اگر کسی که قصد ازدواج با وی را دارید یک شهروند انگلیس است و شما نیز قصد مهاجرت به این کشور را دارید، ممکن است بتوانید موفق به اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج شوید. برای این که بتوانید از طریق ازدواج تابعیت انگلیس را بگیرید یک سری شرایط و الزامات وجود دارد که باید حتماً آن‌ها را داشته باشید، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود حتماً از کمک وکلای تخصصی مهاجرت انگلیس شرکت سیمرغ سفر در دفتر تهران و بیرمنگام استفاده کنید. سیمرغ سفر تاکنون پرونده‌های زیادی در زمینه اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج داشته و به افراد زیادی برای دریافت پاسپورت انگلیس کمک کرده است، ما بسیار خوشحال خواهیم شد اگر بتوانیم شما را نیز در این مسیر یاری نماییم. در ادامه مطلب لطفاً با سیمرغ سفر همراه باشید.

چه کسانی می‌توانند برای اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج اقدام کنند؟

شما می‌توانید برای اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج اقدام کنید اگر با یک فرد انگلیسی ازدواج کرده‌اید یا پیوند مدنی دارید. شما همچنین باید:

بالای 18 سال سن داشته باشید.

طی سه سال اخیر در انگلیس زندگی کرده و طی این دوره غیبت بیش از حد نداشته باشید.

حق شهروندی indefinite leave to remain یا اقامت دائمی انگلیس را دریافت کرده‌اید.

شما باید ثابت کنید که:

می‌توانید انگلیسی را در سطح منطقی صحبت کنید.

شما دقیقاً قبل از روزی که وزارت کشور انگلیس پرونده شما را دریافت می‌کند به مدت دقیقاً سه سال در انگلیس زندگی کرده‌اید.

در آزمون Life in the UK قبول شده‌اید.

در طول 10 سال اخیر تا تاریخ ارائه پرونده دریافت تابعیت انگلیس با نقض قوانین مهاجرت در انگلیس زندگی نکرده‌اید.

شخصیت خوبی دارید.

اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج

سیمرغ سفر چگونه می‌تواند شما را کمک کند؟

متخصصین مهاجرت انگلیس سیمرغ سفر می‌توانند شما را در تمام طول پروسه اخذ اقامت انگلیس از طریق ازدواج کمک و راهنمایی کنند. ما در تمامی مراحل و قدم‌های مسیر مهاجرتی شما را راهنمایی و کمک خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم پرونده شما به دلیل قصور یا مشکلات فنی ریجکت نشود.

چرا سیمرغ سفر را انتخاب کنیم؟

اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج گاهی اوقات می‌تواند یک پروسه استرس زا و نگران کننده باشد. به همین دلیل، داشتن مشاور حقوقی تخصصی در این زمینه بسیار کمک کننده خواهد بود. سیمرغ سفر در زمینه مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج دانش و تخصص حقوقی بسیار خوبی داشته و متخصصان ما راهنمایی‌های خوب و کاملی در زمینه سیاست‌ها و رویه‌های وزارت کشور انگلیس، قوانین مرتبط با این نوع مهاجرت و به طور کلی قوانین ازدواج در انگلیس در اختیار شما قرار خواهند داد. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا پرونده شما بالاترین شانس موفقیت را داشته باشد.

مشاوره اقامت انگلیس

چگونه از طریق ازدواج می‌توانیم اقامت انگلیس را دریافت کنم؟

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج یکی از بهترین روش‌ها برای کسانی است که دوست دارند در کنار همسر خود در انگلیس زندگی کنند. زمانی که تابعیت انگلیس را بگیرید، شما قادر خواهید بود بدون محدودیت‌های مهاجرتی در این کشور زندگی، تحصیل و کار کنید. همان طور که قبلاً اشاره شد بار دیگر باید تاکید کنیم که این مسیر مهاجرت به انگلیس تنها برای کسانی است که با یک فرد انگلیسی ازدواج کرده یا وارد یک پیوند مدنی شده‌اند و همچنین اجازه اقامت دائم تا حداقل سه سال را در این کشور دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات مشاوره‌ای ما در زمینه مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج با تیم وکلای مهاجرت سیمرغ سفر تماس بگیرید.

آیا شما می‌توانید اقامت انگلیس را از طریق ازدواج به دست بیاورید؟

مطابق قانون تابعیت انگلیس، ازدواج کردن یا وارد پیوند مدنی شدن با یک فرد انگلیسی به صورت خودکار شهروندی انگلیس را برای شما به ارمغان نخواهد آورد. اگر قصد دارید که نهایتاً در کنار همسر خود در انگلیس زندگی کنید، بایستی مسیر دریافت تابعیت انگلیس را دنبال نمایید. تنها در این صورت و در واجد شرایط بودن قادر خواهید بود شهروندی انگلیس خود را دریافت کنید. در حالی که دیگر انواع متقاضیان اقامت انگلیس باید قبل از ارائه درخواست برای دریافت پاسپورت این کشور یک دوره 5 ساله در انگلیس زندگی کرده باشند، دارندگان ویزای نامزدی می‌توانند معمولاً بعد از سه سال زندگی در این کشور درخواست اقامت خود را ارائه نمایند.

چگونه شهروندی انگلیس را از طریق ازدواج اخذ کنیم؟

برای اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج شما می‌توانید فرم AN را به صورت آنلاین پر کنید. بعد از ارائه مدارک و پرداخت هزینه‌ها، شما باید یک وقت از یک مرکز UK Visa and Citizenship Application Services (UKVCAS) بگیرید. در این مرکز تصاویر و اثر انگشت شما گرفته شده و شما می‌توانید یک نسخه از مدارک خود را اسکن کرده و ارائه نمایید. اگر نمی‌خواهید به صورت آنلاین ثبت نام کنید، شما می‌توانید فرم AN، مدارک و مدرک پرداخت هزینه‌ها را به UKVI یا اگر در یکی از سرزمین‌های فرادریایی بریتانیا هستید به فرماندار منطقه خود تحویل دهید.

دریافت پاسپورت انگلیس

الزامات و شرایط مهاجرت به انگلیس از طریق شهروندی چیست؟

مهاجرت به انگلیس از طریق شهروندی یک مسیر منجر به دریافت تابعیت انگلیس برای کسی است که با یک فرد انگلیسی ازدواج کرده یا وارد پیوند مدنی شده است. همان طور که قبلاً نیز اشاره شد شما باید شرایط زیر را نیز داشته باشید:

در زمان ارائه درخواست بالای 18 سال سن داشته باشید.

بتوانید «شخصیت خوب» خود را ثابت کنید، بدین معنی که سوء سابقه نداشته باشد.

حداقل سه سال در انگلیس زندگی کرده باشید.

اجازه اقامت از طریق Indefinite Leave to Remain (ILR) را داشته باشید.

دانش زبان انگلیسی در حد منطقی داشته باشید.

در آزمون Life in the UK قبول شده باشید.

آیا برای دریافت شهروندی انگلیس باید در این کشور اقامت داشته باشم؟

برای واجد شرایط بودن دریافت شهروندی انگلیس از طریق ازدواج، حتماً باید حداقل طی سه سال اخیر قبل از ارائه پرونده در این کشور زندگی کرده باشید. مهم‌تر از همه، شما باید اجازه اقامت در این کشور داشته باشید. جالب این که داشتن اقامت دائم یا ILR یکی از الزامات مهم در مسیر دریافت تابعیت انگلیس برای شما محسوب می‌شود. قبل از اقدام برای دریافت شهروندی انگلیس از طریق ازدواج باید یکی از موارد زیر را داشته باشید:

اجازه اقامت دائم در انگلیس یا ILR

Indefinite Leave to Enter the UK (این مورد نوعی اجازه برای ورود دائمی به انگلیس از کشورهای خارجی است)

باید اشاره کنیم که به عنوان بخشی از پرونده مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج، از شما درخواست خواهد شد تا مدرکی دال بر داشتن اجازه اقامت دائم در انگلیس نشان بدهید.

اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج

هزینه دریافت شهروندی انگلیس از طریق ازدواج چقدر است؟

ثبت نام کردن برای دریافت شهروندی انگلیس از طریق ازدواج 1300 پوند هزینه دارد. این مبلغ جدا از هزینه 19.20 پوندی است که به منظور گرفتن اطلاعات بیومتریک از شما اخذ می‌شود. شما همچنین باید هزینه‌های دیگری مانند هزینه امتحان زبان و همچنین هزینه ترجمه تمام مدارکی که به زبان انگلیسی نیستند را در نظر بگیرید.

دریافت شهروندی انگلیس از طریق ازدواج چقدر طول می‌کشد؟

بعد از ارائه پرونده به وزارت کشور، شما معمولاً طی شش ماه پاسخ خود را دریافت خواهید کرد. هرچند، در صورت وجود مشکل در مدارک ارائه شده یا بروز هرگونه اشتباه در پر کردن فرم‌ها، ممکن است بررسی پرونده شما از سوی UKVI زمان بیشتری ببرد. اگر شرایط شما در طول پرونده تغییر کند (مثلاً در صورتی که از همسر خود طلاق بگیرید) باید در سریع‌ترین زمان ممکن با UKVI تماس بگیرید.

الزامات اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج چیست؟

همان طور که اشاره شد، برای اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج شما باید به مدت سه سال قبل از تاریخ ارائه درخواست در انگلیس زندگی کرده باشید. شما همچنین باید برخی شرایط خاص را داشته باشید. این موارد به شرح زیر هستند:

شما نباید بیش از 270 روز در طول سه سال اخیر قبل ارائه درخواست اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج خارج از این کشور بوده باشید.

شما نباید در 12 ماه اخیر قبل ارائه درخواست خارج از انگلیس بوده باشید.

شما نباید سوء سابقه کیفری در مدت اقامت خود در انگلیس داشته باشید.

شهروندی انگلیس

آیا برای اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج باید «شخصیت خوب» داشته باشم؟

داشتن شخصیت خوب بدین معنی است که شما باید به تمامی قوانین انگلیس احترام گذاشته و از زمان ورود به این کشور، به تعهدات خود عمل کرده باشید. اگر شما اخیراً مرتکب جرمی شده یا حکم زندان بیش از 4 سال برای شما صادر شده باشد، قطعاً پرونده اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج شما ریجکت خواهد شد. همچنین پرونده کسانی که طی 10 سال اخیر قبل از ارائه درخواست مرتکب جرائم مهاجرتی شده یا به صورت غیرقانونی به انگلیس مهاجرت کرده باشند ریجکت می‌شود. هر گونه سابقه حبس بین 12 ماه تا 4 سال نیز ممکن است روی پرونده شما تأثیر منفی بگذارد، مگر این که از زمان پایان حبس شما بیش از 15 سال بگذرد.

راهنمایی در مورد اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج

اگر با یک فرد انگلیسی ازدواج کنید و برای اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج می‌خواهید اقدام کنید، تیم وکلای تخصصی مهاجرتی سیمرغ سفر آماده هستند تا شما را در این مسیر سخت همراهی نمایند. بسته به شرایط شما، وکیل اختصاصی شما از مجموعه سیمرغ سفر پرونده را به طور دقیق بررسی کرده و تمامی راه‌های منجر به اخذ شهروندی انگلیس را به شما معرفی خواهد کرد. با سیمرغ سفر تماس گرفته یا فرم ویزای انگلیس را پر کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن با شما برای بررسی پرونده‌تان تماس بگیریم.

شرط عقل سلیم چیست؟

بدون توجه به شرایط و وضعیت مهاجرتی شما، برای اخذ شهروندی انگلیس شما باید عقل سلیم داشته باشید. این بدین معنی است که شما باید قادر به درک این باشید که شهروند انگلیس شدن مستلزم چه چیزهایی است و از تمامی مراحلی که پشت سر خواهید گذاشت آگاه هستید. وزارت کشور انگلیس تنها در بعضی از شرایط خاص متقاضیان را ممکن است از این شرط معاف کند، به عنوان مثال، زمانی که دریافت شهروندی انگلیس به نفع متقاضی می‌باشد. اگر شما پرونده اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج همسر خود را که عقل سلیم ندارد پر می‌کنید، شما باید نامه‌ای به پرونده مبنی بر این که شما نماینده قانونی وی هستید الصاق کرده و کاملاً شرایط و وضعیت روحی و روانی وی را توضیح دهید.

بعد از دریافت مدرک شهروندی انگلیس چه اتفاقی می افتد؟

به محض این که مدرک شهروندی انگلیس را دریافت کردید، شما باید مجوز اقامت بیومتریک (BRP) خود را ظرف 5 روز کاری به وزارت کشور تحویل بدهید. به یاد داشته باشید که حتماً باید یک یادداشت شامل توضیحاتی در مورد دلایل این که مجوز اقامت خود را به وزارت کشور پس می‌دهید نیز به آن الصاق کنید. اگر ظرف مدت مذکور اجازه اقامت بیومتریک خود را به وزارت کشور نفرستید، با جریمه‌ای تا 1000 پوندی مواجه خواهید شد. زمانی که شهروند انگلیس شدید، دیگر با BRP اجازه ورود به این کشور نخواهید داشت. تا زمان دریافت پاسپورت انگلیس می‌توانید از مدرک شهروندی خود استفاده کنید. اگر علاقه‌ای به دریافت پاسپورت انگلیس ندارید، می‌توانید درخواست certificate of entitlement کنید.

شهر لندن

اگر پرونده اخذ شهروندی انگلیس من موفقیت آمیز بود آیا باید در جشن شهروندی شرکت کنم؟

کسانی که موفق به اخذ شهروندی انگلیس از طریق ازدواج یا هر روش دیگری می‌شوند و بالای 18 سال سن دارند، در پایان پروسه خود باید در جشن شهروندی شرکت نمایند. شما باید ظرف سه ماه از زمان دریافت دعوت نامه وزارت کشور تاریخ شرکت در جشن خود را مشخص کنید. این جشن توسط اداره محلی شما برنامه ریزی می‌شود و معمولاً می‌توانید تا دو نفر مهمان با خود ببرید. شرکت در یک جشن گروهی 80 پوند هزینه دارد. البته بسته به مقررات اداره محلی شما، جشن‌های خصوصی می‌تواند گران‌تر هم باشد. اگر خارج از انگلیس هستید، می‌توانید از کنسولگری یا سفارت انگلیس در آن کشور در مورد امکان برگزاری جشن شهروندی در آنجا سؤال کنید.

آیا می‌توانم در صورت داشتن همسر انگلیسی درخواست پاسپورت انگلیس کنم؟

زمانی که مدرک شهروندی انگلیس خود را دریافت کنید، می‌توانید برای دریافت نخستین پاسپورت خود ثبت نام نمایید. اگر یک پاسپورت انگلیسی ویژه کودکان دارید، حتی اگر سن شما 16 یا بیشتر باشد می‌توانید تا زمان پایان اعتبار از آن استفاده کنید. پاسپورت بزرگسالان 10 سال اعتبار دارد و می‌توان از آن برای اثبات شهروندی انگلیس استفاده کرد. در زمان سفر از این پاسپورت همچنین به عنوان مدرک شناسایی می‌توانید استفاده کنید. اگر پاسپورت انگلیس خود را دریافت کرده‌اید، هر زمان مجاز به خروج از کشور و بازگشت دوباره بوده و نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت. هزینه ثبت نام برای دریافت پاسپورت انگلیس به صورت آنلاین 75.5 پوند بوده و اگر به صورت کاغذی بخواهیم ثبت نام کنید، هزینه آن 85 پوند خواهد بود. اگر از خارج از خاک انگلیس درخواست ارائه می‌کنید هزینه‌ها ممکن است بیشتر باشد.

اگر از طریق ازدواج شهروندی انگلیس را اخذ کنم، آیا فرزندان من نیز شهروند انگلیس خواهند بود؟

به عنوان یک قانون کلی در صورتی که حداقل یکی از والدین شهروند انگلیس باشند و فرزند آن‌ها در خاک انگلیس به دنیا بیاید، به صورت خودکار شهروند انگلیس خواهد بود. هرچند، همیشه توصیه می‌کنیم برای بررسی این که آیا فرزندان شما واجد شرایط دریافت شهروندی انگلیس از روش‌های دیگری نیز هستند یا نه با وکلای تخصصی این حوزه مشورت کنید.

آیا می‌توانم در صورت فوت همسر انگلیسی خود برای اخذ شهروندی انگلیس اقدام کنم؟

متاسفانه، اگر همسر شما قبل از ارسال مدارک و پرونده فوت کرده باشد امکان اخذ شهروندی برای شما وجود نخواهد داشت. هرچند، اگر اقامت دائم این کشور را دارید می‌توانید از طریق روش‌های دیگر تابعیت کشور انگلیس را اخذ کنید.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت