همه ساله، صدها هزار نفر از داخل انگلیس و بسیاری کشورهای دنیا برای زندگی به لندن مهاجرت می‌کنند. اگر شما نیز قصد زندگی در لندن را دارید، در این مطلب مجله سیمرغ سفر شما را با تمام آن چه باید در این مورد بدانید آشنا خواهیم کرد. لطفاً با سیمرغ سفر همراه باشید.

نکاتی در مورد لندن

جمعیت 8.6 میلیون نفری (سال 2015) که از این میزان 37 درصد خارج از انگلیس متولد شده‌اند

زبان رسمی انگلیسی، ولی در این شهر به بیش از 300 زبان دیگر مردم صحبت می‌کنند

سرانه تولید ناخالص داخلی 162 هزار و 200 دلار آمریکا (مرکز لندن) 61 هزار و 823 دلار آمریکا (اطراف لندن)

متشکل از 32 بخش به علاوه شهر لندن

واحد پول پوند استرلینگ یا پوند بریتانیا £

چرا زندگی در لندن؟

این که آیا لندن شهر خوبی برای زندگی بعد از فارغ التحصیلی است یا نه مدت‌هاست موضوع بحث محافل مختلف بوده است. برخی می گویند لندن شهر فرصت‌هاست و با وجود شرکت‌های زیادی که در پایتخت وجود دارند، پیدا کردن شغل می‌تواند اینجا بسیار راحت باشد. برخی دیگر اعتقاد دارند لندن شهری بسیار گران بوده و میزان پولی که برای اجاره خانه، حمل و نقل و غذا باید پرداخت کنید ارزش مزایای شغلی موجود در این شهر را ندارد.

ما در اینجا قصد ارائه یک پاسخ قطعی را ندارید، تصمیم گیری در مورد چنین موضوعی به عهده شماست و شما باید ببینید آیا زندگی در لندن می‌تواند اتفاق خوبی برای شما محسوب شود یا نه. بر کسی پوشیده نیست که از نظر میزان مشاغل و فرصت‌های شغلی هیچ شهری در انگلیس یارای رقابت با لندن را ندارد، ولی در این کشور اکنون شرکت‌ها اخیراً سرمایه گذاری سنگینی روی شهرهای منطقه‌ای کرده‌اند، جایی که هزینه‌های زندگی بسیار پایین‌تر است. ولی اگر با همه این تفاسیر کماکان قصد مهاجرت و زندگی در لندن را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

فرصت‌های شغلی در لندن

این که مردم زیادی بعد از فارغ التحصیلی برای زندگی به لندن می‌آیند قطعاً دلیلی دارد. در پایتخت فرصت‌های شغلی بسیار زیاد بوده و شرکت‌های داخلی و بین المللی زیادی اینجا دفتر دارند. اگر به دنبال پیشرفت شغلی در سطحی جهانی هستید، لندن می‌تواند شبکه‌ای از بهترین‌های هر صنعت را در اختیار شما قرار بدهد.

زندگی در لندن

در کنار نیویورک، لندن تنها شهری است که در دسته Alpha++ قرار گرفته و یک شهر جهانی به معنای واقعی کلمه به حساب می‌آید. اخیراً همچنین لندن از نظر حمل و نقل بهترین شهر دنیا معرفی شده است.

تقریباً تمامی بخش‌ها و صنایع دنیا یک دفتر در لندن دارند. علاوه بر این، با وجود 4 فرودگاه و یورواستار، فرصت‌های جهانی شدن و سرمایه گذاری در این شهر بسیار خوب هستند. از سال 2010، تقریباً 79 درصد مشاغل بخش خصوصی انگلیس در پایتخت راه اندازی شده‌اند.

هزینه‌های زندگی در لندن

بر کسی پوشیده نیست که زندگی در لندن بسیار گران قیمت می‌باشد. البته دلیل خوبی برای این موضوع وجود دارد. لندن شهری با فرهنگ‌های مختلف جهانی، تنوع نژادی، سرگرمی‌های درجه یک، فرصت‌های شغلی بسیار و بسیار موارد دیگر است.

جالب است بدانید لندن گران‌ترین شهر انگلیس نیست. این لقب در حال حاضر متعلق به شهر آکسفورد می‌باشد و لندن در رده دوم قرار گرفته است. ولی هزینه‌ها آن طور که همه می گویند بالا نیست و قرار نیست مثلاً با ماهیانه 1000 پوند اجاره داخل جعبه کفش زندگی کنید!

برای اجاره یک اتاق سایز متوسط شما ماهیانه بین 600 تا 750 پوند باید پرداخت کنید. البته این مورد بسته به محله و لوکس بودن اتاق می‌تواند متفاوت باشد. به هزینه بالا بایستی ماهیانه 100 پوند هم بابت پول قبض و موارد این چنینی اضافه کنید. هزینه‌های حمل و نقل را هم فراموش نکنید.

با این اوصاف گرچه لندن کمی از شهرهای شمالی انگلیس برای زندگی گران‌تر است، ولی همیشه همه کمی در مورد گران بودن زندگی در لندن اغراق می‌کنند. شاید شما در لندن کمی هزینه‌های بیشتری در مقایسه با دوستتان که در شهری دیگر زندگی می‌کند داشته باشید، ولی زندگی در لندن در سنین 20 تا 30 سال قطعاً تجربه‌ای فراموش نشدنی برای شما خواهد بود.

هزینه اثاث کشی به لندن

هزینه اثاث کشی به لندن از داخل انگلیس و قاره اروپا نسبتاً کم بوده، ولی اگر از کشورهای دیگر قصد انجام این کار را دارید ممکن است برایتان گران تمام شود.

البته، می‌توانید با بررسی دقیق شرکت‌های اثاث کشی مختلف هزینه‌های خود را بسیار پایین بیاورید.

هزینه مسکن در لندن

هزینه مسکن در انگلیس جزء بالاترین‌ها در دنیا بوده و می‌تواند تا 50 درصد حقوق ماهیانه شما را در بر بگیرد. در ادامه برخی هزینه‌های اجاره مسکن برای آپارتمان‌های مختلف در لندن را آورده‌ایم، البته این قیمت‌ها بسته به محله ممکن است متفاوت باشند.

قیمت اجاره ماهانه مسکن در لندن

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: بالای 1200 پوند

آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر: بالای 900 پوند

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: بالای 2150 پوند

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: بالای 1500 پوند

قیمت خرید مسکن در لندن

قیمت هر متر مربع در مرکز شهر: از 10 هزار پوند

قیمت هر متر مربع خارج از مرکز شهر: از 5 هزار پوند

زندگی در لندن

مقایسه هزینه مسکن در لندن

در ادامه هزینه‌های اجاره خانه در لندن را با برخی از شهرهای بزرگ دنیا مقایسه کرده‌ایم:

ادینبورو 55.68 درصد از لندن ارزان‌تر است.

نیویورک 41.73 درصد گران‌تر از لندن است.

لس آنجلس 5.48 درصد از لندن ارزان‌تر است.

تورنتو 42.35 درصد از لندن ارزان‌تر است.

سیدنی 5.52 درصد از لندن ارزان‌تر است.

پاریس 40 درصد از لندن ارزان‌تر است.

دوبی 3.97 درصد گران‌تر از لندن است.

چند نکته برای کاهش هزینه‌های مسکن در لندن

گرفتن آپارتمان با هم خانه: در لندن اجاره آپارتمان به صورت اشتراکی با یک یا چند نفر بسیار کار مرسومی است. به طور کلی در این حالت هر شخص یا زوج برای خود یک اتاق خواب جدا دارند و دیگر فضاهای خانه را به صورت اشتراکی استفاده می‌کنند. گرچه این انتخاب می‌تواند به میزان قابل توجهی هزینه‌های شما را کاهش خواهد داد، ولی حریم خصوصی شما را نیز از بین می‌برد. در وب سایت‌هایی مانند SpareRoom به راحتی می‌توانید برای خود هم خانه پیدا کنید.

لندن داخلی و خارجی: لندن از 32 منطقه به علاوه شهر لندن تشکیل شده است. همان طور که می‌توانید حد زده‌اید، زندگی در بخش داخلی لندن بسیار گران‌تر از بخش خارجی و بیرونی آن است.

منطقه‌های بخش داخلی لندن شامل موارد زیر هستند: کمدن، شهر لندن، گرینویچ، هکنی، همراسمیت و فولام، ایسلینگتون، کنزینگتون و چلسی، لامبث، لوئیسهم، ساوت آرک، تاور هملتس، واندزورث و وست مینستر.

منطقه‌های بخش خارجی لندن شامل موارد زیر هستند: بارکینگ و دگنهام، بارنت، بکسلی، برنت، براملی، کرویدون، ایلینگ، انفیلد، هارینگی، هارو، هاورینگ، هیلینگدون، هونسلو، کینگستون آپون تیمز، مرتون، نیوهم، ردبریج، ریچموند آپون تیمز، سوتون و والتهام فورست.

هزینه غذا، خواربار و رستوران در لندن

به عنوان یک شهر جهانی، در لندن غذاهای کشورها و فرهنگ‌های مختلف را می‌توانید بیابید. البته، انگلیس بخش اعظمی از غذای خود را وارد می‌کند و به علت کاهش ارزش اخیر پوند، ممکن است در آینده قیمت غذا در این کشور بالاتر هم برود.

رستوران‌های ارزان: 10 تا 20 پوند

قهوه بیرون بر: 2 تا 3 پوند

یک بطری نوشابه: 0.7 تا 2 پوند

1 لیتر شیر: 0.7 تا 1 پوند

یک قرص نان: 0.66 تا 15 پوند

12 عدد تخم مرغ: 1.3 تا 3 پوند

1 کیلو مرغ: 5 تا 10 پوند

1 کیلو گوشت قرمز: 5 تا 12 پوند

1 کیلو سیب: 1 تا 3 پوند

1 کیلو برنج سفید: 0.9 تا 2 پوند

از نظر قیمت رستوران و خواروبار، در ادامه لندن را با برخی از شهرهای بزرگ دنیا مقایسه کرده‌ایم.

رستوران‌های نیویورک 9 درصد گران‌تر و مواد غذایی در این شهر 41 درصد گران‌تر از لندن است.

رستوران‌های تورنتو 36 درصد ارزان‌تر ولی مواد غذایی در این شهر 7 درصد گران‌تر از لندن است.

رستوران‌های سیدنی 23 درصد ارزان‌تر ولی مواد غذایی در این شهر 26 درصد گران‌تر از لندن است.

رستوران‌های پاریس 16 درصد ارزان‌تر ولی مواد غذایی در این شهر 21 درصد گران‌تر از لندن است.

رستوران‌های دوبی 39 درصد ارزان‌تر و مواد غذایی در این شهر تقریباً هم قیمت لندن است.

نکاتی در مورد کاهش هزینه‌های غذا و رستوران در لندن

سوپرمارکت‌ها را بشناسید: در انگلیس، بسته به سطح درآمد شما سوپرمارکت‌های مختلفی وجود دارند. در میان گران‌ترین آن‌ها در لندن می‌توان به M&S، Waitrose، Whole Foods و Ocado اشاره کرد. در سطح میانی سوپرمارکت‌هایی مانند تسکو، سنزبریز و موریسونز وجود دارند. از جمله ارزان‌ترین سوپرمارکت‌ها می‌توان به Aldi، Lidl، ASDA و Iceland اشاره کرد.

رستوران‌های ارزان قیمت بروید: بسیاری از رستوران‌های زنجیره‌ای بزرگ مانند پیتزا اکسپرس، ناندوس و … معمولاً در وب سایت خود کد تخفیف قرار می‌دهند. همچنین با ثبت نام در لیست ایمیل یا دانلود اپ آن‌ها نیز کد تخفیف می‌توانید بگیرید.

همچنین در صورتی که قصد سفارش غذا از بیرون دارید، گزینه‌های زیادی پیش روی شما خواهند بود. در رده بالا مواردی مانند Deliveroo و Uber Eats قرار دارند. اپلیکیشن Just Eat هم می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

زندگی در لندن

هزینه حمل و نقل عمومی در لندن

هزینه حمل و نقل عمومی لندن جزء گران‌ترین‌های دنیاست. از آن جایی که در این شهر گزینه‌های زیادی همیشه پیش روی شما قرار دارد، انتخاب بهترین مورد همیشه کار سختی است.

تفاوت اصلی بین خدمات TFL (حمل و نقل برای لندن) و خدمات غیر TFL می‌باشد. سرویس‌هایی مانند The Tube، اورگراند، TFL ریل، DLR و اتوبوس‌ها همگی توسط TFL مدیریت می‌شوند. خدمات غیر TFL شامل قطارهایی هستند که گزینه اصلی حمل و نقل در جنوب لندن می‌باشند.

تقریباً در تمامی انواع حمل و نقل ریلی شما بر اساس مناطقی که بین آن‌ها تردد می‌کنید هزینه خواهید پرداخت. اتوبوس‌ها، تراموهاهای جنوب لندن و تله کابین همگی بدون در نظر گرفتن مسافت طی شده، یک هزینه مشخص دارند.

راه‌های کاهش هزینه حمل و نقل در لندن

در صورت امکان همیشه از Oyster Card یا کارت اعتباری برای پرداخت هزینه سفر استفاده کنید. این روش تقریباً همیشه ارزان‌ترین است. اگر قرار است به صورت منظم در یک مسیر مشخص روزانه سفر کنید، حتماً نیم نگاهی به خرید کارت‌های سفر ماهیانه یا سالیانه داشته باشید.

برای مسیرهای کوتاه، به جای قطار بهتر است از اتوبوس استفاده کنید. هزینه سفر با اتوبوس برای شما در این حالت بسیار ارزان‌تر خواهد بود، مخصوصاً اگر قرار است بین مناطق مختلف سفر کنید.

پیاده روی کنید! اگر در مرکز لندن هستید، پیاده روی می‌تواند یک روش بسیار خوب برای جابجایی محسوب شود و سریع‌تر از آن چیزی خواهد بود که فکرش را می‌توانید بکنید. علاوه بر این، پیاده روی یکی از بهترین روش‌ها برای دیدن و کشف کردن لندن است.

هزینه اینترنت در لندن

اینترنت در انگلیس یکی از مواردی است که هزینه آن کم‌تر از آمریکا، کانادا یا استرالیاست. در ادامه قیمت اینترنت یک ساله با دانلود نامحدود را از شرکت‌های مختلف آورده‌ایم. این قیمت‌ها مربوط به اوایل سال 2017 هستند.

شرکت اسکای: ماهانه 19 پوند (اینترنت استاندارد با سرعت تا 17 مگابیت)

شرکت تاک تاک: ماهانه 20 پوند (اینترنت استاندارد با سرعت تا 17 مگابیت)

شرکت BT: ماهانه 24.5 پوند (اینترنت استاندارد با سرعت تا 17 مگابیت)

شرکت ویرجین مدیا: ماهانه 32.25 پوند (فیبر با سرعت تا 50 مگابیت)

هزینه لباس، باشگاه و تفریح در لندن

شهر لندن آب و هوای معتدلی در فصل زمستان و تابستان دارد. دمای میانگین در ماه ژانویه 4 درجه سانتی گراد و در ماه جولای 17.5 درجه است. البته گاهی اوقات سال هوای شهر لندن بسیار گرم یا سرد هم می‌تواند بشود، ولی این آب و هوای خیلی سرد و گرم معمولاً خیلی دوام نمی‌آورند.

یک نکته دیگر در مورد زندگی در لندن این که گرچه در این شهر خیلی کم باران شدید می‌بارد، ولی به طور کلی لندن شهر پر بارانی است. از این رو بهتر است حتماً یک چتر و بارانی داشته باشید.

در ادامه برخی هزینه‌های متوسط لباس و دیگر اقلام شخصی را آورده‌ایم:

یک جفت شلوار جین: 45 تا 85 پوند

لباس تابستانی: 20 تا 50 پوند

کفش کتانی: 50 تا 90 پوند

کفش رسمی: 50 تا 120 پوند

ویزیت کوتاه پزشکی (15 دقیقه): 69 پوند

اسپری بدن: 2 پوند

شامپو: 4 پوند

دستمال توالت (4 رول): 1.75 پوند

عضویت باشگاه: ماهانه 63 پوند

بلیت سینما: 12 پوند

مشاوره اقامت انگلیس

هزینه خودرو و رانندگی در لندن

مانند دیگر بخش‌های انگلیس، لندنی‌ها نیز در سمت چپ خیابان رانندگی می‌کنند. البته، فقط 54 درصد لندنی‌ها خودرو دارند و طی سال‌های اخیر تعداد آن‌ها کم‌تر نیز شده است. بخشی از علت این موضوع به گران بودن رانندگی در لندن برمی گردد.

اگر بین 7 صبح تا 6 عصر دوشنبه تا جمعه در مرکز لندن بخواهید رانندگی کنید، روزانه باید 11.5 پوند هزینه طرح ترافیک باید بپردازید. علاوه بر آن، باید 10 پوند هزینه آلایندگی نیز در صورتی که خودروی شما حداقل استانداردهای آلایندگی را نداشته باشد پرداخت کنید.

اگر از داخل انگلیس به لندن مهاجرت می‌کنید، قادر خواهید بود با گواهینامه فعلی خود رانندگی کنید، ولی حتماً باید آدرس خود را به روزرسانی نمایید.

اگر گواهینامه رانندگی خارجی دارید و می‌خواهید با آن گواهینامه انگلیسی دریافت کنید، پروسه مذکور را از اینجا می‌توانید شروع نمایید. البته باید ثابت کنید که گواهینامه رانندگی خود را با یک خودروی دنده دستی تهیه کرده‌اید. اگر امکان ثابت کردن این موضوع وجود نداشته باشد، صرفاً گواهینامه رانندگی با خودروی اتومات در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در ادامه به برخی از هزینه‌های مالکیت و استفاده از خودرو در بیرمنگام اشاره خواهیم کرد:

در ادامه به برخی از هزینه‌های مالکیت و استفاده از خودرو در لندن اشاره خواهیم کرد:

قیمت یک دستگاه فولکس واگن گلف: 19 هزار پوند

قیمت یک لیتر بنزین: 1.15 پوند

هزینه سند خودرو: 55 پوند (یک بار)

هزینه معاینه فنی برای خودروهای بالای سه سال: 54.85 پوند

راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های رانندگی در لندن

اشتراک سواری: برای کاهش هزینه‌های رانندگی در شهر لندن می‌توانید از خدمات اشتراک سواری استفاده کنید. در واقع استفاده از این خدمات یکی از بهترین روش‌ها برای رانندگی بدون نیاز به داشتن خودرو است.

تاکسی: بسیاری از اوقات گرفتن یک تاکسی می‌تواند بسیار ارزان‌تر از رانندگی با خودروی شخصی در لندن برایتان تمام شود. ولی اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید، از تاکسی‌های مشکی استفاده نکنید. به جای آن‌ها می‌توانید از اوبر و شرکت‌های تاکسی محلی سرویس بگیرید.

هزینه مالیات در لندن

از نظر هزینه‌های انواع مالیات پرداختی، در شهر لندن شما همان میزان مالیات مانند دیگر شهرهای انگلیس پرداخت خواهید کرد.

بسیاری از کالاها و خدماتی که در لندن فروخته می‌شوند مالیات بر ارزش افزوده‌ای معادل 20 درصد دارند. هزینه این مالیات در قیمت اعلامی معمولاً لحاظ می‌شود.

چه مالک خانه خود یا مستأجر باشید، بایستی مالیات شهرداری را بسته به محل زندگی خود پرداخت کنید.

منطقه وست مینستر پایین‌ترین میزان مالیات شهرداری را در لندن داشته و گران‌ترین آن‌ها مربوط به منطقه کینگستون آپون تیمز است. میزان مالیات بستگی به این دارد که خانه شما در کدام دسته قرار می‌گیرد. میزان این مالیات می‌تواند بین 450 تا بالای 3 هزار پوند در سال متفاوت باشد.

همچنین اگر قصد خرید یک خانه یا آپارتمان را در لندن داشته باشید، بایستی مالیات تمبر پرداخت نمایید. در حالی که هیچ مالیاتی روی 125 هزار پوند اولیه ارزش خانه شما وجود ندارد، ولی نرخ مالیات تا 12 درصد روی یک خانه با ارزش بالای 1.5 میلیون پوند می‌تواند افزایش پیدا کند.

هزینه پرواز از لندن

اگر برای زندگی در لندن به این شهر مهاجرت کنید، در ادامه لیست هزینه بلیت هواپیما به شهرهای بزرگ دنیا را آورده‌ایم. تمامی بلیت‌ها یک طرفه هستند.

نیویورک: 145 پوند

لس آنجلس: 157 پوند

تورنتو: 157 پوند

ونکوور: 225 پوند

دوبی: 70 پوند

سیدنی: 348 پوند

ملبورن: 331 پوند

کیپ تاون: 279 پوند

هنگ‌کنگ: 228 پوند

مهاجرت به لندن به تنهایی

مهاجرت به لندن به تنهایی می‌تواند بسیار ترسناک باشد، مخصوصاً از آن جایی که اگر آشنایی در این شهر نداشته باشید، لندن می‌تواند یک شهر بسیار غریب برای شما باشد. در ادامه برخی نکات برای آشنا شدن با افراد جدید در لندن آورده‌ایم:

جلسات همگانی: در لندن گروه‌های Meetup بسیاری فعالیت می‌کنند که آن‌ها را می‌توانید در وب سایت Meetup.com پیدا کنید. در این سایت گروه‌های مختلفی از کوهنوردی و پیاده روی گرفته تا باشگاه‌های کتابخوانی و کلوب های شبانه وجود دارند. حتی اگر در این سایت گروهی متناسب با خواسته خود پیدا نکردید، می‌توانید خودتان یک گروه بسازید. لندن با جمعیت 8.6 میلیون خود، قطعاً کسی را در خود دارد که بتوانید با او آشنا شوید.

زندگی در لندن

کلوب های اجتماعی: مانند مورد قبلی، در کلوب های اجتماعی می‌توانید با پرداخت هزینه ماهیانه عضو گروه‌های مختلفی شوید.

بارها: بارها همیشه در لندن به عنوان قطب فعالیت‌های اجتماعی شناخته شده‌اند، ولی اهمیت آن‌ها طی سال‌های اخیر اندکی کم شده است. با این حال، هنوز هم افراد بسیاری در این مراکز دور هم جمع می‌شوند و بارها را می‌توان محلی فوق العاده مناسب برای آشنایی با افراد جدید به حساب آورد.

مهاجرت به لندن با خانواده

لندن با داشتن موزه‌های رایگان، مزرعه‌های شهری و پارک‌های مختلف محلی بسیار مناسب برای بزرگ کردن کودکان محسوب می‌شود. البته، مهاجرت با کودکان هیچ وقت کار راحتی نیست، ولی به طور کلی این توصیه‌ها را به شما داریم:

Ofsted: اداره استانداردهای آموزشی انگلیس بوده و تمامی مدارس این کشور را رتبه بندی می‌کند. شما می‌توانید گزارش‌های آن‌ها را از این لینک بررسی کرده و سپس نسبت به انتخاب مدرسه برای فرزند خود اقدام کنید.

کاملاً در مورد لندن تحقیق کنید: قبل از مهاجرت به لندن با خانواده، بایستی موارد مختلفی را در مورد این شهر بررسی کرده و ببینید آیا با بودجه شما هم خوانی دارد یا نه.

مهاجرت به لندن برای کار

مهاجرت کاری به لندن یکی از دلایل اصلی و مهم انتخاب این شهر توسط مهاجران، مخصوصاً جوانان می‌باشد. گرچه مهاجرت به لندن بدون داشتن شغل هم امکان پذیر است، ولی با توجه به هزینه‌های بالای زندگی در این شهر، ما آن را به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌کنیم.

با این حال، برخلاف برگزیت، اقتصاد لندن بسیار خوب بوده و شغل‌های زیادی در این شهر وجود دارند.

در ادامه برخی مواردی را مطرح می‌کنیم که قبل از مهاجرت کاری به لندن باید مد نظر قرار بدهید:

اجازه کار: زمانی که یک جاب آفر در لندن دریافت می‌کنید، از شما پرسیده خواهد شد که آیا اجازه کار در انگلیس را دارید یا نه. به عنوان یک ایرانی، شما باید ویزای کار و همچنین کپی پاسپورت خود را ارائه کنید.

درآمد ماهانه: در حالی که به طور کلی درآمد در لندن بیشتر از دیگر شهرهای انگلیس است، ولی همیشه میزان درآمد در این شهر بیشتر از دیگر شهرهای بزرگ دنیا نیست. البته با توجه به هزینه‌های زندگی در لندن که به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توانید متوجه شوید که آیا مهاجرت به لندن می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد یا نه.

چگونه یک شغل در لندن پیدا کنیم: اگر می‌خواهید قبل از مهاجرت به لندن شغل خود را پیدا کنید، ولی مطمئن نیستید از کجا به دنبال آن بگردید سایت‌هایی مانند مانستر، Total Jobs، گام تری، Reed و گاردین جابز می‌توانند به شما کمک کنند.

نظر شما در مورد زندگی در لندن چیست؟ اگر روزی به انگلیس مهاجرت کنید، دوست دارید در کدام شهر از این کشور زیبا زندگی نمایید؟

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت