آشنایی با جاذبه های رم ایتالیا

ویزای شنگن ایتالیا

موزه ای به وسعت یک شهر، این جمله معروف توصیفی دقیق و زیبایی از شهر رم پایتخت ایتالیا است. این شهرباستانی و کهن آنقدر آثار و بناهای تاریخی دارد که گردشگران را از سراسر دنیا به سوی خود جذب و آن‌ها را شیفته خود می‌کند. گردشگران با قدم زدن در کوچه های باریک و پیچ در پیچ رم مبهوت معماری روم کلاسیک می‌شوند و جاودانگی و ابهت این شهر زیبا را عمیقا حس می کنند. “رم” به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ یک بنای تاریخی ارزنده و جذاب را در خود دارد و آن یک تماشاخانه به نام کولوسئوم است. کولوسئوم یکی از جاذبه های اصلی و پربازدید رم است که قطعا کمتر پیش می آید گردشگری به ایتالیا بیاید و لطف بازدید از این یادگار ارزشمند تاریخی را از دست بدهد. سیمرغ سفر شما را با زیبایی های رم آشنا می کند تا اگر این شانس را پیدا کردید که سری به شهر رم بزنید از جزییات مربوط به جاذبه های بی‌نظیر آن بی اطلاع نباشید.

جاذبه های رم

کولوسئوم، بزرگترین آمفی تئاتر کهن دنیا

 تماشاخانه کولوسئوم از جمله مکان‌های تاریخی است که در بسیاری از فیلم‌های هالیوودی هم به تصویر کشیده شده و  ظرفیتی میان ۵۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ نفر و ۸۰ درب ورودی دارد. ساخت کولوسئوم توسط وسپاسیان بین سالهای ۶۹ تا ۷۰ میلادی پایه‌گذاری شد. پس از آن پسرش تیتوس در سال ۸۰ میلادی کار ساخت آن را در زمین‌های باتلاقی میان تپه‌های اسکوئیلین و کائلین تمام کرد. البته پس از او دومیتیان (برادر تیتوس) در کولوسئوم تغییراتی اعمال کرد.

امروزه بیش‌تر کولوسئوم را با تاریخ خونین نبرد گلادیاتورها در آن می‌شناسند. در کولوسئوم گلادیاتور با یکدیگر یا با حیوانات وحشی می‌جنگیدند و اسباب سرگرمی تماشاچیان خود را (که اغلب از اشراف بودند) فراهم می‌کردند. برخی اعدام‌ها (مانند اعدام با رهاسازی حیوانات وحشی) نیز در کولوسئوم انجام می‌شده‌است.

آبنمای معروف رم

آبنمای معروف رم

یکی از معروفترین جاذبه های تاریخی رم  یک آبنمای معروف است که بسیاری از گردشگران شیفته آن هستند. این فواره زیبا تروی Trevi Fountain نام دارد. چند مجسمه باشکوه هم در این فواره وجود دارد که نماد افراد بزرگ و شخصیت های برجسته روم باستان است. حتما شنیده اید که در آبنمای تروی رسم خاصی وجود دارد و آن هم انداختن سکه در آن است. بسیاری از افرادی که از آبنمای تروی بازدید میکنند، سه سکه در آب آن پرتاب می‌کنند. البته قبل از پرتاب سکه آرزوی خود را هم در دل می گویند. پرتاب سکه هم آداب و رسوم خاص خود را دارد. به طوری که  باید پشت به فواره قرار بگیرید و با دست چپ سکه را از روی شانه پرتاب کنید.

کلیسای رم

 رم، شهر کلیساها

رم، شهر کلیساهای زیبا و منحصربفرد است. کلیساهایی که با معماری خود گردشگران را مبهوت خود می کند. کلیسای سن پیترو و  باسیلیکای سنتاماریا مجیوره  دو کلیسای معروف شهر رم هستند. معماری این کلیساها فوق العاده است و قطعا با دیدن آن محو این همه زیبایی خواهد شد. در سفر به شهر رم بازدید این این دو کلیسای فوق العاده را از دست ندهید.

معبد پانتئون

معبد پانتئون

معبد پانتئون هم یکی از جاذبه های دیدنی و تاریخی رم است. این بنای تاریخی و ارزشمند قدمتی  نزدیک به ٢٠٠٠ سال دارد . شاید بتوان گفت این معبد از جمله بناهایی است که کمتر دچار  تغییر و تحول و مرمت شده و همچنان دست‌نخورده‌  که از روم باستان  باقی مانده است.  این یادگار با‌ارزش دوران روم باستان آرامگاه برخی از هنرمندان و نخبگان نظیر رافائل نقاش و پادشاهان روم است.

موزه واتیکان

موزه واتیکان

موزه واتیکان هم از جمله مکان هایی است که نباید لطف بازدید از آن را از دست داد. این موزه نه تنها یکی از بهترین موزه های رم، بلکه یکی از بهترین موزه های دنیا هم محسوب می شود.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه