آداب و رسوم خاص مردم انگلیس

مردم انگلستان به داشتن آداب و رسوم و عقاید خاص معروف هستند. حتی برخی معتقدند مردم انگلیس اندکی خرافاتی هم هستند و این رفتار آنها در برخی فیلم ها و سریال های معروف انگلیسی هم دیده می شود. بسیاری علاقمند هستند تا بدانند مردم انگلستان با دارا بودن یکی از قدیمی ترین فرهنگ های دنیا دقیقا چه آداب و رسوم و عقاید خاصی دارند. جالب است که بدانید برخی از عقاید انگلیسی ها در میان ملت های دیگر هم دیده می شود حتی در میان ما ایرانیان، اما شاید از خاستگاه آن که همان انگلستان است، خبر نداشته باشیم. در این مقاله شما را با فرهنگ مردم انگیس، عقاید و برخی عادت های آنها آشنا میکنیم که برخی از آنها جذاب هستند.

انگلیسی ها به چه چیزی معروفند؟

به طور کلی از دیرباز مردم انگلستان به رک بودن، تعصب در فوتبال، وقت شناسی و رعایت حقوق دیگران به خصوص در صف های مختلف معروف هسنتد. یک جمله معروف وجود دارد که اگر دو انگلیسی در کنار هم باشند به سرعت یک صف دو نفره تشکیل می دهند. همچنین برخی رفتارها در این کشور نهادینه و کاملا عادی است و اگر فردی آنها را نادیده بگیرد به سرعت با نگاه های متعجب انگلیسی ها مواجه می شوید. مثلا اینکه در پله برقی باید در سمت راست بایستید.

بزن به تخته!

یکی از معروفترین عقاید مردم انگلستان به تخته زدن است که معتقدند این کار بدشگونی ها را از آنها دور می کند. این عقیده در ملل دیگر از جمله ایرانی ها هم به چشم می خورد. ریشه این باور به مصلوب شدن حضرت مسیح باز می گردد.

 شیرچایی

یکی از عادت های قدیمی انگلیسی ها نوشیدن شیر چای است. آنها چای خود را با شیر و یا خامه ترکیب می کنند و می نوشند.این نوشیدنی ترکیبی مورد توجه کشورهای دیگر از جمله هندوستان هم قرار گرفته است. جالب است بدانید انگلیسی ها هم مانند ایرانی ها علاقه وافری به چای دارند و در مواقع خستگی و یا اضطراب به سرعت با چای نوشیدن خود را راضی می کنند. عادت خیس کردن بیسکویت در چای هم مخصوص انگلیسی ها است.

مناسبت ها و غذاهای خاص

باتوجه به مناسبت های مختلف، مردم انگلیس حتما باید غذاهای خاص همان مناسبت را تهیه کنند. مثلا در شب کریسمس انگلیسی ها خوردن بوقلمون را فراموش نمی کنند. همچنین در یکشنبه ها، کبابی به نام یکشنبه کباب ، غذای همیشگی انگلیسی ها است. فیش اند چیپس هم که غذای ملی انگلیسی ها محسوب می شود، در روز جمعه خورده می شود. از طرفی در صبح روزهای سه شنبه خوردن پنکیک از عادت های مردم انگلیس است. البته بشقاب صبحانه انگلیسی هم عادت های قدیمی انگلیسی ها است در کشورهای دیگر هم طرفداران زیادی دارد. یکی از عادت های عجیب مردم انگلیس این است که معمولا برای تماشای مسابقات ویمبلدون به سراغ توت فرنگی و خامه می روند.

معرفی محبوبترین غذاهای انگلیسی

معرفی غذاهای کشور انگلیس - غذاهای انگلیسی

عذرخواهی مکرر

یکی از عادت هایی که انگلیسی ها دارند و تا حدی هم شبیه ایرانی ها است، عذرخواهی مکرر است. آنها حتی زمانی که حرکت اشتباهی هم انجام نداده اند، باز هم عادت به عذرخواهی دارند. از طرفی آنها مردمانی بسیار قانونمند هستند که با دقت و حساسیت خاصی قوانین را رعایت می کنند. به طور کلی مردم انگلیسی هر چند که برخی تصور می کنند بسیار خشک هستند اما رفتار صمیمی دارند. به خصوص گردشگران در این کشور احساس خوبی دارند و با برخورد ناخوشایندی از سوی انگلیسی ها مواجه نمی شوند. البته یکسری قوانین را هم زمانی که در انگلیس هستید باید رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاید. مثلا اینکه به صورت کسی خیره نشوید، بلند صحبت نکنید و بیش از حد صمیمی نشوید.

وقت شناسی

مردم انگلیس بسیار وقت شناس هستند و نسبت به رعایت نکردن این مسئله حساس هستند. اگر در انگلیس اقامت دارید و باکسی قرار گذاشتید باید بموقع بروید و سعی کنید خوش قول باشید. مردم انگلیس همچنین نسبت به رعایت ادب بسیار پایبند هستند.

عشق فوتبال

در حالی که مردم انگلیس نسبت به رعایت ادب  بسیار حساس هستند. اما ممکن است زمانی که به تماشای فوتبال تیم محبوب و یا تیم ملی خود هستند، اندکی تغییر رفتار بدهند چرا که تعصب شدیدی نسبت به ورزش فوتبال دارند. هر چند که عادت درگیری بعد از مسابقه فوتبال از سوی انگلیسی ها در سال های اخیر کمتر شده است.

گربه سیاه

یکی از عقاید خرافی مردم انگلیس این است که اگر در خیابان، کوچه و هرجایی با گربه سیاه مواجه شوند، آن را نشانه بدبیاری و بدشگونی می دانند.

آیینه شکسته

شکسته شدن آیینه برای انگلیسی ها بسیار بد است. چرا که این اتفاق به باور انگلیسی ها برای آنها بدشناسی و نحسی به بار می آورد.

Leave a Reply

Call Now Button
سیمرغ سفر - ویزا، اقامت و مهاجرت