خدماتمهاجرت به انگلیس

تمام آن چه باید در مورد مهاجرت به انگلیس بدانید

By ۱۳۹۸/۱۲/۰۱No Comments

کشور انگلیس به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا و همچنین یکی از ابرقدرت‌ها، همواره یکی از مقاصد اصلی مهاجران از کشورهای مختلف دنیا بوده است. دلایل زیادی برای مهاجرت به انگلیس وجود دارند، چه عاشق فرهنگ این کشور باشید، یا به دنبال پیشرفته در حرفه کاری خود یا ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها، این کشور بهترین‌ها را می‌تواند در اختیار شما قرار دهد. در این مطلب ما قصد داریم تمام راه‌های مهاجرت به انگلیس را بررسی کرده و ببینیم شما چگونه می‌توانید به انگلیس مهاجرت کنید.

مشاوره اقامت انگلیس

پیدا کردن فرصت برای مهاجرت به انگلیس

با سیستم ویزای انگلیس آشنا شوید

ویزای انگلیس

دولت انگلیس مجموعه گسترده‌ای از ویزاهای مختلف را از ویزاهای موقت گرفته تا مجوزهای اقامت دائم در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. در وب سایت دولت انگلیس یک ابزار بسیار خوب وجود دارد که به شما کمک می‌کند بفهمید برای دریافت کدام ویزا واجد شرایط هستید و همچنین چه مدارکی برای دریافت آن ویزا نیاز خواهید داشت. تقریباً تمام کسانی که به انگلیس مهاجرت می‌کنند به ویزا نیاز خواهند داشت و به همین دلیل این که از کدام کشور قصد مهاجرت به انگلیس را دارید و همچنین قصد شما از مهاجرت می‌تواند روی این که چه ویزایی باید اخذ کنید تأثیر خواهد داشت.

زمانی که مشخص شد چه ویزایی مناسب شماست، از اینجا می‌توانید برای اخذ ویزا اپلای کرده یا از خدمات تخصصی اخذ ویزای مجموعه سیمرغ سفر استفاده کنید.

اگر برای دریافت ویزایی که به منظور اقامت بیش از شش ماه در انگلیس اقدام کرده‌اید شما همچنین باید اجازه اقامت بیومتریک را هم دریافت کنید.

بررسی پرونده ویزا زمان می‌برد. حتماً اطمینان حاصل کنید بین زمان اپلای برای ویزا و تاریخ مهاجرت شما چند ماه زمان وجود داشته باشد.

اقدام برای تحصیل در انگلیس

اقامت انگلیس

ویزاهای دانشجویی یکی از معمول‌ترین و پرطرفدارترین ویزاها برای مهاجرت به انگلیس می‌باشند، ولی یک سری محدودیت‌ها دارند. با توجه به مشخص بودن زمان تحصیل شما در انگلیس، در صورت اخذ ویزای تحصیلی تنها یک ماه قبل از شروع تحصیل می‌توانید وارد این کشور شده و حداکثر تا چهار ماه بعد از پایان تحصیل می‌توانید در انگلستان بمانید.

ویزای Tier 4 جنرال به دانشجویان بالای 16 سال که از یک موسسه Tier 4 پذیرش گرفته‌اند امکان اقامت بیش از 4 ماه بعد از پایان دوره تحصیل را نمی‌دهد.

ویزای Tier 4 کودک برای کودکان بین 4 تا 17 سال که موفق به اخذ پذیرش از یک مدرسه در انگلیس شده‌اند امکان اقامت در انگلیس را با رضایت والدین یا قیم قانونی فراهم می‌کند.

اپلای کردن برای ویزای کار انگلیس

ویزای کار انگلیس

به منظور اپلای کردن برای اخذ ویزای کار انگلیس، شما ابتدا باید کارفرمایی که حاضر به استخدام شماست را پیدا کنید. ویزاهای مختلفی برای استخدام‌های بلند مدت، ترانسفر بین شرکت‌های چند ملیتی، استخدام موقت و کار داوطلبانه وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارفرمای خود صحبت کرده یا به صفحه ویزای کار انگلیس وب سایت سیمرغ سفر مراجعه کنید.

ویزای کار Tier 1 انگلیس معمولاً به نخبه‌ها، سرمایه گذاران یا کارآفرین‌های با حداقل 50 هزار پوند سرمایه اعطا می‌شود.

ویزای Tier 2 برای افراد متخصص، سلبریتی ها، ورزشکارها یا مبلغان مذهبی ارائه می‌گردد. بیشتر ویزاهای Tier 2 به مدرک اسپانسری نیاز دارند. مدرک اسپانسری شامل جزئیات و اطلاعاتی در مورد کارفرمای شما و همچنین 945 پوند انگلیس در ک حساب پس انداز به مدت حداقل 90 روز است.

ویزاهای Tier 5 مختص استخدام‌های موقت از کارهای خیریه گرفته تا دوره‌های آموزشی کاری می‌باشد.

اپلای کردن برای ویزاهای دیگر

انواع ویزای انگلیس

دولت انگلیس ویزاهای زیادی به خانواده‌های شهروندان انگلیسی یا والدین کودکانی که ویزای انگلیس دارند ارائه می‌کند. این ویزاها اغلب تخصصی‌تر بوده و حوزه‌های مشخصی دارند.

اگر خانواده‌ای دارید که در انگلیس اقامت دائم دارد، برای بودن کنار آن‌ها می‌توانید درخواست ویزا کنید. اگر نامزد شما در انگلیس زندگی می‌کند، باید از اعضای خانواده خود مراقبت کنید یا یکی از اعضای خانواده از شما مراقبت کند می‌توانید این نوع ویزا را انتخاب کنید.

اگر کودک شما ویزای Tier 4 تحصیلی دارد می‌توانید برای اخذ ویزای Parent of Tier 4 اقدام نمایید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به مدت حداکثر 12 ماه با امکان تمدید به مدت 12 ماه دیگر در کنار فرزند خود در انگلیس زندگی کنید.

آماده شدن برای مهاجرت به انگلیس

تا جایی که می‌توانید انگلیسی بیاموزید

یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت به انگلیس

بریتانیا گرچه کشور متنوع از نظر فرهنگی محسوب می‌شود، ولی زبان اصلی در اغلب جاها این کشور انگلیسی است. گرچه برای زندگی و کار در انگلیس حتماً نباید به صورت روان انگلیسی صحبت کنید، ولی داشتن درکی خوب از خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی می‌تواند پروسه مهاجرت شما و خو گرفتن با فرهنگ این کشور را برایتان راحت‌تر کند.

قبل از مهاجرت به انگلیس حتماً در یک کلاس زبان انگلیسی ثبت نام کنید. از کارفرما و مدرسه یا دانشگاه خود می‌توانید در مورد امکان شرکت در کلاس‌های آموزش زبان بعد از مهاجرت بپرسید.

البته برای استخدام در برخی مشاغل تخصصی یا تحصیل در برخی مدارس و دانشگاه‌ها باید مدرک زبان داشته باشید. اگر مطمئن نیستید که آیا باید مدرک زبان ارائه کنید یا نه حتماً با کارفرما یا مدرسه و دانشگاه خود تماس بگیرید.

هزینه‌های خود را مدیریت کنید

هزینه زندگی در انگلیس

مدیریت هزینه‌ها یکی از قدم‌های مهم در پروسه مهاجرت به یک کشور محسوب می‌شود. با این کار شما می‌توانید کارهایی که برای مهاجرت به انگلیس نیاز به انجام است را به بهترین شکل برنامه ریزی کرده و همچنین از هزینه‌های خود برای زندگی در این کشور آگاه شوید.

در مورد انواع مالیات و همچنین میزان مالیات بر درآمد که باید بعد از زندگی در انگلیس بپردازید تحقیق کنید.

هزینه زندگی در انگلیس بسته به شهر متفاوت است، ولی به طور کلی زندگی در جنوب این کشور گران‌تر از شمال آن می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به مطلب هزینه زندگی در انگلیس وب سایت سیمرغ سفر مراجعه کنید.

پیدا کردن شغل در انگلیس

شغل و مهاجرت به انگلیس

اگر قصد مهاجرت کاری به انگلیس دارید، قطعاً تاکنون در این زمینه اقدامات لازم را کرده‌اید. هرچند، اگر مطمئن نیستید که در انگلیس در چه شغلی می‌توانید کار کنید، قطعاً میزان آشنایی شما با زبان انگلیسی و همچنین فرهنگ این کشور در این مورد تاثیرگذار خواهد بود. پیدا کردن یک شغل پایدار در انگلیس به شما اجازه خواهد داد راحت‌تر برای اقامت دائم اپلای کرده یا ویزای خود را عوض کنید.

زمانی که یک شغل خوب پیدا کردید، کارفرما باید از جانب شما برای اخذ اجازه کار در انگلیس اقدام کند.

در سایت‌های مختلفی می‌توانید دنبال آگهی‌های شغلی در انگلیس باشید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب سیمرغ سفر در مورد کار در انگلیس را مطالعه نمایید.

پیدا کردن مسکن در انگلیس

پیدا کردن مسکن در انگلیس

پیشنهاد می‌کنیم بعد از مهاجرت به انگلیس، هنگامی که به دنبال پیدا کردن یک خانه یا آپارتمان برای اجاره هستید، حتماً از امکان زندگی در هتل یا هاستل استفاده کنید. اگر می‌توانید، از چند هفته قبل از مهاجرت به انگلیس شروع به گشتن برای خانه کنید و تا زمانی که به طور کامل همه شرایط را متوجه نشده‌اید قراردادی امضا ننمایید.

اجاره خانه یا آپارتمان در انگلیس هم به صورت هفتگی پرداخت می‌شود و هم به صورت ماهانه.

لندن یکی از گران قیمت‌ترین بازارهای مسکن دنیا را دارد. پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش هزینه زندگی در انگلیس خارج از لندن زندگی کرده و هر روز با قطار برای کار به این شهر بیایید.

زندگی در انگلیس

با سیستم بهداشت و بیمه سلامت عمومی انگلیس آشنا شوید

بیمه سلامت انگلیس

خدمات اورژانسی پزشکی در انگلیس برای همه رایگان است. البته بسته به ویزایی که دارید، گزینه‌های مختلفی از سیستم بیمه سلامت عمومی انگلیس ممکن است به شما تعلق بگیرد. در بسیاری از ویزاها، دارنده آن برای دریافت خدمات بیمه سلامت عمومی باید مبلغی را به صورت سالانه پرداخت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این که چقدر سالانه باید برای بیمه سلامت عمومی پرداخت کنید می‌توانید به سایت دولت انگلیس مراجعه کنید.

Oyster Card بخرید

خرید اویستر کارت

Oyster Card یک کارت اعتباری حمل و نقل عمومی است که به شما امکان دسترسی به قطارها و اتوبوس‌های لندن بدون نیاز به خرید بلیت را می‌دهد. شما می‌توانید Oyster Card را در اکثر روزنامه فروشی‌ها یا ایستگاه‌های مترو و قطار در شهر لندن خریداری کنید.

انگلیس همچنین سیستم ریلی بسیار خوبی دارد و به کمک آن می‌توانید به راحتی در تمام این کشور جابجا شوید.

باز کردن حساب بانکی در انگلیس

افتتاح حساب بانکی در انگلیس

داشتن یک حساب بانکی در یکی از بانک‌های انگلیس به شما کمک خواهد کرد تا بهتر هزینه‌های خود، مخصوصاً بحث مالیات را مدیریت کنید. افتتاح حساب و دریافت اکثر کردیت کارت‌ها و دبیت کارت‌ها در انگلیس رایگان است. با یکی از بانک‌های بزرگ انگلیس مانند NatWest، Barclay’s یا HSBC برای این که چه نوع حسابی مناسب شماست می‌توانید مشورت کنید.

کد ملی خود را دریافت کنید

دریافت کد ملی انگلیس

بعد از مهاجرت به انگلیس، حتماً برای دریافت کد ملی خود اقدام کنید تا بتوانید از مزایای ارائه شده توسط دولت برای زندگی در این کشور بهره مند شوید. اگر کد ملی شما پشت اجازه اقامت بیومتریک درج نشده باید به صورت جداگانه برای دریافت آن اقدام کنید.

با تفاوت‌های فرهنگی انگلیس خو بگیرید

آشنایی با فرهنگ انگلیس

انگلیس به طور کلی از نظر فرهنگی کشور متنوعی محسوب می‌شود، مخصوصاً در شهرهای بزرگ‌تر مانند لندن و بیرمنگام ممکن است با فرهنگ‌های بسیار متفاوتی در مقایسه با ایران مواجه شوید.

حتماً تلاش کنید تا خود را با فرهنگ زندگی در انگلیس از طریق پرسیدن در مورد عبارات یا اشاراتی که ممکن است شما را گیج کنند آشنا نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم کتاب‌های مختلف موجود در مورد فرهنگ انگلیس یا مهاجرت به انگلیس را مطالعه کنید.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت