خیلی از مردم هنوز به بیرمنگام به چشم یک شهر صنعتی و نه چیزی دیگر نگاه می‌کنند. امروزه به عنوان دومین شهر بزرگ انگلیس بعد از لندن، بیرمنگام به شهری بسیار خوب با فرهنگی غنی و فرصت‌های بسیار تبدیل شده و در حال پذیرش کسب و کارهای مختلف از خود انگلیس و همچنین سایر کشورهای دنیاست. در این مطلب سیمرغ سفر شما را با تمام آن چه باید در مورد زندگی در بیرمنگام بدانید آشنا خواهیم کرد. لازم به ذکر است مجموعه سیمرغ سفر علاوه بر دفتر تهران، در دفتر شهر بیرمنگام خود نیز آماده ارائه تخصصی خدمات ویزای انگلیس و مهاجرت به شما عزیزان است.

نکاتی در مورد بیرمنگام

جمعیت 1 میلیون و 111 هزار و 307 نفر (تخمین سال 2017)، 3.8 میلیون نفر در منطقه Greater Metropolitan و نخستین شهر انگلیس از نظر تنوع قومی و نژادی.

زبان رسمی انگلیسی، زبان‌های بسیاری در این شهر شامل اردو، پنجابی، بنگالی و غیره وجود دارند.

سرانه تولید ناخالص داخلی 46 هزار و 296 دلار آمریکا

جمعیت جوان 45.7 درصد از جمعیت شهر بیرمنگام زیر 30 سال است.

واحد پول پوند استرلینگ یا پوند بریتانیا £

چرا زندگی در بیرمنگام؟

سؤال بهتر می‌تواند «چرا که نه؟” باشد. به عنوان دومین شهر بزرگ انگلیس، بیرمنگام این روزها به مقصد مهاجران بسیاری تبدیل شده است. اگر به هر دلیلی لندن انتخاب شما نیست و همچنان دوست دارید فعالیت حرفه‌ای خود را به بهترین شکل ادامه دهید، قطعاً بیرمنگام می‌تواند همه نیازهای شما را پاسخ دهد. بیرمنگام نه تنها بزرگ‌ترین شهر بعد از لندن محسوب می‌شود، بلکه دومین اقتصاد شهری بزرگ انگلیس را نیز داشته و تولید ناخالص داخلی آن برابر با 121 میلیارد پوند است.

زندگی در بیرمنگام

در طول انقلاب صنعتی بود که بیرمنگام توانست پیشرفت فوق العاده ای داشته باشد و از آن زمان تاکنون موفق شده جایگاه خود را نیز حفظ کند. اغلب از بیرمنگام با عنوان اولین شهر صنعتی دنیا یاد می‌شود و اکنون با رشد بخش خدماتی در این شهر، بیرمنگام به قطب بزرگ خرده فروشی، حمل و نقل و بسیاری بخش‌های دیگر در اروپا تبدیل شده است. این شهر همچنین بزرگ‌ترین مرکز تحصیلات تکمیلی بعد از لندن با شش دانشگاه محسوب می‌شود و سالانه میزبان دانشجویان بسیاری از سراسر دنیاست.

در حالی که بیرمنگام شهر بزرگی محسوب می‌شود، ولی مرکز شهر آن کوچک بوده و رفت و آمد بسیار راحت است. به لطف سیستم حمل و نقل عمومی بسیار خوب متشکل از قطار، تراموا، اتوبوس و تاکسی شما مشکلی از این بابت در بیرمنگام نخواهید داشت. در طی بازسازی‌های بعد از جنگ جهانی، منابع زیادی روی زیرساخت‌های شهر سرمایه گذاری شده و امروزه شاهد خیابان‌ها و ساختمان‌هایی زیبا در کنار فضاهای سبز بسیار خوب در این شهر هستیم.

فرصت‌های شغلی در بیرمنگام

به طور کلی، در شهری به بزرگی بیرمنگام هزاران فرصت شغلی وجود خواهد داشت. جالب است بدانید در انگلیس به بیرمنگام لقب «شهر هزار تجارت» داده‌اند. بیرمنگام در بریتانیا بزرگ‌ترین مرکز استخدام در مشاغل دولتی، آموزش و سلامت بعد از لیدز، دومین مرکز بزرگ بعد از لندن در مشاغل مالی و اقتصادی و دیگر خدمات تجاری است. گرچه فقط 8 درصد اقتصاد این شهر را تولید و مهندسی تشکیل می‌دهد، ولی شرکت‌های فعال در این زمینه 100 هزار شغل ایجاد کرده‌اند. بیرمنگام همچنین بازار بیمه بسیار بزرگی داشته و هزاران شرکت بزرگ و کوچک در این صنعت فعالیت می‌کنند. از دیگر سگمنت های بزرگ این شهر می‌توان به بخش حقوقی، بانک‌ها، شرکت‌های مشاوره مدیریتی و بسیار دیگر اشاره کرد.

هزینه‌های زندگی در بیرمنگام

اگر قصد مهاجرت به شهر بیرمنگام را دارید، ما در این بخش از مطلب زندگی در بیرمنگام به طور بسیار دقیق تمامی هزینه‌های زندگی در بزرگ‌ترین شهر انگلیس بعد از لندن را برای شما توضیح داده‌ایم. لطفاً در ادامه مطلب با سیمرغ سفر همراه باشید.

هزینه اثاث کشی به بیرمنگام

از آن جایی که شهر بیرمنگام تقریباً در مرکز انگلیس واقع شده، جابجا شدن از دیگر شهرهای این کشور به بیرمنگام معمولاً هزینه زیادی ندارد. البته به دلیل نداشتن بندر اختصاصی، هزینه‌های جابجایی اثاثیه از کشورهای خارجی به بیرمنگام می‌تواند اندکی گران‌تر باشد.

زندگی در بیرمنگام

هزینه مسکن در بیرمنگام

در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ دنیا، قیمت خانه و آپارتمان در بیرمنگام منطقی است. قیمت‌ها بسته به منطقه تفاوت‌های زیادی با هم دارند، در ادامه به صورت جزئی‌تر قیمت ماهانه اجاره مسکن در بیرمنگام را بسته به منطقه آورده‌ایم.

قیمت اجاره ماهانه مسکن در بیرمنگام

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: +550 پوند

آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر: +340 پوند

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: +900 پوند

آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر: +650 پوند

قیمت خرید مسکن در بیرمنگام

قیمت خرید مسکن در مرکز شهر به ازای هر متر مکعب: 2850 پوند

زندگی در بیرمنگام انگلیس

مقایسه هزینه مسکن در بیرمنگام

در ادامه قیمت اجاره ماهیانه در شهر بیرمنگام را با دیگر شهرهای بزرگ دنیا مقایسه کرده‌ایم.

لندن 170.9 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

نیویورک 283.04 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

لس آنجلس 155.39 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

تورنتو 55.66 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

سیدنی 153.95 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

پاریس 60.064 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

دوبی 181.17 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

چگونه در هزینه مسکن در بیرمنگام صرفه جویی کنیم

زندگی با هم خانه داخل شهر بیرمنگام خانه‌های ویلایی بسیاری وجود دارند که به صورت اشتراکی چند نفر هم خانه داخل آن زندگی می‌کنند. در چنین خانه‌های شما اتاق خود را می‌توانید داشته باشید و اگر به دنبال گزینه ارزان‌تری حتی هستید، امکان اشتراک اتاق خواب نیز وجود دارد. حمام و دستشویی نیز به صورت مشترک استفاده می‌شود. امکان زندگی با هم خانه در آپارتمان‌های مختلفی نیز وجود دارد. برای پیدا کردن هم خانه پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به وب سایت Gumtree بیرمنگام، SpareRoom یا Easyroommate بیندازید.

قیمت‌های مختلف در مناطق مختلف مانند همه شهرهای دنیا، در بیرمنگام نیز مناطق گران و ارزان وجود دارد. محله‌هایی مانند Sutton Coldfield و Solihull  جزء گران‌ترین مناطق بیرمنگام محسوب می‌شوند. برخی محله‌ها مانند Edgbaston و Mosely قیمت‌های معقول‌تری دارند و در سال 2015، محله Mosely این شهر به عنوان بهترین منطقه برای زندگی در انگلیس توسط مردم انتخاب شد. این منطقه پر از خانه‌های ویلایی انگلیسی، خیابان‌هایی سرسبز و پارک‌هایی زیباست. محله‌های Kings Heath، Selly Oak و Bourneville قیمت ارزان‌تری داشته و به دانشگاه بیرمنگام و دیگر مؤسسات آموزش عالی شهر نزدیک‌تر هستند. در مرکز شهر هم می‌توانید مجتمع‌های مسکونی نوساز گران و آپارتمان‌های قدیمی مختلفی را با قیمت مناسب پیدا کنید.

زندگی در بیرمنگام بریتانیا

هزینه غذا، خواربار و رستوران در بیرمنگام

بیرمنگامی‌ها عاشق غذاهای سنتی این شهر هستند و به لطف ملیت‌های مختلف ساکن، تنوع غذایی بسیار خوب و همچنین رستوران‌های مختلفی را می‌توانید در بیرمنگام پیدا کنید. البته باید توجه کرد که با توجه به کاهش ارزش پوند طی سال‌های اخیر، غذاهای وارداتی اندکی افزایش قیمت داشته‌اند و از سویی دیگر، قیمت رستوران‌ها نیز کمی بالاتر رفته است.

رستوران‌های ارزان: 8 تا 16 پوند

قهوه بیرون بر: 1.7 تا 3 پوند

یک بطری نوشابه: 0.7 تا 15 پوند

1 لیتر شیر: 0.5 تا 1 پوند

یک قرص نان: 0.62 تا 1.2 پوند

12 عدد تخم مرغ: 1.25 تا 2.35 پوند

1 کیلوگرم گوشت مرغ: 4 تا 5.9 پوند

1 کیلوگرم گوشت گوساله: 5 تا 10 پوند

1 کیلوگرم سیب: 1 تا 3 پوند

1 کیلوگرم برنج: 0.6 تا 2 پوند

مقایسه قیمت غذا و رستوران در بیرمنگام با دیگر شهرهای بزرگ دنیا

رستوران‌های نیویورک 46 درصد گران‌تر و مواد غذایی در این شهر 93 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

رستوران‌های تورنتو 1.78 درصد گران‌تر و مواد غذایی در این شهر 23 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

رستوران‌های سیدنی 9 درصد گران‌تر و مواد غذایی در این شهر 54 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

رستوران‌های پاریس 15 درصد گران‌تر و مواد غذایی در این شهر 45 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

رستوران‌های دوبی 4 درصد گران‌تر و مواد غذایی در این شهر 12 درصد گران‌تر از بیرمنگام است.

نکاتی در مورد کاهش هزینه‌های غذا و رستوران در بیرمنگام

سوپرمارکت‌ها را بشناسید: در انگلیس سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره ای زیادی با توجه به بودجه وجود دارد. اگر برای این بخش بودجه خوبی دارید فروشگاه‌هایی مانند M&S، Waitrose و Ocado (فقط آنلاین) برای شما مناسب خواهد بود. اگر بودجه‌تان کم‌تر است، سوپرمارکت‌هایی مثل تسکو، Sainsbury و موریسونز را به شما پیشنهاد می‌کنیم. از جمله ارزان‌ترین سوپرمارکت‌ها می‌توان به Aldi، Lidl، ASDA و Iceland اشاره کرد.

پیدا کردن رستوران‌های ارزان: وب سایت‌های TimeOut، TripAdvisor و The Guardian همگی صفحات راهنمای خوبی برای پیدا کردن رستوران‌های ارزان در شهر بیرمنگام دارند و همه چیز از غذاهای هندی گرفته تا مکزیکی را آن جا می‌توانید به قیمت مناسب پیدا کنید.

هزینه حمل و نقل در بیرمنگام

شهر بیرمنگام سیستم حمل و نقل فوق العاده ای متشکل از اتوبوس، قطار و مترو دارد. به کمک وب سایت Network West Midlands شما می‌توانید برنامه ریزی مسیر سفر، زمان بندی و حتی خرید بلیت را به صورت آنلاین انجام دهید. این شبکه دقیقاً در قلب کشور انگلیس و در مرکز شبکه جاده‌ای و ریلی این کشور واقع شده است.

مشاوره اقامت انگلیس

در ادامه برخی هزینه‌های بلیت را به عنوان مثال مطرح خواهیم کرد.

بلیت تکی بزرگ سال مترو میدلند: 2.6 پوند

بلیت یک روزه برای استفاده از اتوبوس، تراموا و قطار: 8.5 پوند

بلیت یک ماهه برای استفاده از اتوبوس، تراموا و قطار: 85 پوند

بلیت فرست کلاس ماهانه: 125.5 پوند

بلیت یک ساله برای استفاده از اتوبوس، تراموا و قطار: 1020 تا 1510 پوند

چگونه در هزینه‌های حمل و نقل عمومی در بیرمنگام صرفه جویی کنیم

در صورت استفاده از طرح Swift Pay As You Go قیمت بلیت روزانه شما فقط 8.30 پوند خواهد بود.

در صورت خرید بلیت Network Daytripper بعد از ساعت 9.30 هزینه سفر شما 6.60 پوند می‌شود.

خرید دوچرخه شبکه بسیار خوبی از خطوط ویژه دوچرخه سواری در کل شهر بیرمنگام وجود دارد. با توجه به این که بیرمنگام خیلی بزرگ نیست، دوچرخه سواری می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

هزینه اینترنت در بیرمنگام

در ادامه قیمت اینترنت یک ساله با دانلود نامحدود را از شرکت‌های مختلف آورده‌ایم. این قیمت‌ها مربوط به اوایل سال 2017 هستند.

شرکت اسکای: ماهانه 19 پوند (اینترنت استاندارد با سرعت تا 17 مگابیت)

شرکت تاک تاک: ماهانه 20 پوند (اینترنت استاندارد با سرعت تا 17 مگابیت)

شرکت BT: ماهانه 24.5 پوند (اینترنت استاندارد با سرعت تا 17 مگابیت)

شرکت ویرجین مدیا: ماهانه 32.25 پوند (فیبر با سرعت تا 50 مگابیت)

هزینه لباس، باشگاه و تفریح در بیرمنگام

آب و هوای بیرمنگام معتدل بوده و میانگین دمای هوا در فصل تابستان 17 درجه سانتی گراد می‌باشد. ماه فوریه سردترین ماه سال بوده و میانگین دما به 3 درجه سانتی گراد می‌رسد. ژانویه نیز به عنوان پربارش ترین ماه سال بوده و به طور میانگین 70 میلی متر باران و برف می‌بارد. مانند بسیاری از شهرهای دیگر انگلیس، اکثر اوقات امکان بارش باران وجود داشته، بنابراین بهتر است همیشه چتر یا ژاکت ضد آب همراه خود داشت باشید. در ادامه برخی قیمت‌های لباس و دیگر موارد را آورده‌ایم.

یک جفت شلوار جین: 38 تا 70 پوند

لباس تابستانی: 20 تا 40 پوند

کفش کتانی: 45 تا 75 پوند

کفش رسمی: 35 تا 65 پوند

اسپری بدن: 2 پوند

شامپو: 4 پوند

دستمال توالت (4 رول): 1.75 پوند

عضویت باشگاه ورزشی: 20 تا 30 پوند ماهانه

بلیت سینما: 7 تا 9.5 پوند

زندگی در بیرمنگام

هزینه خودرو و رانندگی در بیرمنگام

در بیرمنگام و به طور کلی انگلیسی، همه از سمت چپ خیابان و جاده رانندگی می‌کنند. رانندگی در بیرمنگام به طور کلی راحت بوده، ولی هزینه پارکینگ بالاست. اگر از داخل انگلیس به بیرمنگام مهاجرت می‌کنید، قادر خواهید بود با گواهینامه فعلی خود رانندگی کنید، ولی حتماً باید آدرس خود را به روزرسانی نمایید. اگر گواهینامه رانندگی خارجی دارید و می‌خواهید با آن گواهینامه انگلیسی دریافت کنید، پروسه مذکور را از اینجا می‌توانید شروع نمایید. البته باید ثابت کنید که گواهینامه رانندگی خود را با یک خودروی دنده دستی تهیه کرده‌اید. اگر امکان ثابت کردن این موضوع وجود نداشته باشد، صرفاً گواهینامه رانندگی با خودروی اتومات در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در ادامه به برخی از هزینه‌های مالکیت و استفاده از خودرو در بیرمنگام اشاره خواهیم کرد:

قیمت یک دستگاه فولکس واگن گلف: 16 هزار پوند

قیمت یک لیتر بنزین: £1.101.1 پوند

هزینه سند خودرو: 55 پوند (یک بار)

دیگر هزینه‌ها: هزینه معاینه فنی برای خودروهای بالای سه سال 54.85 پوند

راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های رانندگی در بیرمنگام

استفاده از خدمات اشتراک سواری یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های این چنینی در بیرمنگام است. گاهی اوقات استفاده از تاکسی می‌تواند بسیار ارزان‌تر باشد، مخصوصاً اگر کل روز باید خودرو را در جایی پارک کنید. از خدمات شرکت اوبر نیز با هزینه‌های معقول می‌توان استفاده کرد.

هزینه مالیات در بیرمنگام

بدون توجه به محل زندگی، در انگلیس شما میزان مالیات یکسانی را باید پرداخت کنید. مالیات فروش که مالیات ارزش افزوده هم نامیده می‌شود در انگلیس 20 درصد بوده و روی اکثر کالاها و خدمات در این کشور اضافه می‌شود. برخلاف بعضی از کشورها، این مالیات همیشه در قیمت اصلی محاسبه می‌شود. چه خانه‌ای را بخرید یا اجاره کنید، بسته به اندازه خانه مذکور و محله‌ای که در آن واقع شده، مشمول مالیات خواهید بود. در مورد این مالیات در وب سایت Birmingham Tax می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. نهایتاً اگر قصد خرید یک خانه یا آپارتمان را در بیرمنگام داشته باشید، بایستی مالیات تمبر پرداخت نمایید. در حالی که هیچ مالیاتی روی 125 هزار پوند اولیه ارزش خانه شما وجود ندارد، ولی نرخ مالیات تا 12 درصد روی یک خانه با ارزش بالای 1.5 میلیون پوند می‌تواند افزایش پیدا کند.

مهاجرت به بیرمنگام با خانواده

بیرمنگام برای زندگی خانوادگی شهر بسیار خوبی است. در این شهر پارک‌های زیادی وجود داشته و فعالیت‌های سرگرمی و اوقات فراغت زیادی برای کودکان یافت می‌شود. در اطراف بیرمنگام همچنین مکان‌های گردشگری و تاریخی بسیاری وجود دارد. در این شهر همچنین کلاس‌ها و برنامه‌های ویژه‌ای هم برای تمامی اعضای خانواده می‌توانید پیدا کنید.

مهاجرت به بیرمنگام برای کار

مهاجرت کاری به بیرمنگام یکی از دلایل اصلی انتخاب این شهر توسط مهاجران می‌باشد. پیشنهاد می‌شود قبل از مهاجرت به این شهر حتماً پیشنهادهای شغلی فیلد کاری خود را بررسی کرده و بعد از استخدام وارد این شهر شوید. در این شهر فرصت‌های شغلی بسیاری وجود دارد، البته از این نظر بیرمنگام با لندن قابل مقایسه نیست. در ادامه برخی مواردی را مطرح می‌کنیم که قبل از مهاجرت کاری به بیرمنگام باید مد نظر قرار بدهید:

حقوق ماهیانه: حقوق ماهیانه در بیرمنگام به اندازه لندن و دیگر شهرهای بزرگ دنیا بالا نیست. البته با توجه به هزینه‌های کم‌تر زندگی در این شهر که به آن‌ها اشاره کردیم، از درآمد بیشتر شهرهای دیگر در مقایسه با بیرمنگام شاید بتوان چشم پوشی کرد.

چگونه یک شغل در بیرمنگام پیدا کنیم: اگر می‌خواهید قبل از مهاجرت به این شهر شغل خود را پیدا کنید، ولی مطمئن نیستید از کجا به دنبال آن بگردید سایت‌هایی مانند مانستر، Total Jobs، Gumtree و ایندید می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند.

زندگی در بیرمنگام

موزه‌های بیرمنگام

با داشتن برخی گالری‌ها و موزه‌های فوق العاده جذاب، زندگی در بیرمنگام برای علاقه مندان به هنر و تاریخ بسیار جذاب است. دو گالری هنری اصلی این شهر Birmingham Museum و Art Gallery هستند. همچنین موسسه هنرهای زیبای Barber در پردیس دانشگاه بیرمنگام واقع شده است. بازدید از موزه Thinktank می‌توانند برای کودکان و نوجوانان بسیار جذاب باشد و بازدید آکواریوم Sea Life را نیز به همه پیشنهاد می‌کنیم. اگر فرزند دارید در بیرمنگام حتماً سری به Cadbury World بزنید.

خرید در بیرمنگام

اگر بیرمنگام را می‌شناسید، احتمالاً در مورد بازار بزرگ  جذاب بول رینگ این شهر هم چیزهایی شنیده‌اید. این مرکز خرید در مساحتی 1 میلیون و 300 هزار فوت مکعبی یکی از مراکز خرید اصلی این شهر محسوب می‌شود. شما برای خرید همچنین می‌توانید به Brindleyplace، The Mailbox و Grand Central نیز مراجعه کنید که مدت زیادی نیست افتتاح شده و دقیقاً کنار ایستگاه قطار قرار دارد. اگر علاقه‌ای به مراکز خرید لوکس ندارید، بیرمنگام برخی بازارها و فروشگاه‌های مناسب شما مخصوصاً در Custard Factory دارد.

ورزش در بیرمنگام

سال‌ها پیش، شهر بیرمنگام سه تیم فوتبال در لیگ برتر انگلیس داشت. این روزها گرچه دیگر خبری از سه تیم در لیگ برتر نیست، ولی در حال حاضر دو تیم بیرمنگام و استون ویلا نماینده‌های این شهر در لیگ برتر بوده و از قدیمی‌ترین باشگاه‌های فوتبال این کشور محسوب می‌شوند. جالب است بدانید بازی تنیس در قرن نوزدهم میلادی در باشگاه Lawn Tennis Society شهر بیرمنگام اختراع شده است.

دفتر اصلی فدراسیون دو و میدانی انگلیس در استادیوم الکساندر شهر بیرمنگام واقع شده و جالب است بدانید همین استادیوم سال 2018 میزبان مسابقات جهانی داخل سالن بوده و در سال 2022 مسابقات کشورهای مشترک المنافع قرار است در آن برگزار شود. در شهر بیرمنگام ورزش کریکت نیز بسیار محبوب بوده و برخی از معروف‌ترین کریکت بازهایی تاریخ انگلیس را تربیت کرده است.

فاصله بیرمنگام تا شهرهای مختلف انگلیس چقدر است؟

بیرمنگام یکی از مهم‌ترین قطب های حمل و نقل در انگلیس محسوب می‌شود و از طریق جاده، ریل، هوا و حتی کانال‌ها به شهرهای دیگر متصل است. به همین دلیل، رفت و آمده از بیرمنگام و به آن کار بسیار راحتی می‌باشد. شهر لندن با قطار Virgin در فاصله 1 ساعت و 25 دقیقه‌ای بیرمنگام قرار گرفته و از طریق اتوبان M40، طی دو ساعت می‌توانید به پایتخت سفر کنید.

دیگر شهرهای Midlands شامل ولورهمپتون، کاونتری، دربی، ناتینگهام و بلک کانتری همگی در فاصله کم‌تر از یک ساعتی بیرمنگام قرار دارند. قطارهای Virgin به شهرهای دورتر مانند گلاسگو و ادینبرا در اسکاتلند سرویس دارند و قطارهای Cross Country شما را به شهرهای مختلف ولز خواهند برد. با یک قطار از مرکز شهر، طی فقط ده دقیقه می‌توانید به فرودگاه بین المللی بیرمنگام بروید. از این فرودگاه به بسیاری از شهرهای دنیا از جمله نیویورک، دوبی، پاریس و مادرید پرواز وجود دارد.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - اقامت ،مهاجرت ، ویزا