزینه‌های ویزای کار انگلستان

هزینه‌های ویزای کار انگلیس بسته به نوع ویزا و مدت زمانی که قصد اقامت در این کشور دارید متفاوت خواهد بود. ویزای Tier جنرال سه سال اعتبار داشته و هزینه صدور آن 575 پوند است. شما می‌توانید هزینه‌های این نوع ویزا را در اداره ویزا و مهاجرت بریتانیا چک کنید.

ثبت نام برای اجازه اقامت بیومتریک بریتانیا

به عنوان یک ایرانی اگر قصد اقامت در انگلیس به مدت بیش از شش ماه دارید، باید برای دریافت اجازه اقامت بیومتریک بریتانیا (BRP) ثبت نام کنید. BRP در طول دوره اقامت شما در انگلیس و حداکثر به مدت ده سال معتبر خواهد بود.

شما برای دریافت اجازه اقامت بیومتریک بریتانیا از داخل انگلیس در اداره‌های پست یا مرکز صدور ویزا و همچنین خارج از این کشور در یکی از مراکز صدور ویزا می‌توانید اقدام نمایید. کسانی که به مدت 5 سال در بریتانیا زندگی کرده باشند می‌توانند برای دریافت اجازه اقامت دائمی یا شهروندی کامل بریتانیا اقدام کنند.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت